Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti adnátok neki pénzt?

Ti adnátok neki pénzt?

Figyelt kérdés

Anyóssal, apóssal lakunk.

Após hozza a pénzt, mindent ő fizet a háztartásban. Kérdeztem többször, hogy adjak-e pénzt, nem kér.

Eddig tanultam, most lett állásom. Anyós páromon keresztül pénzt akar kérni a mosásra meg úgy a háztartásra. Mert kb. annyit csinál egész nap, kimos.. Állandóan retek van de ő annyit takarít.. Após veszi a hozzávalókat, sokszor az ételhez is, amiből ő pancsol valamit!

Én 9-6 közt vagyok otthon, este saját pénzből főzünk, majd alszok. Netet mi fizetjük, takarítom a szobánkat, elmosogatok este.

Szerintetek adjak neki pénzt? Én bevallom, nem értem mire föl akar lefejni.. após vesz meg mindent, heti 1 teregetésről van szó, mert én pakolom be munka előtt, különben 60 fokon lenne minden szín egyben kimosva!

Mennyit adjak neki, mennyi a reális? Arra gondoltam, hogy adok neki, de akkor este 1 tányér étel legyen már! Abban a hűtőben, amit kb. 15 év után én takarítottam, azon a gázon, amit szintén mi takarítottunk, olyan edényben amit mi szoktunk zsíroldóval sikálni..

(Igen, el fogunk költözni-én legalábbis biztosan-de még gyűjteni kell!)



2017. jan. 8. 11:08
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
10%
Párod mit mond erre? Miért te konfrontálódsz anyóssal, miért nem a fia beszéli meg vele a miérteket és hogyanokat?
2017. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
78%

"Tettem be szép papírt, ahogy nálunk otthon szokott lenni!"


Dehát nem nálatok vagytok. Náluk!


Külön kell költözni, és olyan szép papírt tehetsz a szekrényekbe, amilyent te akarsz

2017. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
82%

"Ugyanis elvárja, hogy azt após hozza, após fizesse!"


Bocs, de neked mi közöd hozzá? Após-anyós egy háztartás. Ti meg egy másik vagytok.


Ha nem tetszik, változtass. A saját életeden. Az övékéhez meg mi mi közöd? A sajátodban majd azt teszel, amit akarsz.


Már megbocsáss, de más emberek lakásában élsz, és panaszkodsz az ők szokásaikon. Nem értem. Elhiszem, hogy kényelmetlen, de mégis neked kell(ene) alkalmazkodnod.


Úgy elképzelem, hogy a gyerekeim hazaköltöznek, és reklamálnak, hogy nem mosom a hűtőt hetente. Azt is elképzelem, mit válaszolnék nekik....

2017. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Anyósnak amúgy nincs munkája vagy nyugdíja hogy ő nem fizet és csinál semmit?
2017. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nem lenne pofám eltartani magam velük.

Költözzetek el minél előbb.Addig meg max apósnak adjatok pénzt. Ha jól értem ő kezeli a pénzügyeket. Akkor neki adjátok a kezébe. De amúgy igen, illene adni a közösbe.

2017. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
74%
Tele van ellentmondással a történet. a kérdezőnek nincs anyja, de a távolból támogatja, párja takarít, de évtizedes a kosz, meg az üres hütő, amit egy napig tart kitakarítani...
2017. jan. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el apósnak, hogy a neje kér tőled pénzt lakhatásra, de mivel te tudod, hogy a fater fizet ezért inkább neki adnád.

Aztán az öregek meccseljék le egymással.

Ennyi

2017. jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
A kérdező azt írta, hogy a párja ad az apjának pénzt, ami az én nézetem szerint azt jelenti, hogy kettőjük pénze, csak a kérdezőtől nem veszi el apuka. Nálunk is úgy volt, hogy párom adta a szüleinek a pénzt a cafatériánkat, de közös kasszánk volt, így a lényeg ugyanaz volt. A kérdező ezek alapján tehát fizet a rezsiért, a kajáért. Ezen felül még az anyósa követel tőle pénzt, ami viszont szerintem nem jogos. Ha apóssal letisztázott a fia mindent az anyós miért kezd külön "akcióba"?
2017. jan. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!