Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti adnátok neki pénzt?

Ti adnátok neki pénzt?

Figyelt kérdés

Anyóssal, apóssal lakunk.

Após hozza a pénzt, mindent ő fizet a háztartásban. Kérdeztem többször, hogy adjak-e pénzt, nem kér.

Eddig tanultam, most lett állásom. Anyós páromon keresztül pénzt akar kérni a mosásra meg úgy a háztartásra. Mert kb. annyit csinál egész nap, kimos.. Állandóan retek van de ő annyit takarít.. Após veszi a hozzávalókat, sokszor az ételhez is, amiből ő pancsol valamit!

Én 9-6 közt vagyok otthon, este saját pénzből főzünk, majd alszok. Netet mi fizetjük, takarítom a szobánkat, elmosogatok este.

Szerintetek adjak neki pénzt? Én bevallom, nem értem mire föl akar lefejni.. após vesz meg mindent, heti 1 teregetésről van szó, mert én pakolom be munka előtt, különben 60 fokon lenne minden szín egyben kimosva!

Mennyit adjak neki, mennyi a reális? Arra gondoltam, hogy adok neki, de akkor este 1 tányér étel legyen már! Abban a hűtőben, amit kb. 15 év után én takarítottam, azon a gázon, amit szintén mi takarítottunk, olyan edényben amit mi szoktunk zsíroldóval sikálni..

(Igen, el fogunk költözni-én legalábbis biztosan-de még gyűjteni kell!)



2017. jan. 8. 11:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom villany víz, gáz lakhatás. Igen, adj valamennyit!
2017. jan. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
93%
Inkább költözzetek külön.
2017. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Mint írtam, megyek ha lehet!

Nem rezsi! Azt após fizeti, ezt ő kéri zsebpénznek vagy minek..

2017. jan. 8. 11:16
 4/38 anonim ***** válasza:
92%

Ha ilyen mosásra, kajára nem is, de a számlákba illene beszállni. AZt mondod mindent após áll és anyós kb semmit. Hát akkor anyósoddal egy csónakban eveztek.


Beszéld meg velük, hogy külön konyhán vagytok (a mosást is külön tudjátok intézni) viszont a számlák rátok eső részét fizetitek. Ez igy korrekt, amig ott laktok.

2017. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
76%

A rezsinek a negyedét, ha négyen laktok ott.

(Rezsi: közös költség, villany, víz, fűtés, ha van, ingatlanadó, lakbér, biztosítás ára.)

Gondolom, vannak a lakásban karbantartási munkák is, amortizáció, így amikor ezekre költenek, abba is illik adni.

Ha nem tetszik, akkor menj, és tarts fenn magadnak egyedül egy lakást külön, hozz létre egy háztartást, konyhabútorral, mosógéppel, szőnyekkel, szekrényekkel, csillárokkal, stb., szereltess, szállíttass oda magadnak mindent, majd meglátod, hogy hányszor annyiba fog kerülni, mint így.

2017. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
94%
Akkor adj neki számlákra, ugyanis ha nem tűnt volna fel, nem csak az internet után kell fizetni... 30-40 resziköltség tuti elmegy rátok egyenlően osztozva.
2017. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
78%
Inkább vegyetek mosószert, öblítőt, mosogatószert, ilyesmiket. Tárgyilag járuljatok hozzá a lakhatáshoz.
2017. jan. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
78%
Ott laksz (meg mindig), mert hat gyujteni kell. Azt irod, apos fizet mindent. Elnezest, apos meg anyos egy haztartasban elnek, szoval nem minden apose, hanem fele anyose is. Ugy gondolod, hogy sajat maganak keri az anyos a penzt. Akkor, leulsz veluk, apos, anyos, parod es te, es megbeszeled veluk, hogy mennyivel akarjak, hogy hozzajarulj/hozzajaruljatok a szamlakhoz, megelheteshez. Kezemet osszerakom, hogy nem te vagy a mennyem. Kibeszeled ot, de ott lakni jo, es meg fogsz is, mert hat anyagilag nem tudod magadat fenn tartani. Tudod, ilyenekre mondjak, hogy akkor k.ss.
2017. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
87%

Mi az, hogy após fizet mindent és anyós semmit? Ők házasok, közösen biztosítják nektek, hogy ingyen lakhattok ott.

Szerintem illene valamit adni, vagy legalább bevásárolni, és azzal hozzájárulni.

2017. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
86%

Igencsak gáz vagy, élösködsz a abrátod szülein és még neekd áll feljebb, hogy kérdenk töled pénzt a rezsire.


Az alapdolog minden normálsian gondolkodó ember számára, hogy minimum a rezsi negyedét fizeted, és még akkor örülhetsz, hogy lakbért nem kérnek töled.


Az meg, hogy "elvárnád", hoyg az anyós fözzön rád ezért - ez nálam böven kiveri a biztosítékot, egy ilyen beszólás után mehetnél máshová, nálam nem laknál egy napot sem többé!

2017. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!