Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én voltam a hisztis és...

Most én voltam a hisztis és bunkó?

Figyelt kérdés
A párommal, az anyukájával és az én anyukámmal ma elmentünk városba pár dolgot intézni, vásárolni. Engem nap közben hivott anyukám, hogy most végzett orvosnál, még elmegy a gyógyszertárba és ott fog várni. Mondtam neki mindjárt megyünk, pár perc, közben pedig haladtam anyósjelölttel az utcán, majd bementünk egy órás boltba, fel sem fogtam telefonálás közben egyébként, hogy hova tartok, csak követtem Őt. Mondja nekem, hogy nézelődjünk, gondoltam hát jó. Megláttam az árakat és utána el is mentem a kirakattól, gondoltam már haladnék, mert anyukám vár minket meg melegem is volt, nem volt kedvem ott maradni. Erre párom mondja, hogy ha nem esne le nekem szeretnének nekem venni órát a diplomaosztómra, menjek már nézegessek. Ó, hát mondom nem tudtam, hát nézegettem, de méreg drágák voltak meg túl csicsásak is vagy túl elegánsak hozzám. Majd megszólalt az eladónő, hogy milyen árban gondolkozunk. Erre párom és az anyukája, hát olyan 30 000 ft. Én erre azonnal rávágtam, hogy micsoda? Na nem. Az nagyon sok pénz, nem fogadom el. Erre az eladónő nekem esett, hogy micsoda hisztis vagyok, diplomaosztóra minimum ennyiért illik, mit gondolok én. Nézegessek csak. Ő örülne, ha ilyen párja lenne, aki vásárol rá. Hát én meg mondtam neki, hogy nekem nem ebben mérik a dolgot, nem az anyagi vonzata a lényeg. Számomra ez sok egy óráért, ráadásul sosem hordtam órát, bár igaz, hogy terveztem venni, de nem ennyiért. Erre addig erősködtek, mig rámutattam egyre, kivette, felpróbáltam. Az eladónő megint beszólogatott, hát hogy ez nagyon szarul áll a csuklómon, olyan kis vékony a csuklóm meg sápadt a bőröm, hogy nagyon hülyén néz ki rajtam. Na itt telt be a pohár és mondtam, hogy nekem ez tetszett volna, de köszönjük szépen, nem kérjük, anyukám beteg és vár, maajd kimentem a boltból. Párom szerint hisztiztem és nem érti miért gagyi órát akarok (10 000 ft-osat akartam), ne legyek már ilyen meg tényleg nem állt jól az az óra. Végül egy másik ékszerész boltban találtunk olyan órát, amilyen nekem tetszett és 15 ezer ft volt. Semmi flanc és kövek, egyszerű, mégis elegáns. Eleve a stilusom is nőies-sportos, nem puccos, ezt tudom hordani. Anyósjelölt meg megkérdezte tőlem, hogy "Csak ennyi? Ilyet szeretnél?" Miért ne lenne elég? Nem is értem. A végén párom folyton azzal szivatott mikor meglátott egy gagyi órát a kinaiba, hogy na akkor ilyen jó lesz drágám? Vagy inkább ilyet és rámutatott valami ócska gagyira. Közben meg röhögött. Már a végén én is röhögtem, de akkor is felbosszantott, hogy nem értették meg, hogy nem szeretném, ha költekezne ennyit egy órára. Mondtam páromnak, hogy többet érne, ha elmennénk egy két napra wellnessre. Mondta, hogy majd elvisz oda is, de ő szeretett volna valami maradandót és kimutatni, hogy mennyire büszke rám. Végül nem haragudott senki, csak furcsállták, hogy olcsóbbat akartam. Anyósjelölt is húzta a száját, mert túl egyszerű, de végül azt mondta, ha nekem tetszik, akkor nekik oké.
2015. jún. 16. 15:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%

Én sem vagyok egy óramániás darab, de 30 ezer Ft egy óráért még nagyon-nagyon nem a luxus kategória.

Furán reagáltad le a dolgot a leírásod alapján, de az eladó viselkedésén valószínűleg én is fennakadtam volna.

Ha megtehetik, hogy ennyiért vesznek neked, és ennyit szánnak rád, akkor mi a baj vele? Ha maguktól veszik meg valószínűleg sosem jöttél volna rá, hogy mennyibe kerül. A wellness meg normális helyen két főre, két éjszakára kb. 50-60 ezer Ft.

