Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg bunkó voltam?

Tényleg bunkó voltam?

Figyelt kérdés
Ma nálunk járt a párom családja és anyósom kitalálta hogy ide költözik hozzánk és majd dajkálja a kislányunkat (3 hónapos) én meg végezzem a házimunkát. Ezt ő teljesen komolyan gondolta, mert már sokszor mondta hogy költözzünk hozzájuk. Eddig úgy tűnt megértette amit mondtam, de mégsem. Elmondtam neki szépen, hogy köszönöm szépen hogy segíteni szeretne, de én magamnak szültem és én fogom nevelni meg dajkálni a kislányunkat.Mire ő azzal jött, hogy de kell nekem a segítség. (nagyon jól boldogulok egyedül is). Mire mondtam neki hogy azzal hogy megszültem a lányunkat anya lettem, aki a gyereket akar nevelni, nem pedig háztartást vezetni. Erre a párom rám mordult és miután elmentek jól összevesztünk hogy én milyen bunkó vagyok, meg hogy mit képzelek magamról mikor ő csak segíteni akar. Mondtam neki hogy itt vagyunk ketten majd te segítesz ha kell, nem szeretném ha anyukád ide költözne. Erre felugrott az asztaltól hogy elege van belőlem és lefeküdt aludni. Most meg én érzem magam rosszul. Tényleg bunkó voltam?
2016. okt. 29. 20:00
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy voltál. De az "csodás", hogy a férjed is egyetért anyóssal. Szerintem inkább ebből lesznek bajok elsősorban, mint az anyósból.
2016. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
91%
Az nem lenne baj, anyósod segít, ha kell. De arra semmi szükség, hogy odaköltözzön. 3 hónapos kislányt már nem kell állandóan dajkálni, mellette el lehet végezni a házimunkát.
2016. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem inkább a párod volt a bunkó. Te teljesen jól látod a dolgokat. És különben is anyós miért így osztotta le a dolgokat? Miért nem vállalta ő a háztartást, te meg majd játszol a gyerekkel :-) Na de komolyan, jól reagáltál, esetleg még azt megmagyarázhatod neki hogy az is nagy segítség lenne ha néha hozna kaját amit otthon főz, vagy vigyáz a gyerekre ha pl vasalni akarsz, de csak ha megkéred, de nem szeretnél senkivel együtt lakni. Nem is értem hogy jutott ilyesmi az eszébe.
2016. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
99%
Nem voltál bunkó. A párod teljes "anyám asszony katonája". Az anyósod segíthet, ha kell, de ahogyan azt fentebb is írták nem kell ahhoz odaköltözni.
2016. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
97%

Sosem az anyossal van a baj hanem a ferjjelha nem tudja jol kezelni. Nalunk is elhangzott, hogy idekoltozik, nekem meg sem kellett szolalnom, mert a ferjem megbeszelte vele, hogy nem szeretnenk.

Sok merget fogsz meg nyelni egy ilyen ferjjel.

2016. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Jajj de jó, már aggódtam hogy bunkó voltam anyóssal.A munka leosztáson nem lepődtem meg, mikor régebben volt itt, látta hogy nincs elmosogatva, mire bejött és mondta hogy adjam át neki a lányt és menjek mosogassak el. Érdekes. Amúgy igen eltudom mellette végezni a házmunkát, nem egyszerre, minden nap valamit.
2016. okt. 29. 20:17
 7/44 anonim ***** válasza:
97%

Itt ketten voltak bunkók, és egyik sem te vagy.

Elsősorban a férjed volt bunkó. Ezt gondolom, nem is kell magyarázni.

Másodsorban anyósod. Ilyen ajánlatot gyakorlatilag mindenki elutasítana. Az egészen más lett volna, ha azt mondta volna, hogy átjön segíteni, amikor neked szükséged van rá.

Szerintem kérdezd meg a férjedet, ő hogy fogadná, ha az ő anyósa költözne ide valamilyen ürüggyel és dirigálna neki a saját otthonában.

2016. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
96%
Itt csakis a férjed volt a bunkó. Kívánom, hogy ne legyenek ebből később problémáid, bár ha már most az anyja pártját fogta, akkor sanszos....
2016. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
94%
Anyós volt bunkó meg a férjed. Ha anyósod segíteni akar, akkor menjen takarítani, hogy többet tudj babázni 😊
2016. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
94%
A bunkó a férjed itt, nyilván panaszkodott anyucinak, h néha be kell segítenie a házimunkába, amihez nem füllik a foga
2016. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!