Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós hozzánk akar költözni,...

Anyós hozzánk akar költözni, fogadjam el? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mikor meghalt apósom, másnap anyós kijelentettehogy ő nem marad abban a házban. Erre a férjem kitalálta hogy felhúzatunk neki egy szobát nálunk. Én ezt nem akarom!!! De a férjem nem akarom megbántani. Azóta anyós szuperül érzi magát a saját házában és várja hogy mikor költözhet ide 😞
2017. márc. 16. 07:49
1 2 3 4 5
 31/49 ildibrexy ***** válasza:
87%

Mond a férjednek, hogy akkor a te szüleid is oda költöznek mert ugy igazságos, úgyhogy 2 plusz szoba kell. Te se akarj engedni az elképzelésedbol.

amúgy nonszensz, hogy csak azért mert egyedül maradt anyós már oda kelljen költözni.

2017. márc. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:
Nem voltam pontos! Anyós kijelentette, mikor ott voltunk (férjem,én és férjem nővére) hogy vagy hozzád (lánya) vagy hozzátok költözök!!!!! ...ez is milyen már! A lánya gyors lerázta a nyakából, hogy neki egyszobás kis háza van, ott nem férne el...a fia meg bevállalta, hogy jó akkor hozzánk. Neki evvel nincs is gondja. :(
2017. márc. 17. 08:01
 33/49 A kérdező kommentje:

Igazából nem is a férjem, mert megértem, hogy segítene az anyján, de azért újra át lehetne ezt még beszélni...mert eltelt azóta 2 hónap és láthatóan jól elvan anyós.

Azért arról megbizonyosodtam, hogy nem én vagyok a szenya, meg önző, meg stb, hogy nem akarom hogy odajöjjön.

2017. márc. 17. 08:04
 34/49 anonim ***** válasza:
89%
Ne verd földhöz magad. Az én anyám is kijelentette, hogy öregkorára valamelyik gyerekéhez költözik. Mi meg szépen megmondtuk neki, hogy még nem öreg. Majd szólunk, ha az lesz, és akkor jöhet. Ez volt 15 éve. Anyám azóta is boldogan él egyedül a 3 szobás házában. És a világon semmi baja nincs.
2017. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
21%
Most a ferjed vagy sem? :)
2017. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
87%

"vegyél neki kutyát"


A kutyatartásról mindenki magadöntsön. A tisztességes kutyatartás sok pénzzel és idővel jár, foglalkozni kell vele, tanítani, rendesen etetni, orvoshoz hordani, ha bármi baja van, nagy kiadásokra is fel kell készülve lenni. Nem arról szól, hogy kiteszi a kertbe és rak neki ki kaját meg szeretgeti egy kicsit, ha olyanja van. Ha meg bent tartaná, akkor sokkal többet kell miatta takarírtani. Ezt mindenki magának tudja, hogy vágyik-e rá. Ráadásul olyan is vannak, akik egyáltalán nem szeretik a kutyát. Állatot ajándékba senkinek nem veszünk, főleg nem idősödő embernek. Elél akár 15 évig is, és ha a gazdája véletlen nem? Akkor mi van? Hova kerül a kutya? A telepre vagy egy olyanhoz, aki esetleg a hátaközepére se kívánja?

2017. márc. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
77%

Az anyós költözzön össze a lányával, de úgy, hogy vagy menjenek az anyós házába, ha az nagyobb (2 szobás) vagy adják el mindkét házat és vegyenek egy megfelelőt.

Ez még hamarabb lezajlik, mint nálatok az a kényszer építkezés.

2017. márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
77%

"Anyós kijelentette, mikor ott voltunk (férjem,én és férjem nővére) hogy vagy hozzád (lánya) vagy hozzátok költözök!"


Hát ettől lehidalok!!!

Ha semmi egyebet nem tudnál az anyósodról, csak ennyit, már megérteném, ha nem akarnál vele összeköltözni.

Normális ember olyat nem tesz, hogy valamelyik családtagjához (+házastársához) odaköltözik úgy, hogy FÖL SE MERÜL BENNE, HOGY A MÁSIK EZT NEM AKARJA.


Nálunk mondjuk nyíltabb a szülő-gyerek kapcsolat, én kerek-perec megmondanám, hogy ezt nem vállaljuk (természetesen szüleimnek eszébe sem jutna ilyen ultimátumszerű kijelentést tenni).


Figyu, én azt mondom, ne a férjeddel beszélj, hanem anyósoddal. Mondd meg, hogy te egyáltalán nem akarsz vele egy fedél alatt lakni. Ne számítson arra, hogy bármit is el fogsz tűrni tőle, ha ott lakik. Semmiféle beleszólást nem fogsz eltűrni tőle, akár a háztartás vezetéséről, akár a gyereknevelésről van szó. Mondd el neki, hogy ha idegesít, azonnal meg fogod neki mondani, éspedig úgy, hogy abban nem lesz köszönet.

Majd ezután javasold, hogy a közeletekben keresnétek neki lakást/házat, amit szeretne és ami kijönne a mostani ház árából. (Nem tudom, jelenleg mekkora távolságra lakik tőletek, betegség esetén mennyire tudnátok gondját viselni.)

Szerintem, ha előre vetíted neki, hogy adott esetben rossz légkörben fog élni veletek, az legalábbis meggondolásra fogja késztetni.

2017. márc. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
A Férjem persze 😃 tényleg elég félreérthetően írtam 😃
2017. márc. 17. 20:49
 40/49 A kérdező kommentje:

Sógornőm kijelentette, hogy ő oda nem költözik ...jó,mi? 😃 nem az anyja miatt, hanem mert nem az ő igényei szerinti a ház. (tényleg elég gáz, ezer éve nem csináltak már rajta semmit)

Utolsó! Pontosan erre gondoltam ma én is! Úgy felspanoltatok! 😃 Most komolyan! Mindenki nagy segítség volt. Ebből merítek majd erőt, meg ötletet, hogy miket hozzak fel védelmemre 😊

2017. márc. 17. 20:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!