Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most akkor ne kérdezzem meg...

Most akkor ne kérdezzem meg hogy van?

Figyelt kérdés
Nemrég elesett az anyósom. Egy kis zúzódás a bal lábán. Sántít egy kicsit. Mikor bementünk a kórhazba én komolyan aggódtam érte. Megkérdeztem hogy van. Ő erre arcokat vágva mondja hogy jajj szerinted hogy, ne kérdezz már hülyeséget. Aztán kivizsgálások után pár nappal később haza engedték. Megkérdeztem akkor is, és majd hogy nem leharapta a fejem mert meg mertem kérdezni. Azóta ha megyünk rá se kérdezek. És látom nem tetszik neki.
2017. jan. 5. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Hagyd a fenébe, ennek semmi sem tetszik. Ha kérdez, válaszolj, ha nem kérdez, hallgass. Csak egye a kefét, ne foglalkozz vele.
2017. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Rosszul kérdezel. Bizonyos szempontból tényleg hülyeség ilyen esetben megkérdezni, hogy hogy van valaki, nyilván szarul és fáj (nem vagyok anyós, félreértés ne essék).

Ilyenkor célszerűbb úgy kérdezni, hogy érezze a törődést. "jobban van?" "ugye nem fáj már annyira?" és hasonlók. Pozitív hangulatú kérdések kellenek, azt szívesebben veszi az ember ilyenkor. SZERINTEM.

2017. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Vannak felesleges kérdések. Ha lefutsz egy félmaratont és a negyedik ember kérdezi meg, hogy fárasztó volt-e... vérmérséklettől függetlenül is, fáradtan vagy betegen, nyűgösebb, ingerlékenyebb mindenki. De ha csak úgy átmész látogatni, és akkor kérdezed meg hogy hogy érzi magát, az megint más. Amikor hazavittétek, én inkább azt firtattam volna, hogy miben tudok segíteni, hiszen nyilván nincs jól, fáj a lába...
2017. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenfélét kérdeztem. Mikor úgy kérdeztem jobban van e arra is rosszul reagált. Én pl örülök annak is hogy hogy vagyok...
2017. jan. 5. 14:22
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, hogy a férjed hogyan viszonyulna ahhoz, ha azt tennéd ebben az esetben, amit én tettem már hasonló esetben. Mondjuk felkészíteném a párom, hogy ha nem nyugtatja le és viselkedik velem normálisan az anyja, akkor így és így fogok reagálni. És, ha nem lépne és még engem fogna vissza, nem hagynám annyiba, én speciel utálom, ha ok nélkül belémrúgnak.


Szóval az élethelyzet:

Pl. Újra elmentek, és mikor mindenki érdeklődik felőle stb. te fennhangon hozzáteszed, hogy

"én nem vagyok hajlandó megkérdezni, hogy van, mert úgyis csak pofákat vág és leüvölti a fejem, mint az elmúlt két alkalommal, amikor normálisan érdeklődtem a hogyléte felől!"

Arra készülj fel, hogy ki fog kelni magából, a többiek pedig köpni-nyelni nem tudnak majd, de legalább okot adsz arra, hogy utáljon a vén szipirtyó.

2017. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
Mikor az én anyósom elesett a házunk előtt, 2 hónapig nem mehettünk hozzájuk, és ő sem jött, arra hivatkozva, hogy nem bír (csak zöldségeshez, fodrászhoz, mani-pedire...) Igazából nem hiszem, hogy minket akart bántani, csak épp nagyon sajnálta magát, nem tudja elfogadni, hogy öregszik. Szóval ne feltétlen vedd magadra, lehet, hogy nehéz időszakon megy át. De én max annyit kérdeznék ezután, mikor lesz kontroll, mit mondott a doki, mit tudok segíteni? Meg hasonlók.
2017. jan. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!