Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátom megkért, hogy...

A barátom megkért, hogy lakjunk pár hónapig az anyukájával. Önzőség, ha nemet mondok?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk egyszerű helyzetben, megpróbálom röviden leírni a lényeget.

Egy évig albérletben laktunk a barátommal, ami nem volt egyszerű, semmi esélyünk nem volt arra, hogy gyűjtögessünk, előre haladjunk. Közben az anyukája mindig mondogatta neki, hogy költözünk hozzá, mert ő egyedül él egy nagy lakásban és nekünk is jobb, hogy nem kell az albérlet árat kidobni az ablakon és neki is, mert nem lesz egyedül. Nekem ez az ötlet nem tetszett, a saját anyukámat is imádom, de vele sem tudok együttélni hosszútávon. Most pár hete az anyukája kitalálta, hogy ő kimegy külföldre dolgozni 3 évre és addig mi lakhatunk a lakásában, hogy tudjunk gyűjtögetni. Ebbe se szivesen mentem bele, tudtam hogy az élet nem ilyen egyszerű. Egy hónapot volt kint és most tegnap este szólt, hogy vasárnap haza jön, mert nem tetszik neki a munka.

Halás vagyok neki, hogy adott egy ilyen lehetőséget nekünk, de most nem tudom hogyan tovább. A barátom nem akar megint albizni és most nem is lesz az anyukájának munkája, ebből adódóan pénze sem, így nem akarja itt hagyni. Viszont én ismerem magamat és őt is annyira, hogy tudjam nem tudok vele élni.

A barátom azt mondja, hogyha igazán szeretem kibírok pár hónapot, de kizárt, hogy úgy éljek, hogy más mondja meg nekem melyik fogasra tehetem a kabátomat és melyikre nem.Ráadásul az anyukája iszik is, amit én nem tudok elviselni a környezetemben.

Másrészt az én anyukám is szeretné, hogy albérlet helyett otthon lakjunk és nagyon megbántanám, ha úgymond a barátom anyukáját "választanám." Alapból emiatt költöztünk külön albérletbe, hogy ne legyen vita ebből.

A barátom maradni akar, én pedig semmiképp sem akarok.

Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Önzőség, hogy csak azt nézem nekem mi lenne jó és ezzel két tűz közé kerül a barátom? Azt is önzőségnek érzem egy kicsit, hogy úgy beköltöztünk a lakásba, hogy nem volt ott az anyukája, de hogyha visszajön megint egyedül hagyjuk, viszont boldogtalan lennék, ha vele kellene élnem.


2016. nov. 11. 11:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
16%
Én barátod helyében szakítanék egy ilyen lánnyal. Beteges már ez az anyós fóbia, amit sokan művelnek.
2016. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Nincs anyósfóbiám, kedvelem az anyukáját, de csak messziről.
2016. nov. 11. 11:28
 3/31 anonim ***** válasza:
19%
Még talàltok albérletet gondlom maradtok. Azt mondom, körűltekintően ideállisat keressetek, az nem egy 1-2nap alatt;). Addig megy az idő meglàtod milyen lessz. Ha véletlrn maradtok anyudnak mond, hogy itt több év magàny vàrt ràtik, legkevésbé te tehetsz arról, hogy haza jött. És minek fizettek volna ha itt lett volna egy üres hàz aminek àllagmegóvàsi rezsije van.
2016. nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%

Mi fog változni pár hónap múlva? Lakást vesztek vagy másik albérletbe költöztök? Készülj fel arra, hogy az a pár hónap sokszor pár hónap lesz.

Én sem szívesen mennék. Más lakásában nem tudnám otthon érezni magam, de az, hogy iszik, már semmiképpen sem férne bele nekem. Nincs a pénz, hogy egy iszákos emberrel összeköltözzek. Anyagilag megérné ugyan. Miért nem a te anyukádhoz költöztök? Ha igazán szeret a barátod, akkor ő is kibír ott pár hónapot, ha már az érzelmi zsarolást is bevetette.

2016. nov. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Tavasszal az anyukája elvileg megint kimenne külföldre, de hát ez egyáltalán nem biztos, az meg főleg nem, hogy mennyi időre.

Ha az én anyukámmal élnénk akkor az ő anyukája sértődne meg.Ugyanez volt a helyzet amikor összeköltöztünk, ezért lett végül albi csak ketten.

2016. nov. 11. 11:38
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

"az én anyukám is szeretné, hogy albérlet helyett otthon lakjunk és nagyon megbántanám"

Mindketten irány haza, külön, a saját anyátokhoz.

2016. nov. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%

Nem tetszik neki a munka. :D èn sem az álommelómat csinálom, de dolgozok mert kell a pènz. Na mindegy, csak megakadt rajta a szemem.


Beszèld meg a barátoddal, hogy nem egèszsèges együtt lakni. Gondolom ott is fizetitek a rezsit, szóval tegyétek fêlre amennyit ott megspóroltok, aztán menjetek tovább! Felesleges aggódni előre, a párod be fogja látni magától, hogy nem jö együtt lakni.

2016. nov. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
43%

Egymáshoz való alkalmazkodással mindent meg lehet oldani, DE sohasem fogod otthon érezni magad a barátod házában.

Hány évesek vagytok?

2016. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Ez is egy indok nálam, hogy az nem az én otthonom, ha nem is érezteti velem az anyukája hajlamos vagyok úgy érezni, hogy csak egy aktuális barátnő vagyok, akit megtűr,mert muszáj.


22 éves vagyok, a barátom 24, az anyukája pedig 49.

2016. nov. 11. 12:39
 10/31 anonim ***** válasza:
70%

A leírás alapján nekem elég egyértelmű: mindenki a saját anyjánál lakik, néha találkoztok s megpróbáljátok eldönteni, hova tova s egyáltalán van-e jövőtök. Ha nincs saját külön otthonotok vagy más jó opció, nem tudtok összeköltözni és kész, akkor sem, ha már laktatok együtt...


Én laktam anyósnál, de ő ritka jó fej s amúgyis csak aludni jártam, mert 70 km-re dolgoztam és sok óra volt az utazás. Az alapján, amit leírtál, semmi szín alatt nem mennék, az egyszer tuti... Ha gond a pénz, akkor anyámhoz mennék, ha nem, albérletbe.

Az ember lelki nyugalma NAGYON fontos, nekem se parancsolgasson senki s ne kavarjon be az otthoni pihenésembe. Nehéz embereknek együtt lakni.

2016. nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!