Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hamarosan szülők, anyós...

Hamarosan szülők, anyós hozzánk akar költözni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Különösen nincs jó viszonyom a férjem anyjával, sőt, a munkámból (pincérnő) kifolyólag eleinte igen csak lekezelő volt velem, többször is sugallmazta az akkor még csak barátomnak, hogy nem vagyok hozzá illő. Többször is a jelenlétemben megalázó stílusban tett megjegyzéseket. Csak ha muszáj, karácsony, szülinapkor találkozom velük. Még három hetem van a terhesség végéig, és anyósom közölte, hogy két hétig ide költözik, mert anno a másik gyerekéhez (aki nő) is oda költözött amikor megszületett a baba. Én ezt nagyon nem szeretném, sajnos férjem nem érti meg, mert ő sokat dolgozik, azt hiszi, hogy nem fog tudni segíteni. Ha úgy alakulna, akkor segítségül hívnám anyukámat, vagy a nővéremet, akinek már két kisgyereke van. De anyósomat nem szeretném, hogy itt lakjon. Szerintem megfogom tudni oldani a gyermekágyi időszakot egymagam, ha mégsem, akkor áthívom anyut, de őt sem két heti itt lakásra. Bántó sem akarok lenni, de minek jatsza az eszét, ha az elmúlt négy évben végig engem fúrt a fiánál?
2017. ápr. 22. 17:20
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
*hamarosan szülni fogok
2017. ápr. 22. 17:21
 2/45 anonim ***** válasza:
97%

"Köszönöm anyuka, kedves, hogy így segíteni akarsz, de anyukám és nővérem fog minden nap átjönni, így neked csak akkor kell fáradnod, ha szeretnéd látni a kicsit."


Te légy mindig úrinő! Ne te legyél az, aki miatt férjed és anyja összekapnak!

2017. ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
96%
Hát, sajnos erre csak annyit tudok mondani, hogy ülj le a férjeddel, és mondd el neki ezt amit ide leírtál. Ő az egyetlen aki tenni tud valamit az ügyben.
2017. ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
96%
"Köszönöm szépen Anyuka, kedves vagy, hogy segítenél, de először szeretném egyedül megpróbálni. Ha nem megy, mindenképp szólok."
2017. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
14%
Valószinüleg megertem a kedves mama addodalmát, mert ha egy ilyen kérdésben nem tudsz megoldást, vagy is azt nem tudod kivitelezni, hogy egy ilyen témát megbeszélj velük, megold ezt a "problémát", akkor Neked súlyos "pofáncsapás" lesz a gyerektéma...
2017. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Férjemmel beszéltem erről, de ő, az anyja nyomására azt vallja, hogy biztos fáradt leszek, nagy feladat a babát ellátni, és így legalább nem lesz gondom a főzéssel, takarítással mert anyós csak segíteni akar... Igen persze, de én nem szeretném őt! Tudom, hogy utál, amióta együtt vagyok a fiával, minden veszekedésnél azt sujkolta a férjemnek, hogy talál helyettem jobbat. És az esküvőnk előtt is azt hangoztatta, hogy ne rendezzünk nagy esküvőt, ne öljünk bele sok pénzt, felesleges, úgyis hamar elválunk. Mellékesen megjegyzem, hogy nem voltak akkora viták, de imádjuk egymást és szó sincs válásról.
2017. ápr. 22. 17:32
 7/45 anonim ***** válasza:
92%
Mond el neki, hogy szeretnétek először megpróbálni ketten a férjeddel a kicsi gondozását. Ha nem sikerül, akkor anyukád segít neked, bizonyára az ő lánya is örült, hogy az édesanyjával lehetett ebben az időszakban, te is ezt szeretnéd. Persze mond el neki, hogy ha látni szeretné a kicsit, szívesen látjátok, de az elején inkább hármasban laknátok.
2017. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszoló, köszönöm az aggodalmad, de megnyugodhatsz, ugyanis a gyerek téma nem lesz pofoncsapás, te viszont egy igazi p@raszt vagy! A problémám az erőszakos anyóssal van, akit nem értek miért jatsza a gondoskodó segítőszándékút, mikor állandóan fúrt a hátam mögött. Annyiban igazad van, hogy nem bízik abban, hogy eltudok látni a babát és a férjemet egyszerre. A baj az, hogy nem is ismer igazán, nem tudja mire vagyok képes.
2017. ápr. 22. 17:37
 9/45 anonim ***** válasza:
12%
Lehet paraszt vagyok, de.megtudom oldani a problémákat az életben, míg Te arra nem vagy képes, hogy beszélj a családtagjaiddal, mellesleg ha arra vágysz, hogy mindenki téged erősítsen meg és tutujgasson, akkor fórumra menj... és igen... sanszos hogy az anyósnak igaza van... pluszban a kedves férjed is tojhat a fejedre, ha ebben nem áll ki melletted, tehát valami aggodalma neki is lehet...
2017. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
84%
Próbáld meg konfliktus nélkül elrendezni, inkább édesanyádat kérd meg, hogy amikor hazajöttök a kórházból, akkor lakjon egy-két napig nálatok. Úgy tűnik a férjeddel nem tudod megbeszélni a helyzetet, anyukád talán sikeresebben lesz a szövetségesed. Őt elküldheted haza, amikor akarod. Az ellen, hogy a saját édesanyádat szeretnéd inkább segitségül hivni, egy szót sem szólhat anyósod, mert ez a legtöbb elöször szülő anyukánál igy van, a saját anyja megy neki segiteni. A segitség egyébként jól fog jönni, hidd el, nem tudhatod előre, hogy mennyire gyengit le a szülés, mennyire lesz nyugodt a baba vagy éppen nyűgös, sirós, szerintem a férjednek sincsen tapasztalata, és ha nem tud szabadságot kivenni , akkor jól fog jönni anyukád jelenléte. És anyukád hazamegy, hogyha nem akarod, hogy ottmaradjon, anyósod meg oda akar butorozni két hétre.. egyébként pedig ezek felejthetetlenül szép napok tudnak lenni majd számotokra, szóval tényleg ne hagyd hogy elrontsa anyósod.
2017. ápr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!