Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi volt az utolsó csepp a...

Mi volt az utolsó csepp a pohárban, amit anyós tett?

Figyelt kérdés

2017. febr. 9. 19:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
26%
Lehet, hogy furán fog hangzani, de amikor vettek egy lakást a megkérdezésünk nélkül. Mi szerettünk volna felépíteni együtt egy közös életet, de még ehhez sem volt jogunk. Teljes a kontroll, már 8 éve...
2017. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
73%
Bocsi de ezt nem értem. Attól, hogy vettek egy lakást nem lehetett lakást venni?
2017. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
26%
Nem, mert nekünk vették, és olyan opció nem volt, hogy ne abban éljük le az életünket.
2017. febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Bekenték csirizzel a padlót s nem lehetett átmenni másik lakásba?
2017. febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan muszáj minden mondatomba belekötnöd? Nyilván nem szerettem volna a részletekbe ennyire belemenni, mert az magánügy, de mivel sértegetsz, ezért meg kell védenem magam. Mivel hitelre vették a lakást, ezért elég bunkóság lenne azt mondani, hogy köszi, nem kell. Főleg úgy, hogy emiatt most nekünk kell őket anyagilag támogatnunk, mivel egy kicsit túlvállalták magukat.
2017. febr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi a sok szóismétlésért. :D
2017. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
80%
Végülis így is lehet élni.
2017. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
62%
Nálam már sok utolsó csepp volt. Voltam én már minden, de szó szerint, még az a bizonyos k betűs megnevezés is, de valamiért a kicsi lelki világom mindig túllép rajta. A legdurvább az volt, mikor meguntuk az állandó furkálást, házasságszétgányolást és szedtük a sátorfánkat, elköltöztünk. Most kettecskén élünk, de így is piszkál mindig valamivel, annyi a különbség, hogy most már rányomhatjuk a telefont és már megint én vagyok a hibás mindenért. Ez egy örökös körforgás és soha nem lesz vége. Rinyál a náluk ebédelésért, ha elutazunk valahová, hogy miért nem látogatjuk meg minden nap, a falunk miért sárga és nem zöld stb. Ez van, én már túlléptem rajta, ő már nem változik, én nem akarok veszekedni, azt a pár órát kibírom hetente, míg ott vagyunk. Néha még egészen jól is kijövünk XD Én sem vagyok egy minta meny, ezt beismerem
2017. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
18%
A ilyennek menyét való, nem meny.
2017. febr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
46%

Nekem csak anyósom lesz, másfél éve ismerem, de azalatt sikerült többször is kiakasztania. A fiával(párommal) úgy beszél ahogy, sokszor undorítóan, semmirekellőnek nevezi, szidja, de persze ha ő visszaszól valamit akkor jön a ,,kitagadás" és a nem szólok hozzá, meg próbálja lejáratni előttem. Velem is volt már nem egy ,,konfliktus" (gondolom ő nem így kezelte, de én igen).

Első volt: édesanyámat becsmérelte, aki egyedül nevelt fel az ikertestvéremmel (apánk meghalt) és az ikertestvérem néha irigy tud lenni, és akkoriban pont valamiért édesanyánkkal volt veszekedése és én ezt megemlítettem. Na mikor próbáltam mondani neki, hogy légyszíves ezt ne, (olyanokat mondott, hogy ,,anyád ezt csak magának köszönheti, jó hülye volt, megérdemli, nem tud nevelni stb") akkor jól belém fojtotta a szót, hogy már pedig ez így van, úgy van stb.

Második: Volt még anno a francia terrortámadás, és akkor pont náluk voltam, és megemlítettem hogy milyen szörnyű, erre: ,,Jó hülye vagy(ez egyébként a kedvenc kifejezése), ha azt hiszed hogy ez nem a franciák hibája, jól megérdemelték, végre talán magukba néznek" stb. és mikor próbáltam mondani, hogy de ezek mégis csak civilek voltak, erre jött megint hogy hülye vagyok és nem tudok semmit, és olvassam el a lánya egyik egyetemi beadandóját és hogy addig ne mondjak semmit.

