Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Családos anya...

Mit tegyek? Családos anya vagyok, de a szuleim mindig nállunk ulnek. Hogyan vegyem rá őket, hogy kevesebbszer jöjjenek, hívjanak minket?

Figyelt kérdés

Már utalgattam rá, természetesen finoman, hogy ne jöjjenek, de mindig találnak indokot.

Illetve meg se kérdezik, hogy jó-e az a nap, csak azzal hívnak föl, hogy főztem, mikor jöjjek?

Mit tennétek? Nem szeretném nagyob megsérteni őket.



2017. máj. 27. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnéd megsérteni őket, de ők megsértenek titeket minden alkalommal, amikor hívatlanul beesnek hozzátok, feltartanak titeket, útban vannak.

Ezt csak nyíltan és őszintén lehet megbeszélni, egyszerűen elmondod nekik, hogy nektek sokszor alkalmatlan, hogy jönnek, és jó lenne, ha egy kicsit jobban odafigyelnének erre, kevesebbet lennének nálatok, és inkább akkor jönnének, ha hívjátok őket, és nem ők hívatnák meg magukat.

2017. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Beszélj velük nyíltan. Ha meg nem működik nem kell őket beengedni, ajtó becsuk "bocs eljöttünk otthonról"

Az utalgatással semmire nem mész, nem mindenki érti.

2017. máj. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Jézusom. Ugye ez csak valami vicc?
2017. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Azért az elég cinkes hogy rögtön felhívnak és elvárják hogy főzzél rájuk és hozzád mennek hívatlanul. Egyszerűen mondd el nekik az igazat hogy zavar ez téged, lehet sőt biztos hogy durcázni, hisztizni fognak, e milyen jogon várják el hogy minden alkalommal zabáltasd őket és a te pénzed megy el rá. Ha erre lennének szorulva mert valamiért nem telik ételre csak félnek bevallani akkor mondják azt hogy mi a helyzet, legyenek ők is egyenesek hogy miért mennek mindig és egyenesen mondják meg és ha tudsz akkor segítesz rajtuk.

Ilyen egyszerű. Tudom érzelmi okok is vannak teljesen megértem, csak az azért elvárható a szülőktől hogy egyenesek legyenek ahogyan neked is annak kéne lenned velük. Amikor legközelebb odatévednek és leülnek akkor ülj le te is és beszéld meg velük mert sokszor csak a tiszta szóból ért az ember. Ilyen egyszerű, megértem hogy neked nehéz mert én kívülálló ember könnyen beszélek, de akkor is pontot kell tenni a dolog végére, mert előbb utóbb te fogsz bekattanni.

2017. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Itt a jó idő, ne üljetek otthon, csináljatok programokat, menjetek ide-oda. Így jól is érzitek majd magatokat és nem is ülnek a szüleid nálatok.
2017. máj. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Hogy lehetsz ilyen szerencsétlen? Nem is csak beállítanak, hanem felhívnak előtte, hogy mikor jöjjenek. Miért nem vagy képest mondani, hogy ma nem jó, úgyhogy semmikor, majd szólsz jövő héten, mikor alkalmas.
2017. máj. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Azt írtad hivnak elotte. "Ne haragudj most nem alkalmas/nem vagyunk otthon/ pihenunk , majd maskor gyertek! Szia."

Ennyi, ezen megsertodni se fognak es megse ulnek ott.. mellesleg osszedol a vilag ha beragnak? Ugye, hogy nem? ;)

2017. máj. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos nekem anyósom ilyen.beállit majdnem napi szinten hivatlanul és akkor se veszi a lapot h menni kellene mikor készitem össze a fürdősholmit a babának. Nekünk csak egy megoldás van,nemsokára költözünk mert nem ért a szép szóból. A saját anyámnak megmondanám szépen de hát...tudjuk milyenek azok a tipikus anyósok...
2017. máj. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2017. máj. 28. 09:09
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

A párod mit szól mindehhez? Milyen a viszonya az anyósával?

Lehet nem neked kellene szóvátenned, hanem a párodnak, a sarkára állni és megmondani a frankót, és akkor kvázi nem rád haragszik, hanem a vejére (de szerintem nem haragudna,sokáig).

Kollégám pl nyiltan megmondta az anyósának, hogy ne üljön ott minden nap, mert ha ő alsógatyában vagy pucéran akar mászkálni a házban azt megtehesse, meg egy pár hasonló célzást.

Nincsenek rossz viszonyban, de gyakorlatilag nem ül a nyakukon napi szinten.

2017. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!