Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költöznétek egy udvarba az...

Költöznétek egy udvarba az anyósékkal/ apósékkal?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk két gyerekkel jelenleg még albérletben.

Férjem szülei telkén áll még egy ház, férjem nagyszülei éltek benne.

Anyósék felajánlották, hogy legyen a miénk, mert így lakatlanul fűtetlenül csak megy tönkre és így is van egy minimális rezsi, amit potyára fizetnek utána.

Szóval nekünk adnák (papíron is egy kis telekrésszel).

Jelenleg is lakható, bár nagyon ódivatú és egy csomó mindent fel kellene ujítani, de így is nagy segítség lenne.

Meg is van rá a pénz, amit eredetileg önerőnek szántunk egy nagyobb hitelhez, amit nyögnénk vagy 25 évig.

Jó a viszonyunk, már nem valami közeli, csak a gyerekekről beszélgetünk, sok közös téma nincs, de nem is veszekedtünk még soha.

Ti így elfogadnátok a házat?

Esetleg tapasztalatok?

Egyébként Budapestről van szó, így nem kis értékről van szó, ahogy a hitelünk is lenne vagy 15 millió.


2016. okt. 20. 10:16
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
75%
Biztos hogy nem! Nekünk is akkor romlott meg anyósékkal a kapcsolat mikor kb.fél évre oda költöztünk mig nálunk felujitás stb.volt.
2016. okt. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
80%
Én biztos nem. De az én anyósomék tudom,hgy imádnak mindenbe beledumálni. Sajnos, ha egymás szájában laktok, tutira lesznek majd ilyen beszólások, hogy ideje lenne füvet nyírni, te miért ilyenkor mosol, láttam, milyen későn jöttél haza stb. És ez idővel az agyadra fog menni. Nekem legalábbis menne. 1 km-re laknak anyósomék, nem látják minden lépésünket, de ha kell, át tudunk ugrani egymáshoz bármiért, tökéletes.
2016. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
64%

Én is tartom alapból azt az elvet,hogy anyóstól, de még anyukámtól is olyan távolságra költözök, hogy papucsban ne tudjon átjönni!

Ettől függetlenül mérlegelnék! Ha valóban más megoldás nem jöhetne szóba, akkor odaköltöznék. Viszont lehet,hogy így az albérlet árát félre tudjátok tenni, ezáltal gyűjteni még, lehet,hogy mondjuk 5 év múlva kevesebb hitellel tudtok venni egy sajátot.

2016. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
73%
Soha. Nálam is a "papucs-elv" érvényesül. Kényelmesnek tűnik a megoldás, de egyszerűen nem éri meg.
2016. okt. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
24%

Akkor nem nektek adnák, csak eladnák nektek?

Ez nem túl jó üzlet. Ingyen elfogadnám, aztán a papírozás után mégse költöznék oda.

2016. okt. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
70%
Elfogadnám, ha mindketten képesek vagytok normálisan élni egymás mellett. Mi 8 évig laktunk egy lakásban anyósomékkal, és soha nem volt nagyobb vita köztünk. Mindent meglehet kulturáltan oldani. Csak a mai fiatalasszonyok többsége ostobának tartja az öregeket, magát pedig nagyon okosnak.
2016. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
81%
Mi több évig velük laktunk (apai ág) és semmi probléma nem volt. Nagyon jól működő, boldog családi közösség voltunk. Szóval nem kell általánosítani. Ez már fóbia egyes nőknél. Direkt nőt írtam. Ők a jobban össze férhetetlenebbek másokkal. Szerencsére a mi családunkra ez nem jellemző. Már nem mellettük lakunk, de nem miattuk. Hanem a tanulási és munkalehetőségek miatt. A kapcsolatot viszont rendszeresen tartjuk velük. Nyugodtan lakjatok mellettük, ha ők és ti is normálisak vagytok. Ha anyós fóbiás vagy, akkor ne.
2016. okt. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
36%
Ja és 6-osnak igaza van. Rengeteg a tiszteletlen nő manapság. Kicsit sem tisztelik az időseket. A háziasságról már ne is beszéljünk. Nemcsoda, ha beszól az anyós. Egy normális férj is ezt tenné.
2016. okt. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk úgy van h párom kivásárolta az apukája részét a válás után, leválsztotta a ház felét és épített egy saját lakrészt szobákkal alaksorra, konyha, fürdő, tehát mintha egy több generációs ház lenne. A kis házba lakik anyósom mi a másikba (ami ugyan akkora de anyósomé olyan kis takaros lett h csak kis háznak hívjuk) a rezsibe az áram egy az egybe a miénk mert nálunk a tűzhely os árammal megy egyedül a meleg víz ami gáz, anyósé a gáz mert ő gázzal fűt. A víz eddig egy harmada az övé. Jövőre teljesen lelesz válsztva a közüzem is ( ő lesz a 16/A mi a 16/B) a kapu is külön van. Egymás szájába vagyunk de soha semmi vita nincs. Ha újítás van az fele-fele aranyba megy. Működhet.

Bár neki van egy kínai kopasz kutyája nekem egy macskám meg egy labradorom. Na ha a Cica meg a kitya egyszerre vannak kint ( szoba jószágok) akkor a macska egrecérosztatja xd szóval nekik nehezebb.

Tehát működhet, bár én eleve imádom anyósomat soha nem vitáztam vele, teljesen kulturált nő, és én se vagyok vele fúria.

2016. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
19%

A férjedneki mi a véleménye?

Esetleg arról nem lehet szó, hogy a plusz házat lerekeszteni teljesen, hogy külön telek legyen és el lehessen adni egy idegennek?

2016. okt. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!