Harmadik: Egyetemre pótfelvételivel jelentkeztem tavaly, mert nem volt semmilyen elképzelésem, és végül úgy döntöttem őszi érettségizek informatikából, és mérnökinfóra megyek. Én is tudtam már akkor, hogy ez buta döntés volt és vertem a fejem a falba, hogy 1 évet kidobok az ablakon, de már 3-4 hónap eltelt azóta és volt olyan amikor egy nap 2-3x elmondta nekem, hogy hülye vagyok. Én is így gondoltam, de ha ő most napi szinten többször a fejemhez vágja akkor azzal mit ér el? Én nem tudtam erre rájönni, neki lehet,hogy volt magyarázata.

Negyedik: Nyár volt, felvettem egy rövidgatyát mert hát meleg volt, és nincs halásznadrágom, és jól beszólt/leb@**tt, hogy mennyi eszem van.

Ötödik: Nemrég történt, szétment az összes cipőm, nincs sok pénzem, 10ezerért tudtam venni egy újat, de mivel a sarka nem volt valami magas ezért vettem bele talpbetétet is. Na ő meglátta és elkezdett megint csak kiosztani, hogy hogy lehetek ilyen hülye, hogy ilyen cipőt veszek, hát nem látom-e, hogy nincs sarka stb, ez ment kb 5 percig, mikor végre szóhoz jutottam, mondtam neki a talpbetétet, erre elkezdte lehurrogni, hogy az semmit sem ér, amúgy is szörnyű a tartásom stb. Aztán meglátta, és kicsit csendben maradt (rájött, hogy hoppá mégis jó) de utána tovább folytatta és belerakatott egy sarokmagasítót, aminek az lett a vége, hogy szörnyen fájt a sarkam 2 óra után és a derekam is, nem tudtam a sarkamra állni.

Tudom, hogy már régebbi a kérdés, de ezt ki kellett adnom magamból. Az ilyen megnyilvánulásaival nagyon nehezen tudok mit kezdeni, rosszul esnek, volt amikor bőgtem (pl az anyám becsmérlése miatt) neki pedig a reakciója a jégkirálynősködés volt, és hogy úgy viselkedek mint valami gyerek, és nekem kellett(!) odamennem hozzá, hogy bocsánat hogy sírtam, hogy egyáltalán szóba álljon velem utána.

Ezen kívül szerethető egyén és nagyon aranyos tud lenni, és amikor ezektől eltekintek akkor csípem, de ezek mind olyan dolgok amik nekem nagyon rosszul esnek és hosszú távon inkább ezek maradnak meg bennem. Ő a gyerekeit valahogyan nevelte, engem nem ő nevelt, tehát nem gondolom, hogy velem így kéne beszélnie, azonnal hülyének neveznie, ha szerinte valamit rosszul csinálok, mert én nem így nevelkedtem. Szerintem ezeket a dolgokat meg lehet mondani kulturált módon is a másik lehülyézése nélkül, és ez a becsmérlés fáj a legjobban.

Igazából csak ki kellett adnom magamból ezt, mert már régóta nyomaszt és folyamatosan történnek ilyenek, ennél jóval több ilyen ,,konfliktus" volt, csak az a baj, hogy náluk sok beszélgetés ordibálós veszekedésbe torkollik, és egymásba fojtják a szót, amihez én nem vagyok szokva, és akármikor próbáltam ez ellen fellépni, vagy nem jutottam szóhoz, vagy nem értettek egyet velem és akkor azért voltam esetlegesen ,,hülye". És már próbáltam beszélni vele, hogy engedje végigmondani amit akarok, de ez azóta sem változott, olyan mintha szavam se lenne és csakis neki lehet igaza mindenben.

Bocsi a hosszú válaszért, azért remélem valaki elolvassa.

2017. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!