Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem mindig értem mit mond az...

Nem mindig értem mit mond az anyósjelölt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az anyósjelöltem Erdélyi származású, és kicsit máshogy ejti ki a szavakat, hangsúly is más, és a szókincs is. Szegényt nem mindig értem amit mond, és csak vigyorgok. Tehetek ez ellen valamit? Hallgassak székely beszédet, vagy mi? :D

2017. júl. 6. 13:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#6, Nincs ilyen, azért is volt fura először, mert a párom egyáltalán nem úgy beszél, mint az anyukája. Viszont szókincsben nekem is van olyan, amit ő nem hallott soha. :D


#10, Ez jó, ismerem, párommal szétröhögtük az összes ilyen videót. :D

2017. júl. 6. 16:58
 12/18 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a választ mindenkinek! :)
2017. júl. 6. 16:58
 13/18 Metionin ***** válasza:
100%

Én pár éve ismerkedtem meg egy erdélyi sráccal a koliban, aki azóta is a legjobb barátom. Rengeteget röhögtünk, mert van egy csomó szó, ami ugyanúgy megvan az ő szókincsében is de tök mást jelent. Kiejtésben is vannak különbségek de ez pl. nekem tetszik, szoktam direkt úgy mondani a szavakat :D

Amúgy ha már egy ideje hallgatod, meg lehet szokni, én kb. egy hónap folyamatos együttlakás/evés alatt belejöttem :D

2017. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk olyan szavakat én is tudok, amiken ők néznek nagyot. Szerintem jól elleszünk mi! :D
2017. júl. 6. 20:20
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezen fog múlni. :)


De azért komolyabb félreértések is adódhatnak a különbözőségekből, arra azért figyeljetek. Mert lehet, hogy egyikőtök számára egy szó vagy kifejezés hordoz valami bántó felhangot, a másik számára viszont egyáltalán, és akkor máris kész a bonyodalom. Szóval kell ehhez azért valami plusz türelem, de másfelől viszont színesebbé teszi a kapcsolatot. :)

2017. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%

Sokon múlik. Mert ha erdélyi, akkor lehet székely, lehet magyar, de lehet román, lehet cigány, vagy akár szász is.

Ha székely, azzal megérted hamar magadat. Én mikor magyarországra jöttem sokat voltam kiröhögve, mert erőst nem akarták megérteni a pityókát, lepcsit, murokot, s egyebeket, de én is derültem jókat néhány dunántúli mondáson. :-)

Mára jól meg vagyok, egymástól tanulunk, de ezt a magyart ami itt van, anyanyelvi szinten soha nem fogom tudni.

2017. júl. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az igazi magyart nehéz is megérteni egy elnémetesített, kecske mekegőssé tett magyarnak csúfolt nyelv után. Én nem magyarországon születtem, hanem német nyelvű országban, de a székely és pesti beszédet is ismerem. A magyarországi magyart rendkívül ronda nyelvnek tartom. Külföldi apámnak is az erdélyi szebb. De ízlések és pofonok.
2017. júl. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Ne csemerkedj annyit s ejsze nem fog annyit káricálni ő se! Edd meg szépen a laskát, törökbúzát, fuszulyka levest, s akkor hátha kapsz egy borkány finom barackízet is meg egy jó pályinkát, hogy lenyomtathasd ügyessen.

De ne mind kezdjed-hagyjad a beszédjit, mert meg találsz verődni, ha annyit mind kutakodsz a pofonládában! :-)))

2017. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!