Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok mi lehet ez...

Mit gondoltok mi lehet ez mögött? Tényleg ezért nem akar újabb babát? Mit tegyek, fogadjam el vagy adjam fel a másik baba utáni vágyat?

Figyelt kérdés

Párommal már van két gyermekünk,én szeretnék egy harmadikat is(mindig nagy családról álmodtam,férjemnek vannak testvérei).Most 43 éves és mikor feljött a téma egx harmadik babáról,ő azt mondta nem.Mikor kérdeztem miért annyit mondott "43 évesen újra?" azt mondja ott akar lenni mellettük ha szükséges,nem ahogy ő mondta "elpatkolni idő előtt" és apa nélkül maradjanak a gyerekek meg én is egyedül...Más férfi látom hogy 45-48 sőt idősebb is mikor gyereke születik.

Viszont én tényleg nagyon szeretnék egy babát még...



2016. nov. 1. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Én nem ismerek a környezetemben egy olyan férfit sem, aki 45-48 vagy idősebb korban gyereket vállalt volna..

Te hány éves vagy? Átgondoltad, hogy van igazságalapja annak amit a férjed mond, hogy "nem akar korán" elpatkolni?

Korábban, mondjuk az első gyermek után már beszéltétek erről, hogy hány gyereket terveztek? Ha igen, akkor mennyiben "maradtatok"?

Én úgy látom abból a pár sorból,amit leírtál, hogy a férjed nagyon is felelősségteljesen gondolkodik.

2016. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Vele ertek egyet.. en sem lattam 40feletti ferfit gyereket vállalni. A legidosebb 37evesen vallalt, akit ismerek. De 2evig probalkoztak.. szval mar 35evesen szerette volnam
2016. nov. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Meg belefer szerintem. De tobb ev mulva mar meggondolando.
2016. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Valamelyest igaza van, gondolj csak bele, ha egyből összejön is, ő 64-65 éves lesz, mikor a gyerek még csak 20. ki tudja, lehet, hogy elél férjed 70-80 éves koráig, azt sem lehet tudni. ugyanakkor egy fiatal is meghalhat idő előtt, elég, ha csak lelép a járdáról... arra is gondolni kell, hogy idősebb korban az ember teherbíró képessége is kisebb, jönnének az éjszakázások, később iskoláztatni, amihez pénz kell. Te hány éves vagy? képes leszel egyedül is felnevelni, ha mondjuk 60 évesen elmegy a párod? mert az is benne van a pakliban. Igazából nekem sincs olyan ismerősöm, aki 40-en túl vállalna gyereket, sztem én se tenném.
2016. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Én megértem, nekem is hasonló a gondolkodásom. De aki szerint semmi rossz nincs abban, ha 40+ vállal gyereket, sose fogja megérteni.
2016. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%

Én csak egy férfit ismerek, aki 44 évesen lett újra apuka, de ő nagyon nem akarta, meg is romlott a nővel a viszonya ez miatt.

Teljesen igaza van a férjednek.

2016. nov. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell túlgondolni. Nem akar több gyereket, ennyi a kapacítása.

Mondhat 20 indokot, akkor sem fogsz megnyugodni, mert te gyereket akarsz.

Tartsd tiszteletben a döntését, mert egy emberre ráeröltetni egy gyereket, akár férfire, akár nőre, az ritkán vezet jóra.

2016. nov. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Az én környezetemben vannak férfiak akik 40 felett lettek apák újra, nem is kevesen. Szerintem simán beleférne egy férfinél. Mondd el neki mennyire vágysz rá, beszéljétek át, de ha végképp elutasítja akkor sok mindent nem tudsz tenni. Még 30 vagy több évig simán élhet.. van aki még a felnőttkort sem éri meg, így nem lehet a dolgokhoz hozzá állni.
2016. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Szüleim 47 évesek most várom az első unokájukat (27 vagyok),nekem már fura lenne ha gyereket vállalnának,de ettől függetlenül nem gondolom,hogy öregek lennének hozzá,alapból később vállalnak már gyereket mostanság mint 30 éve...
2016. nov. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

én 33, férjem 35. ő szeretne 3.-at, én már nem, többek között a korunk miatt sem.

van aki bevállal még 45 évesen is ahogy irod, de ettől pl. én még nem szeretnék nagymama koromba gyereket szülni újra.

nagyon szeretném ha majd egyszer dédi lehetnék, nézzük reálisan, aki 45 évesen szül, az már nem igen éri meg :( 45 éves koromban esélyes, hogy az első gyerekemnek már gyereke lesz :)

2016. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!