Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek normális reakció...

Szerintetek normális reakció volt ez? ( Bosszúállás)

Figyelt kérdés

Adott egy helyzet, a férjemmel elváltunk, mert a szülés után megütött egy vita alkalmával (nagyon csúnya monoklis sérülés lett), illetve állandó volt a nézeteltérés.

A gyermek láthatását (1 éves) sosem korlátoztam, akkor látta, vitte el magához amikor szerette volna ( jelenleg a volt férjem a szüleinél él). Gyermektartást jelenleg sem kérek.

Születése óta dolgozok, egyedül tartom fent az életünket, szerencsére szülés előtt is már otthonról dolgoztam remek pozícióban így hálistennek anyagi problémáink nincsenek.

Az apa édesanyja állandóan duruzsolt, magyarázott, én semmirekellő vagyok, engem nem érdekel a gyerek jobb lenne ha náluk lenne milyen dolog hogy én egésznap a laptopot nyomkodom, amikor ott a baba stb.

Az egész történet odáig fajult hogy nem akarta visszaadni a gyereket, azt mondta hogy alkoholista vagyok ( ezt egyébként nem tudom mire vélni, mire alapozza amikor a társasági életem egy nulla, inni nem iszok amióta a kisfiú megszületett egyszer mentem el egy barátnőm születésnapjára), és kizárt a kapun. Én nem vagyok egy elnyomható ember elég keményen kiállok magamért főleg ilyen helyzetekben. Visszamásztam a kerítésen és a volt férjem apja konkrétan kihúzott a kövön a ház udvaráról búcsúzóul pedig belémrúgott. Kihívtam a rendőröket és visszakaptam a babát.

3 hónapig nem engedtem oda, ezután engedtem, mert a gyermek édesapja sem tudta megoldani a láthatást. Megint elkezdődött a beszólogatás sértegetés folyamatos jelleggel. Ismét mentem volna a gyerekért és megkértem egy barátnőmet hogy hívja fel őket mikor érkezek ( nekem nem vették fel.). Ő úgy gondolta hogy gyermekvédelmisként fog bemutatkozni a férjem anyja pedig azt mondta neki hogy én bántom (!!!) a gyereket, nem etetem magára hagyom a lakásban, tehát hatalmas hazugságokat....

Mások azt mondják normális ember nem művel ilyet de elegem lett és kromofág fékolaj keverékével leöntöttem az új autójukat.

Az a baj hogy nem érzek bűntudatot. Úgy érzem hogy a történtek után úgy gondolom megérdemelték és elégtételt okoz. Megfenyegettem őket hogy a hangfelvételt és a látleleteket bemutatom a rendőrségnek és nem fogják látni az unokát. Azóta csönd van, a volt férjem szerint nagyon félnek a szülei mert én egy elmebeteg vagyok és ha ilyesmire képes voltam rájuk gyújtom a lakást...

Normális emberek hogy viszonyulnának ehhez a helyzethez?

Mindent le kéne nyelni?


Kérlek a rendőrség ip cím stb válaszoktól kíméljetek meg, egyrészről abszolút nem otthonról írom ki, másrészről nem igazán érdekel az okoskodás.


2017. jún. 30. 14:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom normálisnak, viszont nem is fordult még elő velem, hogy valaki el akarta volna venni a gyerekem. Gondolom, ilyenkor természetes, ha az ember agya elborul, feldühödik, és úgy reagál, ahogy más esetben nem tenné.

Itt sem rajtad múlt a jó viszony, te az elején nagyon rendes voltál, mégsem ezt kaptad vissza.

Szerintem könnyű mondani, hogy egy embernek mit nem szabad csinálnia, mi az éretlen, gyerekes cselekedet, de ilyen gázos helyzetben higgadtan reagálni már nem lehet olyan egyszerű.

2017. jún. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Remélem mindenről gyűjtöd a bizonyítékokat és ezeket folyamatosan beadod a gyámhivatalba.
2017. jún. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez már rég nem fér a normális viselkedésbe a részükről. Nem is értem, hogy engedhetted vissza a gyereket, miután nem akarták visszaadni.
2017. jún. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem volt normális, simán feljelenthetnek ezért.

Miért nem jelented fel őket? A férjedet is bántalmazás miatt.


Miért adod oda a gyereket, ha ilyenek a körülmények ott?

3 éves koráig eleve nem vagy köteles odaadni neki, hogy elvigye.


"mert a gyermek édesapja sem tudta megoldani a láthatást. "

Ez az ő problémája, nem a tied.

2017. jún. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%
Te is beteg vagy, meg az exed családja is. Csak a gyereket sajnálom.
2017. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Már az első eset után sem engedtem volna vissza hozzájuk a gyereket. Bizonyítékokat gyűjtsd egybe, és ha kell, fordulj bírósághoz, mert az ilyen nagyszülőkhöz sajnos távolságtartási végzés kellene, nem fogják feladni, ha módjuk van rá.

Hogy leöntötted az autójukat, hiba volt részedről, mert ezzel saját magad ellen adsz fegyvert a kezükbe, de mondjuk vannak olyan lelkiállapotok, ahol érthető egy ilyen szélsőséges reakció.

2017. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom helyesnek, de megértem a reakciódat. Viszont semmit nem értél el vele.
2017. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
Kicsinyes bosszú... Ennél durvábbat is tehettél volna azzal ha jogi úton megtagadod a láthatást. Szerintem lépd meg ezt minnél előbb, a gyerek érdekében. Szerinted nem látja/érzi hogyan bánnak veled a nagyszülei?
2017. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Törvényesen is meg tudod fingatni őket, akkor ne gondolkozz önbíráskodásban.

Először is szépen ítéltesd meg a bíróságon a tartásdíjat, akkor is, ha kijössz anyagag anélkül is. Apukának kötelessége anyagilag gondoskodni a gyerekről.

Másodszor, ha nem akarják visszaadni a gyereket, akkor ne a kapun másszál be, hanem egyből hívd fel a rendőrséget.

Harmadszor, az összes ilyet, amikor a sérelmedre elkövetnek valamit, szépen vidd be a rendőrségre és jelentsd fel őket.

A kromofágos ügyet meg majd tagadd le, ha nincs rá bizonyíték, hogy te voltál. És máskor inkább ne csinálj ilyet, mert ezzel ütőkártyát adsz a kezükbe ellened.

2017. jún. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Mint Anya teljes mértékben megértelek, hogy harszolsz a gyerekedért és megteszel bármit az érdeketekben! Nem tartalak őrültnek, de azért ne bonyolódj olyan helyzetbe amiből károd lehet a hatóságoknál nehogy a végén elvegyék tőled a kicsit.
2017. jún. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!