Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megőrülök a saját anyámtól,...

Megőrülök a saját anyámtól, mit tennétek a helyemben? Többi lent.

Figyelt kérdés

Anyukám már az első pillanattól fogva utálta az unokáját, mert az nem rám, hanem az apjára(akit szinten megvet és gyűlöl) hasonlított. Nem igazán érdekelte a kicsi, hiába hívtam, nem látogatta, két évig szinte alig beszéltem, találkoztam vele. Két évvel a kicsi születése után kiderült, hogy újra babát várok, ekkor aztán anyukám újra megjelent és előadta a tökéletes nagymamát (hozzáteszem, "első unokás" nagymamát, a másik gyereket, aki az idő előrehaladtával még jobban hasonlított a férjemre, levegőnek nézte). Megszületett a kistestvér, akinek már olyan világos haja volt, mint nekem, így anyukám azt gondolhatta, hogy hát ez a gyerek végre az anyjára ütött. Valóban így van, a kisebbik gyerek rám hasonlít. Mondanom sem kell, hogy anyukám őt úgy kezeli, mint minden normális nagymama az unokáját. Most két éves a kisebbik, és tisztán látni, még barátok, más rokonok is észrevették, hogy anyukám számára ő a minden, az Egyetlen Unoka. A nagyobbat emberszámba se veszi, csak gorombán tud hozzászólni, leszidja mindenért, semmi se jó , amit csinál, megy a "bezzeg a tesód" duma. Hála Istennek a gyerekek miatt nem alakult ki emiatt semmiféle rivalizálás, mondjuk,úgy gondolom még kicsik hozzá... De azért a nagyobbacska érzi, hogy őt a nagyi nem szereti...

Többször beszéltem erről anyával, a férjem is, megpróbáltuk megértetni vele, hogy vagy mindkét unokáját kezelje ugyanolyan szeretettel, vagy egyiket se és akkor ne is lássuk többet egymást, de hát mégis csak anyukámról van szó...

Tengtünk ebben az állapotban egy darabig, ebben kisebb-nagyobb veszekedésekben és komolyabb-komolytalanabb eseményekben gazdag időszakban, majd tegnapelőtt a férjemmel a fővárosban volt dolgunk (vidéken lakunk egy nagyobb városban), egy egész napra fel kellett mennünk, a gyerekeket nem vihettük magunkkal, így nem lévén más lehetőség, anyut hívtuk, hogy vigyázzon rájuk.

Estére értünk haza, már sötét volt. Anyukám mosolyogva vár minket, minden rendben van, a kisebbik most fürdik. És a nagy? Hát, ő azt nem tudja, kint játszott a kertben, de nem jött még be.

Ekkor mar dühösek voltunk, hogy hogyan tojhat ennyire egy négy éves kisgyerek fejére... Mivel a kerten keresztül jöttünk be a házba, láttuk, tudtuk, hogy senki sem volt kint a kertben. Megnéztük a gyereket a szobájában, nem jött-e mégis be és feküdt le aludni, de nem. Átkutattuk az egész házat, a gyerek sehol. Még soha az életben nem éreztem olyan ijedtséget és kétségbeesést, amit akkor ott. És a férjemet sem láttam meg soha olyan dühösnek, tiszta vörös fejjel és magából kikelve üvöltött anyámmal, hogy az pisszenni sem mert. A férjem végül fogta magát, beült a kocsiba és elment megkeresni a gyereket. Engem félájultan otthon hagyott, mert, mint mondta, nem akarta egyedül hagyni a másik gyereket a "vénasszonnyal..."

Szerencsére a gyerekkel jött haza, akinek egy haja szála sem görbült. A gyerek elmondta, hogy kint volt a kertben, talált egy rést a kerítésen, ahol átmászott és gondolta, akkor elmegy a játszótérre játszani. A környékünkön és a játszótér környékén egy vasúti átkelő és egy viszonylag forgalmas út is van, gondolhatjátok, mit éreztünk a férjemmel...


Sok hiábavaló kísérlet után kezdtem megbekelni a gondolattal, hogy nem tudom erőltetni anyukám szeretetét a nagyobbik unokája felé, de ez volt az utolsó csepp a pohárban...

