Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jogos lenne, ha...

Szerintetek jogos lenne, ha beszólnék már?

Figyelt kérdés
A párom szüleiről van szó. Sosem segítettek nekünk, sosem támogattak minket, inkább csak mindig megpróbálták visszahúzni a páromat. Mindig az én szüleimre mutogattak, mikor segítségre volt szükségünk (pl ha az autónk szerelőnél volt és nem volt mivel munkába járni, mással meg nem volt megoldható), még a saját fiuknak is mindig az én szüleim segítettek (egyetemi gyakorlati helyet keresni, holott az apja szakmabeli, aztán tényleg többször az autó kérdés, hivatali ügyekben...stb.). Ezzel ellentétben a párom családjának mindig is megvoltak az elvárásaik felénk: minden héten látogassuk őket (messze lakunk, bár gyakran hazajárunk, ebbe is bele akartak szólni), szidtak minket a rokonok előtt, amiért nem vagyunk náluk eleget (mikor meg ottaludtunk, az volt a bajuk), aztán meg akarják szabni, mennyi időt töltsünk náluk és sérelmezik, miért vagyunk többet az én szüleimnél (őnáluk éltünk egy darabig együtt, így látogatáskor is náluk alszunk). Mivel nemsokára költözünk kb 300 km-t, sok bútorunk van az albérletben, segítségre lesz szükségünk. Az én szüleim egyből felajánlották a segítségüket, elkérnék az egyik barátjuk kisteherautóját és azzal elpakolhatjuk a bútorokat. A 65 éves, derékproblémákkal küzködő apám jönne többtíz kilós bútorokat cipelgetni lépcsőn, 600 km-t levezetni, hogy segítsen nekünk. Viszont a párom és apám nem tud szerintem mindent egymaga cipelni (mi van, ha apámnak beáll a dereka?!), ezért el kellene jönnie másnak is, így csak a párom családja maradt. Kérdezte a párom az öccsét, nem akar jönni, ahogy az apja sem fog. Van a kedvenc nagybátyjának is egy kisteherautója, nem adja oda, eljönni meg nem akar. Megint ott tartunk, hogy nagy szükség lenne a segítségükre, de ők hátat fordítanak nekünk. Persze közben azért jönnek a "tanácsok", milyen lakást béreljünk (hamarosan venni is akarunk, ott hogy mekkorát és mennyiért vegyünk), hol éljünk, hogyan éljünk...stb. és persze hogy lehetnénk többet is őnáluk. Bevallom, nekem már tele van az a bizonyos velük, hogy abszolút semmiben nem lehet rájuk számítani. De ha a párom nagyanyja beteg, futkozzon vele kocsival, ha az apja beteg, hordja be helyette a fát, ha az öccse autójának garázst építenek, dolgozzon ott is, ők meg egy kisujj mozdítást nem tesznek értünk. Jogos lenne, ha ezek után beszólnék nekik, ha lefixálják, hogy nem jönnek segíteni (persze most még csak a szájhuzogatások mennek, nem merik megmondani nyíltan), hogy nem is vártam tőlük egyebet, mikor soha semmiben nem hajlandók segíteni? Hogy ezután tőlünk is ugyanennyit várjanak és pont ezért állunk az én szüleimhez közelebb? Ha unokájuk lesz hamarosan, nála is majd követelik a jogaikat, de már előre megmondták, hogy ők nem bébicsőszök, rájuk ne számítsunk (150 km-re fogunk tőlük az új helyen is lakni, így nem is tudnám lepasszolni nekik). Jogos lenne ezek után egy elejtett beszólás?
2016. szept. 13. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Jogos.

De kár a szóért.

2016. szept. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Jogos. Bár, én a helyetekben ugyanúgy hanyagolnám őket, ahogyan ők minket. Nem kell nektek sem ugrani segítséget nyújtani, meg lehet mondani, hogy nem. Ha firtatja: nem érünk rá. Teljesen mindegy mit mondasz. Úgyse érdeklitek őket. A hétvégéimet se pazarolnám rájuk. Ilyen társaságért minek?
2016. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Nekem teljesen természetes, ha segítek a családomnak (őst, amilyen hülye vagyok, bárkinek).


