Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 5 hete szültem, anyósom meg...

5 hete szültem, anyósom meg kirakta a macskákat. Már elegem van belőle, most mégis mit kéne reagálnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is kezdem azzal, hogy van 2 cicánk meg egy kutyánk. Mindegyikük oltott (teljes oltási programmal rendelkező), ivartalanított, teljességgel szobatiszta, rendszeresen ápolt és szépen gondozott állat, igazi családtagok ők is. A macskák kizárólag szobacicák, benti macskák, sose voltak udvaron.

Na már most, anyósom vidéki, az a fajta, akinél "az állatnak kint a helye". Már a terhességem alatt morgott az állatainkra, különösen a két macskára, hogy el fogok vetélni miattuk, meg biztosan betegen születik majd meg a babánk, de akkor még le tudtuk állítani.

Viszont miután megszületett a kisfiunk, és anyósom ideköltözött kb 2 hete "segíteni", azóta nagyon nehéz vele és már kezd elegem lenni.


Napi szinten azzal jön, hogy a gyerek allergiás lesz miattuk a szőrre, meg hogy a macskák megkarmolják, megharapják, sőt, a kedvence azzal riogatni, hogy "meg fogják fojtani álmában a kicsit", mert direkt ráülnek majd a mellkasára vagy az arcára és megölik... múltkor kitalálta, hogy a kisfiam ha letüdőzi a macskaszőrt, akkor tüdőgyulladást kap és abba hal bele... előtte meg azt játszotta, hogy asztmásak leszünk a cicák miatt... Ja, ha nem veszem észre, rendszeresen bezárja a macskákat a wc-be, vagy lecsukja őket a pincébe, múltkor egy teljes napot töltöttek odalent, mire rájuk akadtam és mivel ott nincs nekik alom, így kényszerből az egyik cica belepiszkított a virágládába, anyósom meg egyből jött, hogy "Na ugye! Nem is szobatiszták, megmondtam én, ezek a dögök mindent összesz.rnak!" de hát ha egyszer nincs nekik alom, ahová el tudnák végezni a dolgukat, persze, hogy szegények kínjukban a virágföldet használják...


Nagyon sokszor el lett neki magyarázva, hogy a macskák családtagok nálunk, ne kezelje őket így. Látszólag meg is érti, de aztán ugyanúgy csinálja tovább.


De ami most a legjobban kiverte a biztosítékot nálam, hogy reggel fogta és a megkérdezésem vagy tudtom nélkül egyszerűen kitette a két benti macskát az udvarra! Sose voltak még kint, azt se tudták szegénykék, hogy mi van. A kutyánk meg kinti, ugye és mivel őt menhelyről fogadtuk örökbe, már felnőtt korában, nem igazán sikerült összebarátkoztatni a macskákkal. Lényeg a lényeg, a kutyánk borzasztóan megkergette a két cicát, felűzte őket a fára, az egyik cica meg is sérült egy kicsit (nem vészes, csak egy kis horzsolás, már lekezeltem neki), de borzasztóan haragszom! Mondtam anyósnak, hogy csak fél órára szeretnék ledőlni, ennyit kértem, hogy fél óráig bírjon magával, amíg egy szemhunyásnyit alszom, erre ő kivágja az udvarra a két cicát, miközben tudja jól, hogy ezek benti cicák! Azt mondta, azért tette ki őket, mert félt, hogy kárt tesznek a gyerekben, de én meg arra keltem , hogy a kutya torkaszakadtából ugat odakint, miközben mindkét szobamacska sokkos állapotban gubbaszt fent a fán és keservesen nyávognak.

Anyós szerint túlreagálom, ezek csak "koszos macskák", semmi bajuk nem lesz attól, hogy ki lettek téve egy kicsit, de miért nem érti meg, hogy ezek nem csak egyszerű macskák, hanem a mi házi kedvenceink? Idejön és rendezkedik, mindent jobban tud, a fiamat is ne így fektessem, hanem amúgy, mindenbe beleszól, de azt még elviselném, na de hogy a macskákat kidobta az udvarra a kutyához, ez nagyon felbosszantott!


