Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti adnátok neki pénzt?

Ti adnátok neki pénzt?

Figyelt kérdés

Anyóssal, apóssal lakunk.

Após hozza a pénzt, mindent ő fizet a háztartásban. Kérdeztem többször, hogy adjak-e pénzt, nem kér.

Eddig tanultam, most lett állásom. Anyós páromon keresztül pénzt akar kérni a mosásra meg úgy a háztartásra. Mert kb. annyit csinál egész nap, kimos.. Állandóan retek van de ő annyit takarít.. Após veszi a hozzávalókat, sokszor az ételhez is, amiből ő pancsol valamit!

Én 9-6 közt vagyok otthon, este saját pénzből főzünk, majd alszok. Netet mi fizetjük, takarítom a szobánkat, elmosogatok este.

Szerintetek adjak neki pénzt? Én bevallom, nem értem mire föl akar lefejni.. após vesz meg mindent, heti 1 teregetésről van szó, mert én pakolom be munka előtt, különben 60 fokon lenne minden szín egyben kimosva!

Mennyit adjak neki, mennyi a reális? Arra gondoltam, hogy adok neki, de akkor este 1 tányér étel legyen már! Abban a hűtőben, amit kb. 15 év után én takarítottam, azon a gázon, amit szintén mi takarítottunk, olyan edényben amit mi szoktunk zsíroldóval sikálni..

(Igen, el fogunk költözni-én legalábbis biztosan-de még gyűjteni kell!)



2017. jan. 8. 11:08
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
89%

"Én bevallom, nem értem mire föl akar lefejni."

Inkább szívesebben fejed le őket te!!

Az ő házukban élsz, használod a dolgaikat, mit gondolsz ingyen van minden??? Mindegy, hogy te takarítod a hűtőt, meg a tűzhelyet, tányérokat, de az az övé! Nem beszélve a rezsiköltségről. Miért fizetnék utánad csak úgy?

Hány éves vagy, hogy ezekkel nem vagy tisztában?

2017. jan. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
79%
Anyós és apostol egy házaspár, ami azt jelenti, vagyonkozosseg van. Nem apostol fizet, anyós meg nem, hanem együtt. A rezsi egynegyede a tied, ha azt akarod, hogy fozzenek is neked, toldd meg még minimum 30ezerrel
2017. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
73%

Csak egy példát ragadok ki a felsoroltakból:

"Állandóan retek van de ő annyit takarít.. Após veszi a hozzávalókat, sokszor az ételhez is, amiből ő pancsol valamit! "


Ha 4-en laktok ott, akkor Neked kéne végezni a házimunka negyedét VAGY Felfogadni a Te utánad való munkára valakit, és Neked kifizetni.

A főzéshez nem csak a hozzávaló (és a munka: bevásárlás, hazacipekedés, ehhez közlekedési költség, benzin, autó vagy buszjegy) kell, hanem egy komplett konyhabútor, tűzhely, kések, szűrők, fazék, sodrófa, gáz, tányérok, evőeszközök, stb. is. Ez is ők vették meg egyedül, nem? Ezek amortizálódnak, 10-20 évente le kell cserélni használattól függően. Ennek a beszerzési árát és a rá fordított munkát, szállítási költséget, stb-t is nyugodtan számold ki (az egy főre eső részét).

2017. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
77%
12: Apostol. :)))
2017. jan. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem akarod anyósnak adni a pénzt akkor add apósnak vagy tárgyilagosan járulj hozzá a háztartáshoz pl mosószer,mosogatószer, esetleg havonta 1szer àllj egy nagy vásárlást.
2017. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
39%

Üljetek le négyen és beszéljétek meg - elve kikötve, hogy mindenki maradjon higgadt -, hogy a háztartásba ki mit fizet illetve mi a teendője.


A kommentelőkkel szemben, tudom, hogy sok házaspár nincs közös kasszán. Kérdezd meg, hogy az anyósod KONKRÉTAN mihez kéri a hozzájárulásodat! Ha a mosásához, takarításhoz használ szerekhez, akkor ajándl fel, hogy megveszed a mosószert stb-t, de ő tegye már meg, hogy kiszedi a mosógépet!

2017. jan. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
81%

14!


Az autocorrect csodája. 😁 Sokszor nem veszem észre, csak miután már elküldtem

2017. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Nem értitek, ez nem egy normál család! 3 külön szobában 3 élet! Párom fizet apósnak, de tőlem nem fogadja el. Odatettem a pénzt, visszaadta. Így elmosogatok munka után de benézek hozzá hogy van-e valamije, takarítok nála is, hétvégén mosom a ruháit, moderd dolgokat elmagyarázom, elintézem ha olyan van.. tehát próbálok nem élősködni, ha már pénzt nem fogad el. Van saját mosószerem, hozok szivacsot mert anyós csak akkor cseréli mikor kb. elrohad. Megismétlem, többször kérdeztem apóst hogy mennyit adjak!!! Mert mindent ő fizet, anyós életében 1 csekket nem adott fel!

Anyós kb. nem csinál semmit, ha megjegyzi neki valaki, akkor meg puffog! Én olyankor csendben vagyok, én nem mondtam még neki. Csendben megcsinálom magamnak. Retek van, de ő állítólag takarít.. Piszkos a zoknim 5 perc alatt (akkor biztos fel van mosva naponta, igaz?), a szekrényeken áll a por, szöszös a szőnyeg. Mindenen titen-huszonéves kosz áll, ha itthon van ordít a takarításért.. Kivéve a mi szobánkban! Amit kitakarítok, össze van cseszve, nem érez ingert fenntartani a tisztaságot. Van saját edényem, késeim, még poharam is. Ajándékba ilyesmit veszek, mert különben "minek vetted, minek költesz rám" rá a válasz.

Beszélni nem lehet vele, após meg már belefáradt..

Ételből is mindig megkínálom őket, most is sütöttem!

Nem élősködöm, de fáj a semmire pénzt adni! Főleg úgy, hogy emellett hazudik is rólam! Hogy csalom a párom, utánam takarít....

2017. jan. 8. 12:01
 19/38 anonim ***** válasza:
84%

Az utolsó hozzászólásodra reagálva van egy javaslatom. Kérd meg a párodat, hogy segítsen Neked és takarítsatok ki a-z-ig mindenhol, kivéve az az anyós szobáját. Dobáljatok ki minden felesleges kacatot. Mondd meg neki, hogy akkor adsz neki pénzt, ha ilyennek látod legközelebb is a környezetet. Már úgy is utál a vén szatyor, de ezzel legalább vissza tudsz vágni. Biztosan puffogni fog, de egy darabig békén hagy.

Mint az előbb is írtam a kommentelőkkel kapcsolatban. Az após ezzel akar Neketek segíteni. Ja igen. Ha nem akarja kiszedni a mosógépet, ne moss csak este! Majd meg unja, hogy este megy a mosógép, és fel fogja ajánlani, hogy kiszedi.

2017. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
82%
A parod meg elotted ebbe a mocsokba nott fel es elt. Minek koltoztel be ebbe a mocsokba?
2017. jan. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!