Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha ilyen rosszul indul a...

Ha ilyen rosszul indul a kapcsolat az anyósjelölttel, azért még változhat a viszonyunk?

Figyelt kérdés
Semmi valódi konfliktus nincs köztünk, gyakorlatilag alig kommunikálunk, de a páromnak gyakran fejezi ki nemtetszését. Szerinte a párom túlságosan belelovallja magát ebbe a kapcsolatba, túlságosan meg akar felelni nekem, túlságosan rám van tapadva, túl sok időt töltünk együtt, nekem pedig túlságosan határozott véleményem van dolgokról (főleg gyereknevelést illetően, ugyanis a páromnak és nekem is van gyerekünk az előző kapcsolatunkból, akiket közösen nevelünk), esetenként burkolt számonkérést vagy szemrehányást lát bele tök egyszerű ártatlan mondatokba (pl. "nem maradtok még? vagy siettek valahová?"). Nem szeret velem találkozni. Szomorú minden kis apróság miatt, amit most velem a fia másképp csinál mint anno az első házasságában. Amúgy nem magasztalja az előző menyét, sőt, a válás óta őt se bírja túlzottan, szóval nem ez a baja. Simán csak nem kedvel. Eddig még nem volt dolgom ilyen anyóssal, az előzővel jól kijöttem. Nektek mi a tapasztalatotok: volt már, hogy rosszul indult, de jól végződött a viszony az anyóssal? Lehetséges hogy ez egy átmeneti kezdeti rosszallás (csak fél éve vagyunk együtt a párommal), ami majd elmúlik, ahogyan megszokja a helyzetet? Természetesen nem élünk együtt az anyóssal, nem okoz ez napi problémát, de eléggé bánt, hogy nem fogad el. A párom szerint hülyeséget beszél, nem kell vele foglalkoznunk, mi boldogok vagyunk, ez a lényeg (amúgy nyáron esküszünk). És ez így is van, nem drámázom a dolgon, csak érdekel, hogy a tapasztalatok mit mutatnak egy ilyen helyzetben. Volt már úgy a világtörténelemben, hogy megfordultak a dolgok, és az anyós megkedvelte az addig nem kedvelt menyét?
2016. dec. 6. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem a férjed miért mesélgeti el neked, hogy az anyja miket mond rólad?

Ha ő generálja még a feszültséget a két fél között, nehéz lesz megszeretnetek egymást.


Egyébként én vagyok az élő példa, hogy meg lehet kedvelni a menyt, ... igaz ehhez több év kellett.

Nekünk egyébként speciális a helyzetünk, a fiam és a menyem abszolút nem illenek össze, alapban mindenről más az életfelfogásuk, mások a jövőről alkotott elképzeléseik, más a világnézetük, más az ízlésük és még sorolhatnám.

Én ezt 15 évvel ezelőtt elmondtam nekik, - nem az egyiknek a háta mögött - hanem a szemükbe, azzal, hogy szerintem nem lesznek boldogok.

Akkor ez nem tetszett nekik, mára egy végtelen boldogtalan párrá alakultak, akiket csak a gyerekek tartanak össze.

A menyem olyan szinten tönkrement, hogy őszintén, tiszta szívből sajnálom, sőt aggódom az egészségéért.

De nincs mit tenni, az ő életük ...

2016. dec. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, nem vele élsz együtt és nem neki kell megfelelned. Ameddig te mindig korrektül viselkedsz vele, addig ez az ő sara, és nem másé. Ne legyen rá fogadókészség, annyi a fontos, azaz a fiának a dolga, hogy ne hallgassa végig és kiálljon melletted. Azt is lehet udvariasan, normális hangnemben.


Ettől még ti ketten élhettek nagyon boldogan. Csak ne tulajdoníts ennek nagyobb jelentőséget, mint amennyit érdemel.

2016. dec. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"párom szerint hülyeséget beszél, nem kell vele foglalkoznunk"

De azért gondosan elmeséli neked minden szavát, amivel nem kell foglalkoznod...

2016. dec. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%

Persze, volt már olyan a világtörténelemben, én már több ilyet hallottam. De pl. én nem tudok száz százalékosan jó kapcsolatot az anyóssal, a kezdeti (5 év!) hülye viselkedése miatt, megbocsájtottam, de nem leszünk puszipajtások, pedig látom, hogy szeretné visszacsinálni. Mondjuk ha mindkettőtöknek gyereke van, akkor tényleg teljesen szánalmas, hogy így bele akar szólni az életetekbe.

1-es szomorú látni, hogy te mindent jobban tudsz, hogy mi kell a gyerekednek és képtelen vagy belátni ha esetleg jól megvannak a jóslatod ellenére is, én eleve soha nem csináltam volna ilyet, hogy egy szerelmespárnak ecseteljem, hogy nem illenek össze, semmi közöd hozzá, felnőttek már.

2016. dec. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

#4

1-es vagyok!


Mit szomorú látnod?

Látom nem sikerült megértened amit írtam!

Nem baj, segítek!

Nincsenek meg JÓL, pont azokért a dolgokért, amiket leírtam és akkoriban amikor KÉRDEZTÉK (!) elmondtam.

Kábé a házasságuk 8-ik hónapjában kezdődtek a problémák és a teljes elhidegülés a 3-ik évtől kezdődött.

Hogy teljesen képben legyél, külön élnek de egy fedél alatt, a gyerekek és az anyagiak miatt.

Mindketten összeszorított fogakkal várják, hogy a gyerekek felnőjenek, önálló életük legyen és utána külön mehessenek, de ahhoz kell még vagy minimum 10 év.