Első dühömben megkértem, hogy legyen kedves és menjen haza, mert nekem ez így nem segítség, hogy csak még több problémát okoz nekem ezzel a viselkedéssel. Erre anyós is felhúzta magát, és elkezdett velem kiabálni, hogy mi az, hogy nekem a macskáim fontosabbak, mint a családom, meg hogy a macskákat ezek szerint előbbre tartom mint őt, "az a két pákosztos bolhafészek" nekem fontosabb, mint a saját gyerekem, mert különben figyelembe venném, mi a jó a fiamnak, és már akkor elajándékoztam vagy elaltattam volna "azokat a dögöket", mikor kiderült, hogy terhes vagyok, de én azóta is a gyerek életét kockáztatom az állatok miatt!


Nagyon összevesztem vele! Felöltöztettem a gyereket, bevágtam a babakocsiba és megmondtam neki, hogy most elmegyek sétálni a kicsivel, mire hazajövök, már ne legyen itt! A férjem az előbb hívott telefonon, hogy az anyja sírva hívta őt fel azzal, hogy "kidobtam őt a macskák miatt", és hogy lehettem ilyen... a férjem szerint nem kellene állatok miatt összevesznem az anyjával, azt mondta, hogy nem volt szép, hogy az anyja kirakta a macskákat, de nem történt semmi baj, szerinte is túlreagáltam a dolgot és azt mondja, bocsánatot kéne kérnem az anyjától! Azt mondja, szerinte csak a kialvatlanság meg a hormonok miatt vagyok ilyen túlérzékeny és ennyire "bolond", és nem kéne ebből ekkora problémát csinálni! Szerintem viszont nincs igaza, az anyja semmibe vesz mindent, amit kérek vagy mondok és csak az a jó neki, amit ő gondol! Én nem hiszem, hogy én tartoznék ezek után bocsánatkéréssel! Szerintetek? Vagy tényleg túlreagálom?



2016. szept. 12. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/227 anonim ***** válasza:
96%
Fú, takarítsd el a mamát a háztól. Itt most nem is a macska a lényeg (bár nagyon sajnálom mindkettőt), hanem az, hogy sz@rik rátok, és a ti házatokban osztja az észt. Miért van még ott? Tedd ki, és vissza se engedd! Párod mit szól ehhez?
2016. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/227 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem reagálod túl. A te várad, a te macskáid, a te gyereked, a te játékszabályaid. Anyós otthon, a saját házában rendezkedjen. Milyen messze lakik? Gyakran fogtok találkozni?

Ja, a férjemmel rövid időn belül leülnék négyszemközt, és nyugodt hangon és békés stílusban megbeszélném vele, hogy MI KETTEN (illetve a bébivel hárman) egy csapat vagyunk, közös szekeret húzunk, és minden körülmények között kiállunk egymásért (persze ha nem értünk vele egyet, akkor azt később kettesben tisztázzuk).

2016. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/227 anonim ***** válasza:
9%
Anyósodnak igaza van. Az állatoknak kint a helye.
2016. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/227 anonim ***** válasza:
95%
Szerinten nem reagálod túl.Nekem sem tetszene ha az anyosom mindenbe beleütné az orát.Van egy 3 éves fiam,amikor én is szültem mondta a férjem hogy hozzánk hiva az annyát hogy legyen segitségem,de én arra azt mondtam szó se lehet róla.Én egész végig egyedül voltam sok idő kellett mig felépűltem de biztos nem kellett volna hogy anyosom oda jöjen hozzánk.
2016. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/227 anonim ***** válasza:
84%
Nem reagáltad túl, bár a férjedet is meg lehet érteni, hogy próbálja megőrizni a békét. Én nem kérnék bocsánatot, az biztos. Beszélje meg a férjed az anyjával, hogy nálatok mi a rendszer, aztán ha felfogta, utána lehet békülni, mondjuk kölcsönösen elnézést kérni. De nem kizárólag neked, tőle.
2016. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/227 anonim ***** válasza:
94%

Igazad van. Biztosan nem kérnék tőle bocsánatot, sőt újra megkérném, hogy távozzon szépen haza.