2015. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, mert én is utálom, ha rám erőltetnek valamit. Főleg órát, mert nem hordok és nem is akarok. Ott a telefon. Rengeteg karkötő szerű bizsum van, de azokat sem hordom, mert még az is rám melegszik nyáron. Azt kiváltképp utálom, ha a család rám erőltet valamit, mert úgy érzik szükségem van rá. Amúgy egy jó óráért 30.000 nem sok, de valószínűleg neked nem fontos, és azért sajnálod rá a pénzt. Így meg nem erőltetném. Szerintem nem bunkóság, ha valamit nem akarsz de erőltetik. Az eladó meg főleg ne pofázzon bele.
2015. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
[link] :)
2015. jún. 16. 15:29
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
Mért lennél, szerintem alap, hogy ha valakinek ajándékot adok, akkor olyat ami neki tetszik, és nem az én izlésemet erőltetem rá. A cél nyilván az , hogy ő örüljön, és használja. Ha nem, annyi erővel az ablakon is kidobhatom a pénzt. Szivatni és röhögni utána sem épp kedves. Az eladó meg minősíthetetlen.
2015. jún. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%
"Most én voltam a hisztis és bunkó?" Igen, TE!
2015. jún. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%

Megértem, hogy rossz ha rád akarnak erőltetni valamit. Ugyanakkor 30.000,- Ft hát szépen fogalmazva is kevés egy jó karóráért. Az én Omegám pontos, olyan 50 éves lehet (mechanikus) és a mai napig remekül működik óráshoz még nem kellett vinni max szíjcserére. Öröklödik szépen a családban. Szerintem egy jó karóra megéri, hogy rászánják a pénzt elvégre jobb esetben egy életre szól.

Ez persze csak én vagyok. Ha neked nem fontos akkor szerintem ezt el lehet mondani normálisan a párodnak.


A másik az anyagi vonzat. Ez egyén függő, ki mit engedhet meg magának. De ha van egy átlag vagy afeletti életszínvonal akkor szerintem egy diplomaosztó ajándékta ennyi belefér 30.000,-Ft.


Hogy hisztis vagy bunkó voltál-e az jó kérdés. Ajándékot visszautasítani nem illik. Itt szerintem különösebb okod se volt rá. Azon múlik, hogy tálalod. Ha így reagáltál ahogy leírtad akkor megértem ha ez az anyos jelöltnek rosszúl esett. Az eladó volt bunkó mégis az ő leendő ajándékát fikáztad.

2015. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Az eladónak SEMMI JOGA nincs így beszélni a vásárlóval akármennyire is hisztizik, vagy sem. Az elég szomorú, hogy a többieknél attól lesz valami jobb, hogy minél drágább, és utána még szívat is a sznob barom. Őszintén szólva férfiként mondom, hogy én is elhúztam volna a bánatos pics*ba, ha elkezdene kóstolgatni az eladó, aztán még a többiek is oltogatnának...
2015. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg az eladó volt hisztis és bunkó. Ott sem vennék semmit ahol ilyen a kiszolgálás.


Az eset többi része pedig szerencsétlenül jött ki. De mint látod nem is lett belőle semmi probléma, az akkori kellemetlenséget leszámítva.

2015. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Sítalpat se veszek pl. valakinek, aki nem volt, és nem is akar menni síelni, mert fél mondjuk. Tökmindegy hogy drága vagy nem drága , épp megéri-e azt a pénzt amennyibe kerül. Mert nem éri meg. 1000 ft-t se, ha nem akar sielni menni. Ahogy úszószemüveget se, ha nem tud úszni az illető. főleg nem várom el, hogy még örüljön is neki , hogy én milyen márkás, meg csinos úszószemüveget vettem neki.
2015. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem voltal sem hisztis, sem bunko. Egyszeruen frusztalt, h anyukad var ratok, es neked meg orat KELL valogatnod, raadasul egy eroszakos es illemet nem ismero elado kisereteben. Megmondtad, h ennyi penzert nem szeretnel orat. Ebben semmi nincs.Az elado volt szerintem egy faragatlan tusko, m neki nem az a dolga, h velemenyt mondjon a vasarlorol, plane a kepebe, hanem az, h eladjon valamit fulig ero mosollyal es udvariasan.
2015. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!