Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljunk apóssal?...

Mit csináljunk apóssal? Befogadtuk, de már nem bírjuk.

Figyelt kérdés
Kinyomtattunk két idősek otthonába szóló jelentkezési lapot, de nem akarja aláírni, mert ott nem tudna inni. Mi egy évvel ezelőtt jó szándékból befogadtuk annak ellenére, hogy leszarta a gyermekeit sok-sok évig, de azt mondtuk, csak addig maradhat, amíg elbírja látni magát. Most már nem fürdik, nem hozza le a ruháit, hogy kimossam géppel, hiába vettük meg drága pénzért a fát, nem jön le érte, nem azzal fűt, hanem hősugárzóval. Nagymamám szerint hagyjuk békén, nem baj, hogy iszik, nem baj, hogy többlet rezsit csinál nekünk. Hagyjuk békén, mert beteg és majd én úgyis itthon leszek a babómmal és ápolni fogom. Hát nagyon nem! Kosz van nála, ráadásul az orvoshoz is úgy visszük, hogy nem fürdött, hiába könyörgünk neki. Hogyan érjük el, hogy aláírja a papírokat? Így is nagyon hosszú a várakozási idő...
2016. nov. 27. 20:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Rakjátok ki.
2016. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom, otthon hogy müködik (külföldön elek), de itt ugy müködik, hogy ha valaki eler egy szintet, amikor Mar apolasra szorul es/vagy nem tud magarol gondoskodni, akkor lesz neki egy "gyamja". Altalaban valamelyik gyerek. Es akkor a gyam dönt pl. ilyen otthon ügyben. De szerintem az aposod meg nincs ezen a szinten, meg akkor se, ha ez otthon ugy müködik. Nehogy apold, tudod, hogy mennyi teendö van egy csecsemövel? Szerintem nem Kell hozza meg egy "gyerek". Ferjed mit szol hozza? Ö apolna az öreget? Amugy miert ti hordjatok orvoshoz? Nincs busz? En biztos nem hordeznek egy elnezest de büdös embert. Van valamilyen betegsege, hogy öt hordozni Kell?
2016. nov. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ugy van vele ahogy en. Orvoshoz azert visszuk mert sajnalja a penzt taxira de maganak balleintenest vesz...tudom h nem kene furikaznunk meg ilyesmi apolni se akarjuk de megesik rajta a szivunk..viszont sokszor veszekedtunk is igy megbeszeltuk az idosek otthonat hogy beke legyen a csaladban.
2016. nov. 27. 21:00
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Kérjétek meg a nagyit (feltehetően az após anyja), hogy fogadja be egy hétre legalább a saját lakásába. Ha kibírja,

költözzön össze vele végleg.

Egyébként ultimátum: ha nem írja alá, menjen máshová lakni.

Ha jön a baba, lesz elég dolgod. Nem kell, hogy részegen randalírozzon és a hősugárzóval felgyújtsa a lakást!

Be van jelentve hozzátok? Kié az ingatlan, amiben éltek?

2016. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Eljár inni? Ezek szerint mozgásképes. Vegyétek el a hősugárzót, majd melegedhet ha visz fel fát. Ha idős, akkor max felvinném a férjed helyében a fát, de ennyi. Pénzt ad a rezsibe? Mert akkor csinálhat nagyobbat, kérjétek el. Ne legyen aranyélete nálatok, akkor majd talán aláírja a papírokat. Gondolom nincs már lakása ahová mehetne, így simán kirakni nem tudjátok. De azért próbáljátok rávenni, a normális életre. Ne adjatok neki semmit ha "érdemli meg". A fürdés, rendrakás alap, amíg azt nem teszi meg, addig nem is kap semmit. Ki főz rá? Azt sem muszáj, persze legyen mit ennie, de semmi extra. Sajnos konkrétan nem tudjátok rákényszeríteni, hogy otthonba vonuljon, de próbáljátok elérni, hogy olyan nagyon ne érezze jól magát nálatok, feltéve, ha nem változtat.
2016. nov. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Parome a haz. Fat visz fel neki parom de mikor dolgozik nem tud. Olyankor mondja hogy mivel futott volna egesz nap nem volt faja? 30 ezret ad a rezsibe..a piat pedig mi szoktuk neki venni. 😕 De csak azert mert az o penzebol vesszuk. Ha a sajatunkbol kene nem vennenk. Tobbet fog adni a rezsibe ha atlepi a hatart de az a baj hogy hiaba mobdja neki az aldast parom, egyik fulen... hal istennek nem pont velunkbel hanem egy kisebb felujitott lakasba a portan de akkor is... a csaladban igy is feszultseget kelt.
2016. nov. 27. 21:09
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagytok elég határozottak vele. Ultimátumot kell neki adni: vagy illeszkedik a ti életmódotokhoz, vagy fel is út, le is út, mehet ahova akar. Én megőrülnék egy ilyen igénytelen palitól. Meg kell neki mondani, nem finomkodva persze, hanem őszintén, hogy megkeseríti a mindennapjaitokat, nem tudtok ilyen formában vele együtt élni, ha nem változtat, akkor mennie kell.
2016. nov. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem eloskodunk apos penzen azon a 30 ezren kivul nem fogadunk el tole mast.
2016. nov. 27. 21:11
 9/23 A kérdező kommentje:
Probalkozunk. Csak kidobni megse akarjuk... de igy is annyit kell varni az idosek otthonaba!
2016. nov. 27. 21:12
 10/23 anonim ***** válasza:
2%

Az, hogy kosz van nála, nem indok hogy kirakjátok, már ne haragudj. Majd a gyerekedet is kirakod, ha kosz lesz a szobájában? Az már inkább, hogy nem hajlandó spórolni a rezsivel, de nyugodtan kiszámolhatjátok a többletköltséget neki, én is ezt tettem az albérlőimmel, akiknek fillérekért adtam ki a nappalimat, megmondva hogy nálunk fafűtés van, de ők szereztek egy fűtőventillátort titokban és ha nem voltunk otthon, lusták voltak befűteni akár napokig is a kazánba. Úgyhogy elkezdtem írni, mennyivel dobja meg a rezsit a ventillátoruk és napra levezettem, hogy aznap ennyivel többet kérek a rezsibe. Kb. 1 hét után elköltöztek.

Ha ő inni akar, igyon. Ezért még nem dobja el az ember a családtagját. Az más, ha ezzel veszélybe sodor anyagilag vagy más módon családtagokat. Ha koszos ruhában van, akkor abban van. A gyereked is lesz majd koszos ruhában. Mégse teszed be remélhetőleg árvaházba. Igazából csak az ürügyet keresed, hogy megszabadulhass tőle, nem látom a fáradozást, hogy megerőltetnéd magad és tennél valamit azért, hogy ne érje meg neki hősugárzóval fűteni, stb...

2016. nov. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!