Persze, ha neked ez a normális és a "jól elvannak" akkor nincs mit hozzáfűznöm, ez gusztus és megszokás dolga.

Mivel a továbbiakban nem szeretnék OFF-olni, de főleg nem a fiam házassága a téma, én kiszálltam minden további eszmecseréből veled.

2016. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
5 nyugodjál már le, az a nem normális, hogy ezzel indítasz a fiadnál, meg a nöjénél, hogy nem illenek össze, most meg persze nyomod "az én megmondtam" lemezt, na a kérdező anyósa is pont ilyen, meg az enyém is, az ilyen anyóssal nem kell jóba lenni
2016. dec. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

6-os neked kellene lenyugodnod, nem az 5-nek. Rávetíted a kényszerképzeteidet, amit az anyósod iránt érzel és itt fröcsögsz rá, teljesen indokolatlanul. Higgadj le, az 5-ös nem a te anyósod, legalábbis feltételezhető.

Mutasd már meg, hogy hol írta, hogy ilyeneket mond nekik, hogy én megmondtam?

Ellenben, ha a te anyósod ilyeneket mond neked, akkor még igaza is van veled szemben, miért nem hallgattál rá.

Olyan jó lenne, ha olyanok akik nem tanultak meg értelmezően olvasni, azok nem rabolnák itt az időnket.

2016. dec. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nem ment ! Hol is kezdjem...? Exemnek volt egy kislànya(gyerek imádott apjaként nézett rám) Exem fiatalon szűlte fiatal pasinak aki. volt anyòsom nem tudott kezelni , elűldözte de utàna visszasìrta ....Szòval melettem ràjött a baràtnőm, hogy ami kimaradt azt pòtolni akarja, hanyagolta a gyerket (én nem).de mindenki szemében èn voltam az ok. Meg a féltékenység barátnőm nővérének is /nem is kapcsolata volt. Anyòst vittem orvoshoz amikor beteg volt. Gyerekkel foglalkoztam ahogy gondoltam,hogy kell egy 5évessel. Anyòs 1év után lekiabàlta a fejem hogy nem ìgy kell féltékenység , hogy a gyerek szeret....Szòval mélyűlt.
2016. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
#5. és lesz szerintük a gyerek nem sérül lelkileg így? Nem értem, miért jó így élni? Akkor kell együtt maradni ha képesek rekraálni a kapcsolatot, tisztségben, szeretet teljesen. Egymásnak társai. Ha ez nem megy üljenek beszéljenek a gyermek elhelyezéséről, anyás- apás napokról, menjenek a gyerekkel külön külön fagyizni moziba csináljanak programot, szeressék mondják el a gyereknek h vele nincs semmi baj sőt anyával meg apával se csak külön folytatják. Engedélyk meg maguknak a boldogságot , nem papolni akarok csupán az én szüleim is miattunk nem váltak el. Minden erejük el fog menni egymás elviselésére és a gyereke nem lesz elég idő, ami legfontosabb a gyerekük is megérdemli a nyugodt légkört. Bocsi hogy így bele vau vauztam
2016. dec. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 9-es, 5-ös vagyok.

Maximálisan egyetértek veled, ezért is történt annak idején, hogy én kisgyerekkel ki léptem egy rossz házasságból.

Csakhogy ez nagyon kényes téma és ameddig nem kérdeznek erről (is) addig nem folynék bele.

Annak idején, amikor elém álltak, 10 hónap ismeretség után hogy ők összeházasodnak és mit szólok hozzá, elmondtam, hogy nagyon korainak találom.

Mivel láttam, hogy egyetlen ponton nem egyeznek, semmi életbevágóan fontos dologban nincsenek azonos állásponton, semmi közös nincs bennük a legalapvetőbb dolgokban sem, ezért kértem őket, hogy ne kapkodják el, költözzenek össze, éljenek önállóan, ismerjék meg egymást a nehéz helyzetekben, hogy azokat hogyan képesek kezelni és ha pár év után kiállja a kapcsolat a próbát, akkor házasodjanak össze, de addig lehetőleg ne legyen gyerek, mert az elkapkodott házasság két ilyen merőben ellentétes habitusú ember esetében nem szokott jóra vezetni.

Nem így tettek, mentek a saját fejük után ...

Sajnos az eredmény borítékolható volt, de én akkor és ott elhatároztam, hogy a jövőben egy hangot nem fogok soha szólni a kapcsolatukat illetően, elvégre nem élhetem helyettük az életüket, ez az ő karmájuk, amit nekik kell végigcsinálni.

Egy ideig az esküvő után eléggé konvencionális, hűvösbe hajló volt a kapcsolatunk, aztán - ahogy romlott a helyzet - ez megváltozott, mindketten napi szinten kerestek, a bajaikkal bombáztak.

Az első komoly konfliktusnál megmondtam nekik, hogy hozzám egyik se jöjjön a másikra panaszkodni, mert nem kívánok állást foglalni a dolgaikban, oldják meg felnőtt módjára a problémáikat, én inkább kimaradnék ebből.

Nos, ezért nem osztom meg velük a véleményemet, ami azonos a tiéddel.

Imádom mindkét unokámat, sokat vannak nálam amikor szünidő van, ha a szülők megkérnek valamire én állok rendelkezésre, szeretettel látom vendégül őket, ha jönnek, de én csak akkor megyek, ha hívnak, távol tartom magam a dolgaiktól minden szempontból, ... nagyrészt önvédelemből.

2016. dec. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!