Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nektek valamilyen formában...

Nektek valamilyen formában fel lett "emlegetve" később az, ha kaptatok anyagi támogatást?

Figyelt kérdés

Mit és hogyan mondták ezt anyósék vagy a szülők?

Szerintetek mindenki felemlegeti?


2016. nov. 21. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok segítséget kaptunk, anyagit és egyebet is (konkrétan kaptunk egy házat, és egy csomó kápét) de soha nem emlegetik fel. Miért tennék?
2016. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pl. Csak azért kérdeztem, mert nálunk olyan volt, hogy anyóséknál eleomlott valami a háztartásban, újat kellett venniük és mondta, hogy csak részletre tudják kifizetni, mert ugye nekünk adtak pénzt a maradék kevés meg le van kötve. Biztos ezzel semmi bántót nem akar ès biztos én reagálom túl, csak nem jó érzés, hogy miattunk ilyen helyzetbe vannak. :(
2016. nov. 21. 17:01
 3/15 A kérdező kommentje:

"Meg hogy összetehetjük a két kezünket, hogy ide eljutottunk."

Mi többször is mondtuk, hogy hálásak vagyunk meg ezt éreztetjük is velük és tudjuk, hogy ez nem mindenkinek adatik meg, csak kicsit néha olyan érzés mintha éreztetni akarnák, mert többször így szóbakerül.

2016. nov. 21. 17:04
 4/15 A kérdező kommentje:
Hozzátenném ez egyszeri támogatás volt, amúgy magunkat tartjuk fent. Egyèbként a vejemet is ugyanúgy támogatták anyagilag, de ott még nem hallottam ezeket. Anno ők is szülői segítséggel jutottak hàzhoz.
2016. nov. 21. 17:06
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem a szülők, hanem a nagyszülők ilyenek nálunk. Ha kölcsön kértem (soha nem kértem semmit örökbe) mindig igyekeztem minél előbb visszaadni. Viszont folyamatosan éreztették velem, hogy tartozom. Ha valami kellett nekik azonnal pattannom kellett, lecarták, hogy épp van-e dolgom vagy nem. Ha mondtam, hogy èpp nem érek rá akkor megkaptam, hogy majd ők sem fognak ha nekem kell valami. Mindig a legrosszabb helyzetekben akartak valamit.

Pl.: meló előtt rohantam a buszhoz, erre jön, hogy hozzuk be a kukát most azonnal. Amikor mondtam, hogy időre megyek ès nem érek rá, akkor abból egy hétig tartó balhét csinált. Akkor mondtam,hogy tőlük soha többet nem kell semmi...gusztustalan.

2016. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem rendszeresen a fejemhez vágták a szüleim anno, főleg az egyetem alatt, hogy "Ebben a hónapban már x ft-ot költöttünk rád! Minek tanulsz, inkább dolgoznál, hogy ne mi tartsunk el" stb.. Szerintem szemétség, és mivel tudom mennyire rosszul tud esni egy gyereknek, én biztosan nem fogom soha az enyémek fejéhez vágni. És nagyon remélem, hogy nem ez az általános példa, mert az igen szomorú lenne..
2016. nov. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Volt hogy egy hétig nem tudtunk tüzelőt hozatni (persze volt még csak fogytán) aztán sikerült hozatni erre kiderült hogy anyós is rendelt titokba. Mondtuk neki h mondja vissza mert nincs 200e ft mindkettőt kifizetni. Nem mondta vissza, helyette kifizette és a faluban még azt hallottuk vissza h egész télre ő vette nekünk a tüzelőt. Hozzáteszem fél telet nem tartott ki az amit ő hozatott mégis úgy adta elő mindenhol h nélküle megvagyunk volna
2016. nov. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Megfagytunk volna
2016. nov. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

Tanulság: önérzetes ember ne kérjen és ne vegye igénybe a szülői segítséget.

Kölcsönt lehet kérni banktól vagy legjobb először spórolni, utána vásárolni,

Egyetem mellett lehet dolgozni,

Előre tudható, hogy minden évben van tél és kell biztosítani a tüzelőt, netán nem panaszkodni anyósnak, mennyire fogytán van, akkor nem jut eszébe tüzelőt rendelni.

Egyszerű ez. :-)

2016. nov. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyós állandóan célhoz minden kisebb dolgot. Apuméktól kaptuk a házat soha nem mondták semmit.
2016. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!