A te elvárásaiddal viszont nem értek egyet. Segít, ha akar, de nem köteles megtenni. És abból, hogy a rossz derekú apukádtól lazán elfogadod a segítséget, ahelyett, hogy azt mondanád, nem, nem hagyom, nem neked való, inkább fizetek valakinek arra az egy napra - igenis az látszik, hogy szerinted neked jár a segítség minden körülmények között.

2016. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is természetes a segítség, KÖLCSÖNÖSEN. Íhy viszont nem.

Kérdező, szerintem ne cipeltess apáddal, komoly baj is lehet belőle. Csak vannak ismerősök, barátok, akár egy kis pénzért is, de ha béreltek kistehert, tuti, hogy a sofőr is tud embereket hozni, ha kifizetitek. Nem ti vagytok az egyetlenek, akiknek rakodókra van szükségük.

Én elég határozott természetű vagyok, és nem biztos, hogy ez a jó módszer, de már rég leállítottam volna mindenféle belekotyogást az életünkbe. Elmondhatják egyszer a tanácsokat, mi elmondjuk, hogyan lesz, mert így látjuk jónak, kéretik tudomásul venni. Mindennemű segítségkérést tőlük azonnal visszapattintanék innentől, úgy, ahogy már írták, azt meg, hogy hol töltitek a szabadidőtöket, majd ti eldöntitek. Unoka kapcsán a kezdet kezdetén letisztáznám, hogy majd hívjátok őket, pontosan mikor és milyen időtartamra jöhetnek, ezen kívül nem fogadtok vendéget.

A beszólás kevés és nem célravezető.

2016. szept. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ. Beszólásként nem, de beszélgetésként megejthető a dolog, hátha húzódik valami félreértés a háttérben.

Én pl. egy ideje eladó házat keresek, de sajnos anyagi gondjaink akadtak, hiába lett meg a tökéletes, nem tudtam kifizetni az önrészt.

Megkérdeztem a bővebb családban mindenkit, aki szóba jöhetett, nem szeretett volna senki segíteni, tudomásul vettem.

Elpanaszoltam anyámnak, hogy buktuk a házat, erre ő kifakadt, hogy hiába célozgatok neki, akkor sem fog fedezetet nyújtani.

Nekem ez eszembe sem jutott, jól ismerem őt, nem véletlenül nem kérdeztem rá nála, célozgatni meg nem szokásom.

Ott és akkor megírtam neki, hogy soha nem számíthattam a segítségére, és nem is fogok, mert ismerem, és egyébként is közölte már, hogy rá ne támaszkodjunk, szóval nem is értem, honnan veszi, hogy bármire célozgatok.

Tudomásul vette. Biztosan duzzogott egy pár napig, de csak az igazat mondtam, így meg is békélt gyorsan, és megnyugodott, hogy nem a házára pályázok. Nem beszólásnak szántam, egyszerűen így jött ki a lépés.

Ha te most odaállsz a rokonok elé, és jól megmondod a magadét, csak rosszabb lesz a helyzet.

Igaza van a többieknek, nekik sem kötelességük segíteni. Nyilván így nektek sincs mit viszonozni, de azt meg lehet oldani beszólogatás nélkül is :)

2016. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Felnőtt ember vagy, neked és a párodnak kell előteremteni a költözéshez, kölcsönautóhozm akármihez a segítséget. Pénzért. Nem a szüleiteket nyaggatni még azok hatvan-hetvenéves korában is. Magadnak és a párodnak szólj be, hogy ne maradjatok ilyen élhetetlenek.
2016. szept. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Joguk van akkor segíteni és annyit, amennyit ők gondolják, csakhogy nekünk is jogunk van a szabadidőnk felett rendelkezni. Ennek ellenére ők mindenért számon kéregetnek minket, úgy beszélnek velünk, mint ha még gyerekek lennénk, meg vannak sértődve, amiért keveset vagyunk náluk, nem értik, miért húzunk inkább az én családom felé, feketítenek minket a rokonság előtt, de azért mi mindent szó nélkül tűrjünk. Mi segítsünk, mi futkozzunk nekik alkatrészekért, cipeljük a messze élő rokonoktól a cuccokat nekik (mi vagyunk a futárszolgálat, mióta itt élünk, ahol a messzi rokonaik is), ők meg csak a középső ujjukat mutogatják, ha nekünk kell valami. Hát bocs, de ezt az én gyomrom nem veszi be. Én még olyan rendszerben nőttem fel, ahol a 70 éves nagyapám még jött segíteni építkezni az 50 éves fiának kérdés nélkül, ahol a szomszédok segítik egymást és ahol nem kell könyörögni, hogy valaki egy vasárnapot rászánjon arra, hogy a fia költözködik. Csak a gyökér embereknél túl nagy kérés ez.
2016. szept. 13. 14:23
 8/13 kovpet ***** válasza:
95%

