Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha gyűlölöm az apósomat, aki...

Ha gyűlölöm az apósomat, aki velünk él, hogyan tudnék kiegyensúlyozott lenni?

Figyelt kérdés
Folyton csesztet, megalázza a párom. Undorító ember. A költözés nem opció.

2017. jún. 12. 16:11
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Iskolába járok, amellett részmunkaidőben dolgozom plusz dadáskodom egy családnál a maradék szabadidőmben. Párom is dolgozik, "közös" cégük van az apjával. Párom az igazgató, de a bevételből szinte semmit sem lát, mert azt após levonta a rezsire meg az ilyenekre. Kb másfél éve költöztem ide egy pici lakásból (az édesanyám nevén van, nem használja) 2 macskával. Azóta újítgatjuk ezt a házat.

Az öregnek nincs senkije. Párom kötelességének érzi mellette lenni és gondoskodni róla, ha már nem lesz képes magát ellátni. S úgy egyébként sem akarja itthagyni egyedül. Amúgy meg nekem nem mesélte el a költözködés előtt, hogy milyen az apóspajtással való élet, ha előre tudom akkor kétszer meggondolom h idejövök e, az biztos.

Én sem értem, én is úgy vagyok vele hogy ilyentől még egy tökmagot se. De gondolom itt azért komolyabb gyermekkori traumák s egyebek is állhatnak a háttérben. Viszont tényleg nem tudom, mi a megoldás. Még reménykedem, hogy van.

Aki próbált segíteni, annak köszönöm a válaszát.

2017. jún. 18. 18:23
 32/36 anonim ***** válasza:
85%

A megoldás az, hogy visszaköltözöl abba a pici lakásba.

A párod nem normális. Gyerekkorában fojtogatta őt apósod, meg amiket leírtál, ő meg mint a pincsikutya, fut oda apósodhoz, hogy kinyalja a seggét. Ha meg még azt is eltűri, hogy szinte semmit nem lát a bevételből, mert apósod mindet elveszi, akkor én akármennyire szeretem, otthagynám a francba. Nem a pénz miatt, hanem amiatt, hogy apósod őt ennyire hülyére veszi, kihasználja, ő meg még asszisztál is hozzá. Ha nem hagyod ott, akkor ne számíts boldog és normális életre addig, amíg apósod fel nem dobja a talpát.

2017. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
85%
A pasid egy sérült, beteg ember, ráadásul Stockholm-szindrómája is van, egyéb bajai mellett. Én nem kötném magam hozzá a helyedben. Ebbe csak tönkremenni lehet.
2017. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
70%
Amennyiben nem tudtad, milyen lesz az együttélés, úgy most kiállhatsz párod elé, hogy ez így neked NEM JÓ, szeretnél változtatni. Miért nem költöztök akkor a lakásba? Kettőtöknek nem elég egyenlőre? Én mennék kézzel, lábbal. Messze van tán? Párod úgy is tudja támogatni, vigyázni rá, ha nem a fenekében lakik, tudja látogatni stb. Amennyiben magatehetetlen lesz egyszer, és gondoskodni szeretne róla, odaköltöztök, de ez így egyenlőre nekem élhetetlennek tűnik.
2017. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező!

Mi újság azóta?

Kiszabadultál már ebből a beteges apa-fia kapcsoatból?

2018. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Azóta jóban lettünk 😀

Sokat beszélgettünk erről a párommal, higgadtan. Néhány dolgot megértek, néhányat viszont nem.

Viszont mostmár élhető a helyzet, apóspajti rendesebb, a párom meg többször mond nemet.

4 kutyánk és 2 macskánk van/volt, így a garzonban nem lett volna túl kellemes.

Nem felhőtlen, de boldogság van.

Én is megtanultam kezelni az öreget. Egy jó adag frissen sütött sütivel bármire rá lehet venni. :)

2018. szept. 17. 22:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!