Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetnék, hogy megértse?

Mit tehetnék, hogy megértse?

Figyelt kérdés

6 éve vagyok férjnél és minden nagyon szép és jó volt, eddig. Anyósom mostanában nagyon idegesit, és nem tudom mit tehetnék, hogy ne bántsam meg.

Röviden, az elejétől elmesélem.

Férjem külföldi (amerikai) és tavaly szeretett volna egy cipőt vásárolni magának, de bár itthon forgalmazzák a márkát, pont az a modell hazánkban nem lehetett megvásárolni. Bécsbe értelmetlen lett volna kiutazni egy pár cipő miatt, ezért megkérte az édesanyját, hogy vásárolja meg ott (amerika) és hozza ide hisz ugyis jön látogatóba. Karácsony elött a fiunk beteg lett és elmeséltem nekik, mire anyósom azt mondta, hogy a kiirt gyógyszertől nem jön rendbe, mert ez egy elavult kezelési mód mert a barátnője belgyógyász stb stb...

Valóban nem jött rendbe a fiúnk, és én elmondtam a belgyógyásznak az anyósomtól hallottakat, az orvos igazat adott neki, de azt is elmondta, hogy ez egy elég új dolog és még itthon nem alkalmazzák idő kell, hogy a magyar eü is átálljon. A köv. antibiotikum kúra után rendbe jött a gyerek. Szóval sok ilyen kis apróság történt ami miatt rossz kép alakult ki anyósomban és tavasz óta azon munkálkodik, hogy kiköltözzünk.

Én már az elején elmondtam a férjemnek, hogy itthon maradok, itt van a családom a barátaim a munkám az életem. Ő annak idején ugy döntött itt marad, ez az ő döntése volt.

Pár napja azt kérte tőlem, gondolkozzak el a költözésen.

Tudom, hogy anyósom miatt van, mert folyton munka ajánlotokkal jön, meg az édesapjával hogy beteges stb....

Ez mellett meg nagyon kedves és segítőkész és aranyos.

Nem tudom mit tegyek hogy minden olyan legyen mint régen.


2016. szept. 10. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

Mi? o.O És? Mi rosszat tett?xD

Nem unatkozol kicsit?

2016. szept. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Azt gondolja, hogy itt középkori körülmények között élünk.

Megbeszéltük, hogy itt élünk, nem változott semmi, nem értem miért kellene a költözésen gondolokznom,

2016. szept. 10. 19:18
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Ha ő neked a legfontosabb, akkor másodlagos, hogy hol, az a lényeg, hogy kivel...
2016. szept. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Intezel munkat usa ban szivesen kiutazok helyetted hisz itt tenyleg minden közepkori
2016. szept. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
87%
Nagyon nehéz szitu. Nincs más ötletem, mint egy nagyon mélyreható beszélgetés, hogy Ő miért is akarna menni, mi az ami már nem jó. Sajnos ha anyós olyan szinten hatással van rá, akkor egy ilyen beszélgetés eredménye az is lehet, hogy végleg a költözés mellett dönt.
2016. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Te komolyan itt élsz amikor az Usaban is élhetnél? Tényleg nem kötekedésből, de ha van egy normális végzettséged az itthoni fizetés többszörösét keresheted. Szerintem csak jót akar neked az anyósod, férjed mert érzelmi alapon azt gondolod, hogy itt minden jól megy.
2016. szept. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Emberek! Idehaza van a kérdező családja, a pasi meg egyszer már úgy döntött, hogy ő jön ide...


Kérdező: a férjednek kéne az anyját leállítani.

2016. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
A pasi valóban úgy döntött hogy ő jön ide. És nem gondolhatja meg magát? Tudta mit vállal, milyen körülmények közé jön, milyen élete lesz? Neki is van családja nyilván. Amúgy Amerikában sincs kolbászból a kerítés. Ott is vannak szegényebbek, akinek nem jut még csak normális orvosi ellátás sem... Ott sem garantált a tejjel-mézzel folyó Kánaán.
2016. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

A belgyógyász megtette a legtöbbet, amit tehetett. Most akkor gyakorlatilag az antibiotikum kúrák száma lenne az egyik ok a költözésre, és a cipő típusa?


Szerintem Te is tudod, hogy ezek igazad, és mégis, jogodban áll dönteni.

2016. szept. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%
Ezt ketten kell hogy eldöntsétek. Azt hiszem elég sokan vagyunk, akik a kiköltözés mellett döntenénk... Az apósod betegsége kemény ok... Sajnos a döntésnél el kell gondolkodnotok azon is, hogy a Te szüleid kire számithatnak, hogyha netán kiköltöznél és szükségük lenne segitségre? az nem kétséges, hogy Amrikában vszinűleg magasabb az életszinvonal, ha van elég pénzetek, akkor sokkal jobb az egészségügyi ellátás, stb. Mérlegre kell tenni a dolgokat. Egy cipőmárka századlagos kérdés.. az emberek a fontosak... Nehéz ügy. A házasságod is fontos...
2016. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!