Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkó voltam a anyámmal?

Bunkó voltam a anyámmal?

Figyelt kérdés
Ma reggeli jelenet: felkeltem, meglátogattam a fürdőt, felfrissültem, megcsináltam a kávém, és leültem meginni. Anyám csinált szendvicseket, nekem is. Szólt, hogy menjek enni és én mondtam hogy fogok csak megkávézok. 5 perc múlva megint szól, hogy egyek. Mondom nem felejtettem el, fogok. 5 perc múlva megint szól, hogy egyem meg a reggelim. Akkor azt mondtam hagyjon már békén. Sajnos máskor is megsértődik ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, és ha angyali hangon csilingelve válaszolok is, az sem javit a helyzeten ugyanúgy..
2016. aug. 17. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Vidd be a szendvicset magad mellé, aztán kávézz. Köss kompromisszumot :)

Én anyum is ilyen, szerintem minden jó anyuka ilyen, jót akar, állj így hozzá :)

19/f

2016. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Nem értem, miért kellett halogatnod a reggelizést.

Biztos vagyok benne, hogy anyádnak is megvan a maga napirendje, no meg nem szereti, hogy ott áll a reggeli az asztalon, a legyek meg a macskák prédájára.

2016. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs légy a házban meg macska sem :D. De nekem is megvan a magam rutinja, hosszú ideje, előbb kávé aztán reggeli. Soha nem tudtam röviddel ébredés után enni. Tudom, hogy jót akar csak engem nem hall meg sokszor, csak erőlteti a magáét.
2016. aug. 17. 10:53
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Szia, nagyon ismerős a helyzeted, az én anyukám is ilyen. Ha szól, hogy menjek ki enni és nem ugrok azonnal, akkor 5 perc után újra bekiabálni hozzám a szobába. Mellesleg nem szeretem, hogy mindig megmondja, hogy mikor van reggeli, ebéd, vacsora. Jó értem, azt akarja, hogy együtt egyen a család, de ha egyszer nem kívánom az ennivalót akkor amikor ő mondja, hogy menjek ki enni, akkor miért besértődni? Majd eszek akkor, amikor megkívánom az ételt, nem értettem sosem, hogy miért kell erőltetni azt, hogy akkor egyek amikor ő mondja. Szóval megértem a problémádat.
2016. aug. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jó a kompromisszum, és vidd a szendvicsedet magad mellé:)

Amúgy ha valaki rám kiabál, én néha síkideg tudok lenni, főleg, ha reggel :D


18/F

2016. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Mikor még régen anyukám készített reggelit és vacsorát én is feleslegesnek és idegesítőnek hitten, már jó ideje csak ebédet eszünk együtt, se reggelizni se vacsorázni nem szoktam... mostmár bánom hogy régen vissza beszéltem ha hívott enni.

Én értem hogy megvan a saját rutinod de ha már megcsinálja akkor menny és edd meg, ha meg nem kell akkor mond meg neki hogy neked ne csináljon. Régebben nálam is az volt a gond hogy amíg nem ettem a kaja állt az asztalon és nem lehetett eltakarítani.

2016. aug. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Eleve nem értem: nem a reggelizőasztalnál kávézol?

A másik: eszerint 10 perc nem volt elég arra, hogy megigyál egy csésze kávét?

2016. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én speciel imádok kávézni és ha lehet több mint 10 percig tart. :D

Megoldàs:mondd meg neki h ne fáradjon a reggelivel, majd megcsinálod magadnak vagy

ha bír várni reggel, akkor te megcsinàlod neki is ha megkávéztàl. Vagy ülj a szendvics mellé és kávézz tovább. :D

2016. aug. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ő kedvesen csinál neked kaját és még te vagy felháborodva...

mibe került volna a kávédal együtt aqnyád mellé ülni, mért vagy enyire kényelmes

2016. aug. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A nappaliban szoktam kávézni, ahogy az össz családtag. Enni pedig kint az ebédlőben. Mi is együtt ebédelünk, a többit pedig mindenki ahogy éri. Nem szoktam szendvicset kapni csak most mert volt vendég (egy gyerek szóval nem az én társaságom) és lett csinálva mindenkinek, engem is hivtak. Én épp kávéztam, de ha nem kávézok akkor sem tudok ébredés után enni, ha menni kell valahova történetesen ilyenkor, akkor oda pl evés nélkül megyek. Szóval ezt nem érti meg anyám pedig elméletileg ismer, ezt a szokásomat, rutinomat is. Hálás vagyok a reggeliért meg a dolgokért, amiket tesz értem de ez nem ok arra, hogy én változzak éppen mindenben. Mondom ezt annak, aki keményebben szólt. A gyerek nem egy klón hanem különálló személy, szerintem nem baj ha nem gondolunk és csinálunk mindent egyformán.
2016. aug. 18. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!