Ha ők ennyire nem segítenek, akkor nyilván ti sem fogtok nekik és kész.


Azt nem értem, hogy:


"meg vannak sértődve, amiért keveset vagyunk náluk"


Ez miért baj? Az, hogy ők sértettek, az ő ügyük. Ti a saját életetekkel és érzéseitekkel foglalkozzatok, ne az övékkel.


"nem értik, miért húzunk inkább az én családom felé"


Dehogynem értik, épp ez fáj nekik. Magyarul: "fáj az igazság".


"feketítenek minket a rokonság előtt"


Majd kiderül, hogy mi az igazság és mi nem. Amúgy pontosan miket állítanak rólatok, ami nem igaz?

Mert azzal, hogy "ritkán jönnek" azért nem lehet nagyon elásni a rokonok előtt, mert csak mindenki tudja, hogy a sok kilométer az sok kilométer és mindenkinek megvan a maga élete felnőttként.


"de azért mi mindent szó nélkül tűrjünk"


De miért kellene tűrnötök? És miért szó nélkül? Ez akkor lenne igaz, ha függnétek tőlük, de ahogy írod, ez nem áll fenn.


Nem jó taktika, hogy évekig nyel az ember, aztán kitör és egyben visszaad mindent. Szerintem igenis kell beszélni a bajokról, mert néme gyereknek, ugye.

Lehet, nekik teljesen máshogy jön le ez az egész. De az is lehet, hogy jó baleknak néznek titeket és a hátatok mögött kinevetnek. Van ilyen ember is meg olyan is. Utóbbit el kell kerülni.

2016. szept. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

""feketítenek minket a rokonság előtt"


Majd kiderül, hogy mi az igazság és mi nem. Amúgy pontosan miket állítanak rólatok, ami nem igaz?

Mert azzal, hogy "ritkán jönnek" azért nem lehet nagyon elásni a rokonok előtt, mert csak mindenki tudja, hogy a sok kilométer az sok kilométer és mindenkinek megvan a maga élete felnőttként. "


Azt sérelmezik, hogy ha hazalátogatunk, nem mindig megyünk hozzájuk, sokszor csak az én családomnál vagyunk és elvagyunk egész hétvégén anélkül, hogy hozzájuk bemennénk. Egyébként ők voltak az egyetlenek, akik mindig kritizáltak minket, hogy "sokat járunk haza", kb fél évükbe telt, mire leálltak a témáról, addig az egész rokonságnak széthintették, hogy milyen hálátlan, felelőtlen kölykök vagyunk, akik gyakran hazajárnak, de hozzájuk nem mennek. Persze, ki kiváncsi a beszólogatásokra meg mondogatásra. De amikor télen a hóban futkoztunk nekik a cuccaikért, amiket a rokonok küldtek meg amiket neten rendeltek, akkor jók voltunk futárkodni. Amúgy akkor sokalltam be a hazajárkálás témától, amikor a 8. nagynéni elkezdett minket oltani, hogy milyen veszélyes annyit hazajárni és milyen hülyék vagyunk (a szájába adták a párom szülei), ekkor ultimátumot adtam a páromnak, hogy lerendezze őket, de nem volt elég.

Pár hete meg még arról volt szó, hogy a párom segítsen nekik behordani a fát télre, hát ezek után várhatják...

2016. szept. 13. 14:58
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, szerintem a gyereknek kutya kötelessége segíteni a szülőnek, ha felnőtt és saját élete is van már, mert a szülő egyre kevesebbet bír. Nem pedig elvárni, hogy még mindig ők legyenek a te segítségedre... Én elsüllyednék, ha az apám hurcolkodna helyettem a rossz derekával.
2016. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!