Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rámenős, mindent jobban tudó...

Rámenős, mindent jobban tudó anyós após téma kezelése hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párom szülei eléggé karakteresek, mind a kettőjüknek jó pozíciójuk volt az életben, szép karriert bejártak, stb. 60 évesek már, és hát a klasszikus tüneteket hozzák a témában. Mindent jobban tudnak, ahogyan mi tudjuk, az hülyeség, ahogyan mi csináljuk, szintén. Kijelentenek, nem kérdeznek. Állandóan terveznek, követhetetlen, hogy mit akarnak. Leginkább Após. Sok mindent tényként közölnek, meg sem kérdeznek minket, hogy amúgy akarjuk-e. Tetézi, hogy van egy 15 hónapos gyerekünk, akivel kialakítottak egy jó kis függőségi viszonyt, legalábbis nem bírnak leszakadni a gyerekről. Már már azt hiszik, hogy a saját gyerekük, nem pedig unoka.


Megszoktam már ezt, igazából annyira nem is zavar, mint eleinte, de még mindig néha beeveznek a határaimba, amire nem tudom azt mondani, hogy oké oké ők ilyenek.


Párom minderről tud, alapvetően tudja kontrollálni a szüleit, de azért van még mindig, hogy engedékeny, elnéző, "hát mégis csak a szüleim", stb.


Ilyenkor általában kívülállónak érzem magam, megjegyzem neki, hogy jól megbeszéltük a dolgot, köszi szépen, stb.


Sajnos a szülő téma szokott nálunk konfliktus helyzet lenni, amit alapvetően hamar megbeszélünk, de azért néha vissza vissza tér, ami nem olyan jó.


Akiknél szinten ilyen típusú az anyós após, netán a szüleid, hogyan kezelitek őket, hogy na na ácsi, van a mi életünk, van a ti életetek, és ennek nem feltétlenül kell mindig találkoznia.



2017. márc. 15. 00:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Az en ex anyos-apos parosom a vilag esze. Mindenki, rajtuk kivul hulye. Az anyosom mielott nyugdijba ment, evekkel elotte be akart valakit tanitattni a munkajara, mert szerinte az kemeny 2-3 ev, ezzel ellentetben csodak csodajara az eg vilagon senki nem lett betanitva, o meg elmehetett nyugdijba :D. Mernokok mindketten, de egy sima polcot (2! csavarral) nem tudtak feltenni a falra egesz hetveges kuzdelem utan sem! Megszakitottam veluk a kapcsolatot teljesen, miutan mar rajtuk rohogott a gyamugy is :D Most az exem uj baratnoje elvezheti a tarsasagukat :D:D:D
2017. márc. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a "nélkülözhetetlen és pótolhatatlan vagyok" effektust én is imádom az én apósomban anyósomban. Persze valahol azok, mint mindenki, na de amikor átmegy szervezkedésbe, fontoskodásba. Meg amikor azt nézik, hogy mi NINCSEN még megcsinálva, na azt is szeretem. 10 dologból 1 nincsen, az van felfújva és túllihegve. De az nem fontos, hogy a többi 9-cel minden rendben, nem, azt az egyetlen egy, amúgy nüansznyi dolgot kell berakni a mikroszkóp alá. Nem leszúrnak, nem olyanok ők. Csak megjegyzik, és talán ez a legfurább. Mert legalább szúrna le, akkor elgondolkodsz rajta. De amikor csak úgy odanyomnak valamit, akkor elgondolkodsz, hogy most ezt minek kellett? Jobb lett az életünk tőle?


Persze nagyon kedves meg rendes tisztességes emberek az anyósomék, de na, nem tudok mit kezdeni a karakterükkel. És nem tudom a párom mennyire fogja tudni tartani a határokat, mert amúgy erős határtartási problémái voltak/vannak a szüleivel, mellettem erősödött már azért pozitív irányba. Gondolom látta, hogy az én szüleim nem nyaggatnak, nem lógnak rajtam, nem hívnak fel naponta 2×, nem mondják meg a frankót, stb. Magyul van élet a szülő után, és nem kell minden mozzanatunkról tudniuk.

2017. márc. 15. 01:17
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Ajaj.

Én már megfogadtam, nem is a jövendőbeli páromat vizsgálnám meg nagyító alatt is, hanem a pereputtyát ilyen esetek miatt.

Volt hasonlóból részem, mondjuk engem nem annyira zavart, de a volt párom kirohanásai a saját szülei miatt már az őrületbe kergetett engem is.

Sajnos ezekkel vagy együtt fogsz élni, vagy lelépsz, ha háborút indítasz, az nem hiszem, hogy fog működni. :(

2017. márc. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem szültem volna gyereket ilyen környezetbe. :(
2017. márc. 15. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

sajnos nekem sincs jobb ötletem, mint a kapcsolat megszakítása.

ha el tudod érni hogy csak karácsony és születésnap legyen a kapcsolat amikor nyert ügyed van.

évente ez 3 napon 1-1 óra.

ennyit az ember bólogat mindenre s vigyorog.

után meg éli a saját életét.

2017. márc. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Ne akard átvenni a szerepüket a párod életében és no problem.
2017. márc. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gömbicica ***** válasza:
2%
Gondolom huszas eveid elejen jarsz, es nincsenek anyagi gondjaid.
2017. márc. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Problema kezelese: Erts veluk egyet. Pl. Anyos kinez az ablakon, s mondja piros ho esik, te erre, tenyleg, milyen igazad van neked kedves anyos. Adj olyan valaszokat amire nem szamitanak. Illetve mondd el nekik, hogy a problemaidat te magad szeretned megoldani.
2017. márc. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Nekem anyósom van már csak. 40 évig dajkanéni volt az oviban,most 6 hetes a babám,gondolhatod. Màr terhesség alatt ódákat zengett hogy mindenki dicsérte milyen jó pedagógus,elküldtek ide oda tanfolyamra és ha a saját gyerekeinél tudta volna azt amit ott tanult...kicsin mullot h ne mondjam neki h nem biztos hogy amit 40 éve tanult az most is ugyan olyan használható. Ő is a csak megjegyzem tipus csinálok valamit erre ő: én igy csinálnám, én meg mondom de nekem igy jó erre ő jólvan én tudom de ő szerinte emígy jobb lenne. Szerencsére párom határozott ember már leállitotta elviselhető szintre de a legjobb eredmény majd csak akkor lesz ha nyáron elköltözünk, oda csak akkor tud jönni ha mi hozzuk (de nem fogom) majd szépen havi 1-2 látogatást teszünk nála és ennyi.
2017. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Képtelenség, h változzanak már ebben a korban. Én tűrtem, nem szóltam, homokba dugtam a fejem és persze a párommal emiatt veszekedtünk otthon. Aztán a sarkamra álltam és kiálltam magamért. Udvarias, tisztelettudó stílusban elmondtam, h nekünk nagy öröm és siker, h ezt a kilenc dolgot megcsináltuk az apróság, ami maradt az pedig ha időnk engedi befejezzük. Fontos, h mindezt ne sértő hanem kedves hangnemben kell elmondani már amennyire ilyen idegállapotban ez lehetséges. Látni kell az anyósodéknak, h megvan a magadhoz való eszed és nem szólongathatnak csak úgy be. Feltételezem szért kellő intelligenciával rendelkeznek, nem úgy mint az én anyósom....
2017. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!