Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van olyan ember a családotokba...

Van olyan ember a családotokban, aki szegénységből vagy nagyon rossz körülmények közül emelkedett fel a tanulás vagy a munkája által?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyivel nehezebb egy ilyen családból eljutni valahová, mint egy átlagos vagy gazdagabb családból? Vagy akár annak, akinek a szülei nagyon alacsony végzettségűek.
2017. márc. 5. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Megfigyelésem szerint könnyebb, mivel más választásod nem lévén kénytelen vagy tanulni ha valamit is el akarsz érni az életben.
2017. márc. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Egész gyerekkorom szükös volt, nagyon szükös. Egydül nevelt minket anyám (3 gyerek). Egyik tesóm tanult jól keres...

Én nem tanultam gyerekként (érettségi-ig jutottam), gyárba mentem, napi 8 órába elgondolkodtam hol csesztem el. Gyári munka mellett tanultam, belső pályázat mellett cégen belül feljebb jutottam, jól kerestem, de nem volt az igazi... letettem kamionra jogositványt, most azt csinálom, amit szeretek, jól keresek....

Másik tesóm meg azt az utat járja, amit én... de én egyedül értem el, öcsémnek meg én segitek mert már megtehetem.....

Tehát minden csak rajtad múlik, és ne hagyd hogy más lehúzzon...

2017. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

A sorsod sajat kezedben van

Gazdag csalad ingyenelo lusta gyereke ugyanugy nagy senki lesz mint putribol jott ingyenelo lusta gyerek.

Csak a putribol jott okolhatja a csaladjat amiert semmit nem ert el.

Aki akar az tanul

2017. márc. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Volt, pl. az apám, aki az első egyetemet végzett volt a családjában (1945 előtt). Ennek az u.n. első generációs értelmiséginek azonban nem igazán kedvező a helyzete, mivel a családi környezet, ahonnan jött, eleve nem olyan volt, hogy otthonról hozhatott volna bármely ilyen irányú indíttatást, ingert, kultúrát. Ezért aztán az általános tájékozottság, kulturáltság, illem stb. tekintetében hátrányban vannak az eleve középpolgári családból származókkal szemben. Az apám ugyan irodalmi és vallási ismeretek terén ugyan tájékozott volt, de a képző- és iparművészet, zene területén nem. Az igazi beilleszkedés csak a 2.-3. generációnál következik be.
2017. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Apám. Kifejezetten szegények voltak, sokszor éhezett is gyerekkorában.

Tanítóként végzett, majd gyógypedagógusként. Mára összesen 5 diplomája van (már nyugdíjas). Sokat és jól dolgozott, még 30 sem volt,amikor iskolaigazgató lett, majd polgármester, bő 25 évig vezette a várost, onnan nyugdíjazta magát.

2017. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Én.

Alkoholista anya, szeretetlen, hazug légkör, szegénység.


Nekem ipari iskola, aztán estin, munka mellett érettségi, diploma.

Gyerekemnek diploma, lakás, nekem ház, kocsi, nyaraló.

2017. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
igen. apám volt ilyen. És húzta magával az egész családot. a gyerekek unokák mind viszik tovább az ő szemléletét, hogy cselekedjünk, és a tudás igenis érték.
2017. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia, az én családom szegény volt, aztán még szegényebb lett, apám mezőgazdasági gépész ként fel halmozott 20 milla kölcsönt... Én 10. Ben úgy döntöttem hogy befejezem a sulit, dolgozni akartam nem láttam értelmét hogy tovabb sz.pjak a suliba. Életem legjobb döntése volt. 9 osztályal gyárban kezdtem, 2 hét után utáltam, jobban mint az iskolát. 3 hónap után kiváltottam a vállálkozoit, márkás ruhák értékesítésevel, gombával, hússal, elektronikai alkatrészekkel és használt autókkal kereskedem éves sztinten 30-40 milla a nettóm, azóta befejeztem az érettségit, de nincs rá szükségem. Az elején úgy kezdtem hogy kerestem vkit aki finanszirozza az egészet, kb 50 ember utasitott el, de nem adtam fel.

Persze ezeket a folyamatokat meg kellett tanulnom, de az iskolában szerzett tudás, arra elég hogy nekem dolgozz. :)

2017. márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elozo most sikeres vagy de mi lesz kesobb?

Tanulni az egyetlen erdemes befektetes amit senki nem vehet el toled minden mas mulando

2017. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyapám. Apja átkelőhajó kapitány,anyja háztartásbeli.

A Kispesti lakótelep szülöttje (fa házikók és akkor külön város volt) De mondjuk az " ő idejében" magyarországon szinte mindenki kakihelyztben volt.

Háború után,teljesen random küldték el a melósokkal épitő anyagért mert ő tudott "köbölni" (térfogat számítás).

Onnan a piac igazgatósághoz került valami alacsony beosztásban,de a fülébe jutott,hogy akinek van érttségije meg gombaszakértői vizsgája azokat várják,így hát elvégzett egy gombaszakértőit.

1hét mulva piacfelügyelő lett. Az is maradt majd 50évig.

Ami kellet neki azt elérte:saját lakás,évi 2nyaralás,stabil anyagi háttér. A pecót is felujitotta saját tőkéből ha kellett,soha semmi hitel stb.

2017. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!