Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom örökölt egy házat,...

Apósom örökölt egy házat, amit a férjemnek ajándékozna. Jogos, hogy én csak akkor szeretnék beköltözni, ha a fele a nevemre kerül?

Figyelt kérdés

Természetesen nem ingyen. Szeretném a ház felét piaci értékén megvenni apósomtól. Mi egy éve vagyunk házasok, és van egy nagyobb megtakarításom, amit még a házasság előtt gyűjtöttem. (Bizonyíthatóan, mivel semmilyen pénzmozgás nem volt a számlán a házasságkötés óta, közös számlát nyitottunk, ez pedig maradt külön -). Eddig is arról volt szó, hogy házra gyűjtünk közösen, és ez a pénz majd abba megy bele. Jelenleg a férjem lakásában élünk, amit akkor vett, amikor mi épp ismerkedési fázisban voltunk, tehát akkor nem jöhetett még szóba közös ingatlan.

Arról van szó, hogy a ház felújítására mindenképpen fel kell vennünk egy nagyobb összeget. Viszont ha ez csak az ő háza lenne, akkor én nem szeretném a hitelét fizetni. (közös kasszán vagyunk) Akkor én vagy vennék egy kis lakást, amit kiadhatok, vagy várok, amíg elég pénzünk lesz közösre.

A férjem igazság szerint támogatja az ötletet, apósomnak kellene felvetni valahogy a dolgot. Csak nem tudom, nem lenne-e pofátlanság. De végülis nem ingyen szeretném. Egyégként mindketten dolgozunk, a férjem lakásában élünk, van két autónk, és nics hitelünk. 30N 31F


2016. aug. 29. 13:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
7%
szerintem felesleges. Ha házasok vagytok, akkor közös szerzemény ha osztozkodni kell. Ha meg nem kell, mert jól megvagytok akkor megint csak felesleges.
2016. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

A nagy lótüdőt lenne közös szerzemény. Az amit ajándékba kap az egyik fél, az sosem lesz közös vagyon.

Szerintem jó ötlet az elgondolásod. Sok mindentől megkímélhet a jövőben.

2016. aug. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%
Így teljesen korrekt, ahogy leírtad. Az esetleg nem opció, hogy após eladja, és az árát, vagy egy részét megkapja a férjed? Lehet, hogy abból, és a te pénzedből olyat tudnátok venni, amire nem kell még hitelből milliókat költeni.
2016. aug. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%
Ajándék/örökség nem közös vagyon. Hasonló a helyzet velem is. Apos eladta a háza felét a páromnak, tehát leválsztottuk a másik feléről. Havi szinten törlesztjük a ház árát az én fizumból. Mindenképp ragaszkodj hozzá hogy közös legyen. Nálunk az esküvő után lesz a nevemre íratva a fele
2016. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező!

Jobban jársz, ha a pénzt a felújításba fekteted, de szigorúan lepapírozzátok.

2016. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Jól megvagyunk, nem erről van szó. Viszont mivel ajánándék lenne, az nem lesz sosem közös szerzemény. Az az ő különvagyona maradna. Én viszont mindig is saját ingatlanra vágytam, ezért is gyüjtögettem eddig.
2016. aug. 29. 14:01
 7/34 anonim válasza:
58%
Ha közösen újítjátok fel, legyen közös a tulajdon is. Pl. ha a ház 10M Ft, Te pedig a megtakarított 10M Ft-odat ráköltöd a felújításra, akkor mehet fele-fele arányban a tulajdonjog. Ha Te 5M Ft-tal járulsz hozzá, akkor 75-25% arányban legyen a tulajdonjog. A számok csak a példa kedvéért vannak. Ha nem apósnak adod a pénzed, hanem a házra költöd, nem kell hitelt felvennetek vagy nem annyit. Szerintem ezt após is megértheti, a férjed biztos meg tudja beszélni az apjával.
2016. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
A ház jelenleg 10 milliót ér, nekem kicsivel több, mint 5 millió a megtakarításom. Kb. 10 milliót kellene felvennünk, hogy rendbe rakjuk. Most lakhatatlan állapotban van, viszont nagyon jó helyen, nagyon jó az elosztása, szerkezete. Mindenképpen megérné megvenni. Hiszen egy negyed ház így is ajándék lenne.
2016. aug. 29. 14:13
 9/34 anonim ***** válasza:
75%

ha 10 milliót kellene költeni a rendberakására,azt szerintem nem érné meg,főleg ha ehhez hitel kéne.

szerintem az lenne a legjobb,ha apósod eladná a házat és amennyit gondol a párodnak adná. és akkor ti ketten közösen az örökölt pénzből és a te pénzedből vennétek egy ingatlant. amire lehetőleg nem kell ennyit költeni, nem kell magatokat hitelbe verni. 10 millió felújításra nagyon sok tényleg.

milyen állapotban van?miket kéne újítani? az nem opció,hogy először a fontos dolgokat újítjátok,aztán ha benne laktok akkor majd idővel a többit is? hogy ne kelljen ennyi hitelt felvenni?

amúgy korrekt az elgondolásod,hogy nem akarod magad kiszolgáltatni ebben a helyzetben(ott élnél,költenél rá,de nem a tiéd,válás esetén semmi nem járna kb)

2016. aug. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
85%
Ha ilyen iszonyat sokat kéne még rákölteni, akkor inkább adja el após, és szálljon be a ti lakásvásárlásotokba. Gondolom a férjednek is van megtakarítása, így már egész jól állnátok.
2016. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!