Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rossz ötlet anyóssal összekölt...

Rossz ötlet anyóssal összeköltözni?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk lakást venni, de kell még 2-3 év mire össze tudjuk spórolni a pénzt rá. Addig azt találtuk ki, hogy odaköltözök hozzá és az édesanyjához. 60 négyzetméteres, 3 szobás lakás, párom édesanyjával jó a viszonyom.


Aki hasonló helyzetben volt, mi a tapasztalata? Nagyon rossz ötlet volt? 26/N


2017. febr. 5. 16:00
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Én viszont ostobaságnak tartom ezt a hozzáállást, hogy "kipróbáljuk" milyen lesz együttélni, aztán kiprésel magából mindenki egy erős 4-est akkor mehet a többi. Ha valakit szeretsz és valaki szeret akkor bármit meg lehet oldani, ezt a hülyeséget csak a bizonytalan emberek találták ki. De erről nem is szeretnék vitázni, nem erről szólt a kérdés.

A döntés pedig nyilván nem az itteni hozzászólások statisztikáján alapult volna, csak szimplán kívánci voltam.

Mégegyszer köszönöm!

2017. febr. 6. 13:14
 32/39 anonim ***** válasza:
57%
ja csak tudodkiderül a pénzügyi kultúra, meg hogy ki mennyire vesz részt a házimunkában vagy csak elvárja hogy kész legyen minden. de aki buta, hajrá. el lehet adni a lakást
2017. febr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok mindegyik tulajdonságával, ő is az enyémmel, nem fejjel ugrok a falba. Lakásom meg volt, mivel éltem már együtt előzőleg valakivel, de mint ahogy írtad is, a lakást el lehet adni, így is történt. Ergo, ha bármi be is ütne, nem köt senkit sehova, nem a világvége egy lakásvásárlás. De kétlem hogy így lenne.

Mindenesetre nagyon eltértünk a tárgytól és amúgy sem érzem szükségét, hogy magyarázkodjak.

2017. febr. 6. 13:34
 34/39 anonim ***** válasza:
79%

Én amikor feltettem kérdést és valóban bizonytalan voltam, a döntésem meghozatalában az is segített, hogy a válaszadók stílusa, a hozzászólásuk külső jegyei alapján tudtam következtetni a szellemi színvonalukra.

Ezek láttán billentettem a mérleget valamilyen irányba.

Neked is ezt javasolnám kedves Kérdező! :)

2017. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
52%

Jópofa ez a hozzáállásod, érthető is, csak ne felejts el kalkulálni azzal, hogy mégis sülhetnek el balul a dolgok.

Mi is nagyon szerettük egymást összeköltözés előtt anyósommal, annyira, hogy anyám féltékeny is volt rá nagyon. Meg a sógornőm. Merthogy olyanok voltunk, mint a legjobb barátnők, és rengeteget voltunk egymás társaságában, még a párom nélkül is töltöttünk minőségi időt.

Összeköltözés után két hónapot tartott az idilli hangulat, fél éven belül albérletet kerestünk, és azóta egyáltalán nem beszélünk a vén házisárkánnyal.

Most még vendég vagy, de apósom jól mondta, amikor költöztünk kifelé: két dudás nem fér meg egy csárdában.

Teljesen más tartósan együtt élni valakivel, a legtöbb kapcsolat is ebben megy tönkre, mert a hétköznapokban kimutatja mindenki a foga fehérjét, míg vendégként/vendéglátóként igyekszik kedves lenni a másikkal.

Én nem akarlak lebeszélni az összeköltözésről, menj csak :)

Mi is megtettük, pedig nekünk is elmondták a tapasztaltak, hogy ne csináljunk ilyen hülyeséget.

Csak legyél mindenre felkészülve, és ne így menj oda, mert innen nagyobbat lehet csattanni. 27/N

2017. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon más heti pár nap, mint X év! Addig vendég aki hazamegy, utána lakótárs aki nem megy haza.. Elő jöhetnek gondok, amikkel lehet hosszútávon nem lehet együtt élni! Anyós az idősebb, ő nem fog változni és az ő háza! Ezt jó észben tartani. Illetve felkészülni arra hogy nem lesz feltétlen "otthonos" érzés, mert odamész hozzájuk. Én is így voltam, sose éreztem otthon magam pedig csak pár hónapig kellett, de mindig benne volt hogy én cuccoltam be, nem tudtam felszabadultam csinálni semmit.

Legyen vésztervetek ha nem válna be és az intő jeleknél lépni kell, ne várjátok meg hogy elmérgesedjen, mert az a kapcsolatotoknak is árthat!

Két nő egy háztartásban egy idő után problémássá tud válni, mert mindenkinek saját életritmusa, stílusa, szokásai vannak, lehet alkalmazkodni de hosszútávon robbanó bomba is lehet ebből. Egy idő után idegesítővé tud válni ha a másik pl elég csak ha máshová pakol és minden egyes nap így van. Nem csak egymáshoz kell szokni ilyenkor ami alapból rizikófaktor hanem még egy 3. személyhez is aki nem a párja az embernek, sőt ő ad tetőt...

2017. febr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt kiírnod kedves Kérdező a kérdést, mert a puding próbája az evés.

Meg kell próbálni, ha ez szükséges a terveitek megvalósításához, ha nem válik be, akkor változtattok, elvégre nem vérszerződést köttök.

Az egésznek a lényege, türelem, tolerancia, empátia, kölcsönös tisztelet, mint minden egyéb közösségben.

Én szerettem az anyósomat, pedig 3 évig laktunk együtt.

2017. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
35%
Most azonnal verjétek ki a fejetekből ezt az őrült ötletet. Ez én helyzetem is pont ilyen volt, nagyon jó a viszonyunk az anyosommal, sőt de akkor sem lehet elviselni nap, mint nap. Mi is azt hittük, hogy jó lesz de nm hagyott aludni, főzni ahogy én szeretek, takaritani vagy egyszerűen élni. Ő azt hitte minden rendben van de én sisteregtem a dühtöl végül a párommal leléptünk. Én azt ajánlom, hogy ha mégis oda költöztök gyorsan gyűjtsetek kis pénzt és húzzatok el a fenébe jó messzire.
2017. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
61%
Régi kérdés de: én depressziós lettem fél év alatt. Minden délután azon kattogtam, hogy jajj elpakoltam-e ezt azt, jajj visszaraktam-e oda, jajj izé hozé. Konkrétan ha meghallottam a csengőt görcsbe rándult a gyomrom. A végére már tényleg szorongtam. Amikor meg elköltöztünk, és első reggel felébredtem az új lakásba, mintha új ember lettem volna. :D Amikor odaköltöztem nem tudtam, hogy ez lesz, mert jó volt a kapcsolat, és azt gondoltuk jó lesz. Hát nem lett az. Nem egészséges így élni(ráadásul mi 90 négyzetméteren éltünk).
2017. febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!