Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hosszú távon mit lehet kezdeni...

Hosszú távon mit lehet kezdeni az ilyen emberekkel?

Figyelt kérdés

A párom családjáról van szó. A párom születésnapja és az enyém között egy hét van, nemrég volt mindkettő. A szülei meglátogattak minket, a páromat már korábban felköszöntötték, azon a héten pont az én szülinapom volt a "soros". A párom anyja felköszöntött, apró ajándékkal is készült, de az apja semmit oda sem szólt. Amúgy a párom családjában szokás engem fel nem köszönteni, sem nőnap alkalmából, sem névnap, születésnap. A pláne, hogy egymást köszöntgetik, tehát a nagyszülők, nagynéni, nagybácsi néha még bulit is kap, meg nagy családi felhajtást, de én még egy odaszólást sem. Egy ideig én köszöntgettem őket, de úgy 5 év után leálltam, hülyét nem csinálok magamból.

Nemrég, mikor nálunk voltak, elmentünk ebédelni egy helyre, útközben a párom apja elszólta magát, hogy koccintsanak majd a párom születésnapja alkalmából, hisz aznap ő az ünnepelt. A párom anyja szólt közbe, hogy én is ünnepelt vagyok, hisz születésnapom van. A párom apja erre sem szólt semmit, témát váltott. Mikor a párom anyja felköszöntött, ő akkor sem szólt semmit, csak a fürdőnkről próbált társalogni a párommal 2 méterrel arrébb, mintha semmit sem látna. Később, az étteremben koccintottak is a páromra, de akkor sem esett le kb senkinek (gondolom a párom anyjának igen, de akkor már nem szólt), hogy nekem volt akkor a születésnapom, a páromat korábban felköszöntötték már. A párom sem szólt semmit, nem állt ki értem. Az apja még utalgatott is, hogy milyen kár, hogy nem ihat alkoholt a párom (vezetett), hisz ha őt ünneplik, úgy lenne illendő. Gondolom azt akarta, hogy én vezessek a születésnapomon, míg a páromat ünneplik.

Tavaly nőnapkor volt egy hasonlóan nevetséges történet, de akkor a párom testvére is jelen volt.

Úgy érzem, semmit nem számítok ezeknek az embereknek. 1-2 éve volt egy komolyabb egészségügyi problémám, hónapokig szenvedtem, kb azt sem kérdezték meg, élek-e még. A páromnak időközben volt egy kisebb, jelentéktelen problémája, ami 1 héten belül rendbe jött, de 2 hónapig az egész család azt kérdezgette, jól van-e már és szegénykének micsoda baja lehetett, még a távolabbi rokonok is erről beszéltek.

Tehát úgy érzem, semmibe vesznek, kb. csak egy petesejt donornak érzem magam a szemükben. Jól jövök nekik, mert sok pozitív tulajdonságom van, ami a szemükben érték lehet (jó anyagi, családi háttér, magas végzettség, jó genetika - az anyósjelölt folyamatosan hangsúlyozza, mennyire szép rajtam ez vagy az a testrész, bezzeg náluk a családban, plusz az unokahúgom is milyen különlegesen szép, neki is olyan unoka kell...stb).

Ezek után megfogalmazódott bennem, hogy ilyen emberek között mit fog a leendő gyerekünk tanulni. Azt fogja egész életében látni, ahogy a párom családja átlép rajtam: anya születésnapja semmi, apáéval kell csak foglalkozni, nőnapra anyának nem kell semmi, csak a többi nő rokonnak, anya betegsége semmiség, csak apa lehet beteg, de nála már egy megfázást is hálalosan komolyan kell venni? Nem hat ez torzan egy gyerek felfogására? Nálunk apám alázta mindig anyámat, csak szavakkal, de meg is lett az eredménye, egyikünk sem tiszteli úgy anyámat, ahogy illendő lenne. A testvéreim elég durva hangnemet is megengednek maguknak vele szemben, amit apánkkal szemben pl nem engednek meg. Ráadásul félek, hogy ez idővel a párom fejébe száll (az én családom őt ugyanúgy kezeli, mint engem, mintha családtag lenne), és ez az egyenlőtlen kezelésmód egy idő után ránk is úgy hat, mint az én szüleimre: apám lesz mindenki szemében az isten, anyám meg az ő oldalbordája, aki talán még jó valamire, de amúgy senkit nem érdekel, él-e vagy hal. Az egész már az önértékelésemre is kihat, nőként kevesebbnek érzem magam a páromnál.


2017. márc. 8. 09:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
42%
Nem szép a családtól ez a hozzáállás, de nem értem miért érdekel téged, nem te vagy a gyerekük. Viszont az elég gáz, hogy lenézed anyukádat, mert apukád is lenézi. Szegény :(
2017. márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Nem lenézem, felnőttként már jobban átlátom, mit csinált apám és változtattam már a hozzáállásomon, de gyerekként nagy hatással volt ránk, hogy folyton apám anyámat alázta.

