Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós elhagyta a párom baba...

Anyós elhagyta a párom baba korában, jogos az ellenszenv amit belőlem kivált ezzel?

Figyelt kérdés

Kicsi korában elhagyta a páromat, ő onnantól kezdve az apjával aztán a nagyszüleivel élt, holott az anyja "visszatért" egy idő után. Most jó viszonyban vannak, de anyós külföldön él, fél évente találkoznak.


Viszont én undorítónak tartom ezt, és durva ellenszenvet vált ki belőlem (az hogy elhagyta). Amúgy sem kedvelem az embertípust, eszméletlen flegma, hazudós, sunyi, nagyon mocskosan beszél, ez a tipikus alpári mód.


Egyébként velem nincs baja, sőt kifejezetten szeret. Viszont én nemtudok így érezni a puszta személye miatt.


Mit tegyek?

Nem szeretnék rossz viszonyt, meg tudom vajon kedvelni?

Egyáltalán jogosak az érzéseim vele szemben?

Vagy nincs is semmi közöm hozzá mi történt?



2016. febr. 1. 00:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem, ha normálisan viselkedik veled, örülj neki.

Miért ítélkezel? Sose tudhatod, hogy mi miért történt.. Ha a párod megbocsátott neki, te minek haragszol? :)

2016. febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Te tipikusan az az ember vagy aki nem hallgatja meg mindkét felet, csak utálkozik egyből. Ne törj senki felett pálcát míg nem tudod a valós okokat.

Ismerek én is olyan anyát aki kicsi gyerekét otthagyta az apjánál, ő meg elment. Majd amikor a gyerek tizenéves lett újra képbe került, és azóta is jóban vannak. De oka volt. A férje terrorizálta, verte, alázta, és nem volt más választása. Vagy viszi a gyerekét is a semmibe, és idővel a gyereket a gyámügy elveszi tőle, vagy otthagyja az apjánál ahol eddig biztonságban élt. Mert ugyan a pasas a feleségét bántotta, a gyerekét soha nem bántotta. Így fájó szívvel de elment. Vagy itt van az anyósom. Ő is otthagyta az apósomnál a férjemet, de én megértem őt is. Az apósom egy igen rosszindulatú, haragtartó ember aki állandóan, mindenhol alázta anyósomat, és kitalált, megalázó történeteket gyártott..

Szóval ne ítélkezz előre.

2016. febr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az okot is tudom, és az apja áldott jó lélek egyébként, itt ilyesmi nincs. Az ok maga az volt hogy inkább még élte a fiatalkorát. Ha olyan helyzet lett volna mint amit te leírtál, talán én sem így néznék rá emiatt.
2016. febr. 1. 00:20
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem tartom jogosnak. Hibázott, de azóta helyre hozta, jó a kapcsolatuk. Ha a férjed elfogadja ezt a helyzetet, akkor neked pont nem kellene vele foglalkozni.
2016. febr. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Véleményed nyilván lehet, de a párod helyett ne tartsd már fenn a jogot az ítélkezésre. Az vesse az első követ, aki soha semmit nem hibázott életében, nyilván te sem vagy makulátlan, csak nem ilyen mértékben. Nem kell szeretni a nőt, de azért túlzás, amit te csinálsz.
2016. febr. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Ez nem jogosság vagy nem-jogosság kérdése. Ezek a te érzelmeid. Abban nincs jogos-nem jogos!

És niincs joga senkinek sem pálcát törni feletted az érzelmeid miatt.


Anyósod egy önző állat, és akármilyen is most gyerekével, egy életre szóló, mély, maradandó súlyos lelki fájdalmat okozott neki - akkor is, ha ő ezt nem akarja tudomásul venni. Értsd: sem az anyósod (aki bagatellizálja az elhagyást), sem a párod, akinek úgy fáj ez, hogy tudomást sem akar róla venni.

2016. febr. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Véleményt inkább nem írok, tök mindegy, szerintem jogos-e, ha egyszer így érzel.


Viszont a viselkedésed más tészta. Azzal ugyanis egy dolgot fogsz elérni: a párodnak okozol további fájdalmat és nehézséget. Ez nem merült fel benned? Hogy ez a történet nem rólad szól, hanem őróla? Nem kell szeretned az anyósodat (utálni meg kb. felesleges). De nem nehezítheted a magad ellenszenve miatt a párod életét. És ehhez hozzátartozik bizonyos szintű elfogadása az anyjának. (Bizonyos szint alatt az alapvető udvariasságot és együttműködést értem, ami pl. egy munkahelyen bármelyik kolléga felé is kötelező lenne.)

2016. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen viselkedésem, ugyanúgy normális vagyok vele mint ő velem. Csak egyszerűen bennem közben megvan ez a mély ellenszenv, de nem mutatom ki, nem akarok konfliktust. Inkább szeretnék megbékélni a gondolattal hogy ez a helyzet. A férjem nem is tudja hogy így érzek az anyja iránt, tudom hogy fájna neki, inkább szeretném megoldani ezt magamban.
2016. febr. 1. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Ez oké akkor. Viszont én azért nem pontosan értem, mi az oka annak, hogy ennyire ki vagy akadva rá, ha egyszer a férjed már túllépett az egészen. Benned mi okozza ezt a feszültséget? Nem lehet, más oka van valójában? Saját bizonytalanság, kis féltékenyég, ilyesmi? Ez sem bűn, csak nem árt tisztába kerülni vele, szóval nem bántásból kérdem...
2016. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

nem jogos, ha csak ez miatt, mert nem te éltél benne, nem te mentél rajta keresztül, nem érezted át a folyamatokat, hanem csak egy késztény alapján ítélsz.

az exemben sem szerettem, hogy úgy alkot véleményt családtagjaimról, sőt még ő okoskodik nekem róluk, mintha ő nőtt volna fel köztük és előadja a tutit...

2016. febr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!