Hogyan lehet annyira sem törődni a saját unokáddal, egy négy éves kisgyerekkel (!), hogy az se érdekel, merre járkál, vagy hogy esteleg elütheti a vonat vagy egy kocsi, bárki elrabolhatja, vagy eltévedhet??

Mit tennétek a helyemben? Arra gondoltam, most már jobb lesz, ha egyik gyerek közelébe sem engedem anyukámat, de akkor meg sértettségében nem hagyna minket normálisan, békében élni...



2017. máj. 22. 18:49
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Jaj, nem akartam ilyen sokat írni, bocsánat
2017. máj. 22. 18:50
 2/41 anonim ***** válasza:
99%
Te jó ég!Szerintem se hagyd,hogy találkozzon a gyerekekkel!Hogy lehet ilyen egy nagymama?Én jobban aggódtam a kisgyerek épsége miatt,miközben olvastam,mint az anyukád!Nem tudom mit mondjak,le vagyok döbbenve.
2017. máj. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim válasza:
98%
Hát ez eléggé durva történet...viszont írtad ott az elején, hogy nem akarod megbántani mert az anyukád, de akkor ő miért bánthat meg titeket meg miért viselkedik így az unokájával. Szerintem próbáljátok meg azt hogy nem engeditek meg neki, véletlenül sem, h találkozzon a kis gyerekkel. És egy idő után hátha neggondolja magát
2017. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
98%
Lehet hogy ettol az esettol magahoz ter a nagyi... Mindenesetre ne legyen tobbet csak ra egyedul hagyva mindket gyerek. Ha nem tud a nagyobbal ugyanugy banni mint a picivel, akkor inkabb ne is eroltessetek. A gyerek ugyis megerzi ki szereti igazan, kesobb meg a testverek kozott is megmergezheti a viszonyt. Vagy viselkedik a nagyi, vagy kalap kabat. Enbyit meger a gyerekeitek boldogsaga
2017. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
99%
Én a büdös életben többet szóba nem állnék vele, nemhogy valaha is bármelyik gyerek közelébe engedjem! Amennyiben nem hagy benneteket ezután normálisan élni, minden zaklatását követően fel kell jelenteni a rendőrségen. Én egyébként ebben a helyzetben is megtenném kiskorú veszélyeztetése miatt. Az anyád egy barom - és akkor még finoman fejeztem ki magamat! Hú, ez most nagyon felhúzott!
2017. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
98%
őszintén? elküldtem volna anyádat a P.cs.ba, akkor is, ha a sajátom, és ez lenne az a pont, mikor azt mondom, hogy soha többet nem kívánom látni....
2017. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
98%

Csodalkozom, hogy miutan meglett a gyerek, a ferjed nem kevert le egy iszonyatosat a ven banyanak.

Meg azon is csodalkozom, ha a ferjed a jovoben a gyerekek kozelebe engedi. Azt ertenem ha te bekulni szeretnel mert megiscsak az anyad, de a ferjed helyeben en ultimatumot adnek.

2017. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
98%
Soha de soha többé nem állnék szóba vele. Veszélyeztette a gyerekem életét. Ennél nagyobb bűnt nem lehet elkövetni ellenem.
2017. máj. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
86%
Én megmondanám neki, h ezentúl vagy egyformán kezeli a két gyereket, vagy egyiket sem láthatja. nem kell h szeresse, azt nem lehet erőltetni, de igenis beszéljen kedvesen a másikkal is, ha az egyiknek visz ajándékot, vigyen a másiknak is, meg ilyenek. egyik ismerősöm is így volt, nagyi a kedvenc unokáját kényeztette, másikról tudomást sem vett, anyuka egy idő után megelégelte és nem hagyta pl, h odaadja a tábla csokit, mert csak az egyiknek vitt. persze a te eseted durvább, ha így járnék, egyiket sem hagynám rá, mert mi lenne ha pl a kisebbik valamiben elkezdene hasonlítani az apjára, amit eddig nem vettetek észre és onnantól őt sem fogja szeretni? akk majd őt is hagyja elcsatangolni? jesszus, egy idegen gyerekre is jobban odafigyel az ember... én biztos, h kapásból szóba sem állnék am vele, még ha az anyám is ez...
2017. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
96%
Anyukád bizonyított. Soha többé nem engedném a gyerekek közelébe. Nem rajta múlt, hogy most nem temetésre készültök...
2017. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!