Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem tudunk megszabadulni...

Gabicica_1991 kérdése:

Nem tudunk megszabadulni anyósom tól! Hová tehetném?

Figyelt kérdés
Sziasztok a férjemmel élek a saját lakásunkban. Anyósom itt él velünk.64 éves és nem akar dolgozni elő nyugdijjon van és csak 40000 Ft körül kap van amikor kevesebbet. De nem ad csak 15000 Ft-ot azt is a hitelbe amit a lakás miatt vettünk fel de csinálni se akar semmit és cigizik is és elfoglalja a kis szobát és az efkelyt ami abból a szobából nyílik úgy hogy nem tudom használni a saját erkelyemet. A férjemnek van két lány testvére és azt mondták oda nem mehet. Már 4-szer beszéltünk anyosommal hát egy kicsit változott de ez hogy itt van a nyakunkba se anyagilag se fizikailag nem segít és állandóan itt van ez így nem működik. És nem megy el pedig mondtuk neki és úgy csinál mintha semmit nem mondtunk volna. Mit tegyek? Nem bírok vele élni hová tehetném?
2017. júl. 5. 10:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%
Előnyugdíj nem létezik, max. nyugdíj előtti munkanélküli ellátást kaphat. Ha 64 éves, akkor viszont 1953-ban született, már tavaly óta teljes öregségi nyugdíjra jogosult, ha van legalább 20 év szolgálati ideje. Miért nem adta be már tavaly a kérelmet? Nem automatikus a nyugdíj-megállapítás, kérni kell. Ha nem áll jogviszonyban. gyorsan adjátok be az igényt, és 6 hónapra visszamenőleg kérje a folyósítást (ha most júliusban beadja, akkor 01.01-jétől kérheti).
2017. júl. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
43%

Én sem értem teljesen a helyzetet. Mikor és hogyan került hozzátok? A kérdésedre, hogy hová tehetnéd, tudnunk kéne, hogy van-e lakása/háza, párja stb. A többi testvér miért mondja, hogy oda nem mehet? Nekik is felelősséget kell vállalniuk szerintem az édesanyjukért.

Illetve van tudtommal szülőtartási kötelezettség.

2017. júl. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Előnyugdíjról én sem hallottam még, és nem értem, hogy került hozzátok.

Sehova nem tudod tenni, maximum akkor, ha te válsz el! Vagy esetleg ha kap nyugdíjat, akkor menjen albérletbe.

2017. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
11%

Mi az, hogy hova tehetném??? Nem egy tárgy! A férjed anyja!

Ha a saját szüleid bajba kerülnének, segítségre szorulnának, őket is ki akarnád dobni valahova??

2017. júl. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%
A mama picit elvan szállva...
2017. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%
Férjed két testvérétöl kérjetek pénzt az anyos eltartására ha már magához venni nem veszi egyik se.
2017. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
85%
Igaza van azoknak akik szülötartást irtak. Ha a testvérek nem adnak neki helyet akkor fizessenek,akàr egy nyugdijas otthont. Ez veletek szemben igazsàgtalan.
2017. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
85%
Attól még, hogy az anyukája nem hiszem, hogy a saját életeét fel kéne adnia. Főleg úgy, hogy az anyuka nem képes alkalmazkodni. Nincs olyan, hogy az anyukám és inkább őt választom a feleségem és gyerekeim helyett. Ha az anyuka is értelmes akkor tudja, hogy nem kéne ráakaszkodni a gyereke életére. Ha meg azt szeretném, hogy befogadjanak akkor én alkalmazkodom és nem azt várom el, hogy mindenki más alkalmazkodjon hozzám.
2017. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!