Nekünk benti kutyánk van (egy mopsz), mikor a fiunk megszületett, apukám folyamatosan hajtotta a kutyát, hogy "menj innen" stb. Na én rögtön az elején erősebb stílusban rendbe tettem aput, hogy ez az én kutyám, az én gyerekem és az én lakásom, úgyhogy hagyja abba (egyébként tökéletes a kapcsolatunk, csak túlzásba vitte az unoka iránti aggódást). Felfogta, abbahagyta, azóta semmi gond. Már 4 éves múlt a fiunk, nem allergiás és a kutya az egyik legjobb barátja.

2016. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/227 anonim ***** válasza:
96%

Tisztázd a férjeddel, hogy nem a macskák miatt megy anyósod, hanem saját maga miatt.

Elsősorban azért, mert neked bőven elég feladat a kisbaba, nem kell hogy még több bajt okozzon. Másrészt, egyelőre te vagy otthon, azt van, amit te mondasz, ő pedig vendég. Ne rendezkedjen, ne döntse el, hogy melyik állatnak hol a helye, és nem rajta múlt, hogy nem lett nagyobb baj. (A kutya simán ki is végzi a macskákat, ha elkapja, és a két macska is durván helybenhagy egy kutyát, ha sarokba szorul. Sőt, te is megsérülhetsz, ha beleavatkozol, vagy ha a stresszes kutya vagy macska hirtelen odakap, mikor közelítesz hozzá a balhé után.)

Az a gondod, hogy anyós teljesen figyelmen kívül hagyja kéréseidet, direkt az ellenkezőjét csinálja, és egyáltalán nem tisztel téged, pedig ezt te is elvárhatod tőle. Ha nem, akkor pedig tessék tudomásul venni, hogy neked se kell őt tisztelni.


Ha ettől te bolond vagy, mert nem örülsz neki, ha plusz munkát és gondot okoznak neked, ha nem tisztelnek, ha direkt sértegetnek és bántó megjegyzéseket tesznek rád mások (legyen az bárki!), akkor vele is komoly bajok vannak.

Elhiszed, hogy neki ő az anyja, és élete első X évében az volt, amit ő mondott, de már felnőtt férfi, a te férjed, és elvárod, hogy kiálljon melletted, akkor is, ha épp nincs igazad. Ugyanis ti vagytok egy család, hárman, és nem ők ketten az anyjával. De ha másképp gondolja, akkor egy pár napra ő is hazaköltözhet anyukához, és élvezzék egymás társaságát.

2016. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/227 A kérdező kommentje:

Párom egy végletekig nyugodt, higgadt, béketűrő ember, ő most is azt mondta, hogy kár ezen összeveszni. Annyit mondott, hogy szerinte kicsit túlreagáltuk mindketten, és kérte, hogy ne veszekedjünk egy ilyenen, meg hogy végül is mivel a macskáknak se lett semmi baja, így nem történt igazából semmi baj sem, szóval nyugodjak meg, menjek haza és beszéljük meg anyóssal a dolgot, meg kérjünk bocsánatot egymástól és mindenki higgadjon le.

De nem érzem úgy, hogy ezek után nekem bármiért is bocsánatot kellene kérnem!

Férjem szerint csak azért pöccentem be ezen ennyire, mert ki vagyok merülve, keveset alszom a pici mellett és szerinte a hormonok is dolgoznak még bennem, azt mondta, emiatt vagyok ilyen túlérzékeny. Szerintem viszont nem reagáltam túl semmit, ez így nem járja, hogy anyós minden kérésemet felülbírálja, ha neki épp úgy tetszik!

2016. szept. 12. 13:57
 9/227 anonim válasza:
81%
Hat en is haza kuldenem. Ertem,hogy felti az unokat a cica szortol stb... De sztem pont nincs szukseged plusz cirkuszra ,eleg most ,hogy ujak az anyasag feladatai. Nem kell,hogy meg a maman is idegeskedj. Lehet,hogy ingerultebb vagy ,mint maskor a hormonok miatt de ez a Te lakasod. En bocsanatot kernek,hogy tulreagalom es koszonom szepen a segitseget de most ugy erzem jobb lenne egyedul.
2016. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/227 anonim ***** válasza:
9%
Na te megcsináltad a drámát mára.
2016. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!