Egyébként azért érdekel, mert közeli kapcsolatban kell lennem a párom miatt olyan emberekkel, akik semmibe néznek. Ha minden jól alakul, 1-2 éven belül az unokájuk anyja leszek, nem egy idegen. Én nem olyan környezetben nőttem fel, ahol mindenkinek csak a vérrokonai számítanak, mindenki más meg dögöljön meg, kit érdekel. Nálunk a családban szokás másokkal is foglalkozni, nem csak az számít embernek, aki a mi vérünk.

Röhejes, ahogy az apósjelölt el van ájulva, a párom is milyen szép gyerek volt, a párom unokatestvérei (felnőttek már ők is) milyen szép nők lettek, folyton bókol nekik (hát nekem nincs gondom velük, de szerintem határozottan csúnyák), felém meg, aki az átlag szerint egy szép nő vagyok, egy jó szava nem volt soha. Sőt ő pl még az unokahúgomra sem mondott semmit, pedig tényleg egy különlegesen szép kislány, mindenki olvadozik tőle.

Kicsit félek attól, hogy mások véleményére is ez kihatással van, pl a pároméra. Az unokatestvérei szavaiban mindig is éreztem a felsőbbrendűség érzést, lehet annak is ezek adnak alapot... ami nem tetszik, mivel bár pár évvel fiatalabb vagyok náluk és nem építettem a végzettségem ellenére olyan komoly karriert, mint ők, az élet más területein sokkal sikeresebb vagyok és számomra ezek a fontosabbak. Nem tetszik a hangnemük.

2017. márc. 8. 10:22
 3/32 anonim ***** válasza:
63%
Próbálj meg kevésbé énközpontú lenni, szerintem itt elsősorban ezzel van a legnagyobb probléma. Pároddal beszéltél már erről?
2017. márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%
Anyuka nem a család nevében köszönt fel?
2017. márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
63%
Valoban kisse ugy tunik, sokat foglalkozol ezzel a problemaval, de azert boven megertelek. Ugyanis nalunk is ez megy. Eleinte fel sem tunt most mar 10 eve vagyunk egyutt. Hazasparkent 7 eve. Csak a fiuk a szep, okos, ugyes. Az o szulinapja, nevnapja ne legyen elfelejtve, az enyem kevesbe fontos-de azert felkoszontenek, csak nem mindig. O hihetetlenul tehetseges, minden gyerekkori tortenet 10x el lett mar meselve, tarsasagban is o a tema. Most mar zavaro, nem csak nekem, szuleimnek is. Van mar unokajuk, 2 eves lesz a fiam. Kabe ugyanaz. Menj oda apahoz, ohh hogy bujik apahoz, adj puszit apanak, ugye apas? Pedig anyas a kicsi, bar en szivesen terelgetem apahoz, hogy jo legyen a kapcsolatuk. De az zavar, hogy en kb az unoka kihordasara voltam alkalmas, es a fiuk eletenek a patyolgatoja vagyok kb. Egyre jobban eltolodik a viselkedesuk ebbe az iranyba, az anyja mostmar kritizal is-korabban ezt nem tette. El vagyok keseredve, en mindig kedves, szeretetteljes voltam valuk. Amiota megy a kritizalas, megvaltoztam, tartom a tavolsagot, bar nem szolok be. Nem tudom, mit tegyek. 
2017. márc. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
77%
Oszinten, felnott feleseg, anyuka letemre pont letojom hogy aposom felkoszont-e. Ez legyen a legnagyobb bajod :)
2017. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%
Itt a kulcs a párod kezében van. Ő hogy reagál erre? Mondja-e a családi koccintásnál, hogy ...és Zsófit is Isten éltesse!...vagy beszél-e rólad, ha beteg vagy? Hidd el a saját családját ő tudja helyre tenni. És te vele fogsz élni, nem apóssal. Ha a barátod kiáll melletted, nem számít, mit mond apóspajtás. Egyébként a 2 családban úgy látom a nők másodosztályú lények, de ez ellen ti nők is tehettek bőven.
2017. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%

Azt remélem látod, hogy itt a baj nem a párod szüleival van, hanem a pároddal. Ő az, aki nem áll ki érted, ő az, aki nem háborodik fel, amikor téged nem köszöntenek fel.


Vele kellene ezt a helyzetet tisztázni, és ha ő a beszélgetés után sem látja a problémát és nem változtat a viselkedésén, búcsut inteni neki még idejében.

2017. márc. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%

párodnak kellett volna kiállni érted.

vagy neked, magadért.

2017. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
70%

Próbáld meg elfogadni a helyzetet, ne emészd magad rajta. Engem sosem köszöntenek fel anyósék (a mi szülinapunk között két hét van, az sem egy nagy különbség), ha beteg vagyok érdeklődnek hogy vagyok, de az is csak formaság. Bár én nem vagyok annyira érzékeny típus, lesz*rom mit csinálnak.

A gyereket szerintem ne féltsd annyira, ha nálatok otthon (mármint hármótoknál) azt látja, hogy ugyanúgy fel van köszöntve apa, anya (remélem azért téged felköszönt a párod), és ő, akkor nem lesz vele semmi gond. Főleg ha nálatok a tágabb családban is szokás, nem fog fennakadni azon, hogy pont anyósodék nem köszöntöttek fel téged, mikor 15 másik személy igen.

2017. márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!