Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósjelölt túl intim...

Az anyósjelölt túl intim dolgokról akar beszélni, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Változókorban van, és gyakran elkezd nekem a menstruációjáról meg a klimaxáról beszélni. Többször a hasonló korú női családtagokat is belekeveri, kérdezget az én anyámról is. Múltkor elkezdett megint a menzeszről beszélni, meg hogy hogy pórul járt a munkahelyén, mert elkezdett dőlni belőle a vér, majd rátért a tampon témára, hogy ő mekkorát használ újabban, aztán nekiállt kérdezősködni, hogy én mekkora tampont használok. Itt szóltam a páromnak, hogy mondjon valamit, mert én ezt nem tudom kezelni. Amikor a testvérem szült, akkor is kéthetente rákérdezett, van-e a testvéremnek teje és mennyi, meg többször is a gátsebéről meg más intim részeiről beszélt nekem.

Többször megkértem a páromat, hogy szóljon neki, hogy ne bszéljen nekem ilyen témákról. Nincs lánya, de erről nem én tehetek. Mi 3-an vagyunk a családban nők, de a saját anyámtól soha nem hallgattam ennyit a klimaxról, mint az anyósjelölttől, és azt sem kérdezgette még tőlem senki, mekkora tampont használok. Mi lesz, ha szülni fogok?! A fél életem utána abból fog állni, hogy az ilyen intim kérdéseket kivédjem?

Ti hogy reagálnátok erre?


2017. máj. 17. 10:17
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%
Ne a férjeddel üzengess,hanem mondd meg neki nyugodtan,hogy neked ez kínos,nem szeretnél erről beszélgetni. Azt a részét nem találom erősnek,hogy a tesód hogyléte felől érdeklődik. Látszik,hogy nem egy szívtelen perszóna,csak talàn valami olyat képzel bele a kapcsolatotokba,ami részedről nincs meg.
2017. máj. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
93%

Velem nyugodtan kitárgyalhatna ilyesmit az anyósom, de még a postás Erzsi is, engem nem zavar.

De elfogadom, hogy te más természet vagy és zavar, ezért ezt neked kellene finoman megmondani neki, mert a fiának (a párodnak) talán kínos az anyjával egy ilyen témájú beszélgetés.

Mondd neki amikor elkezd ilyeneket mondogatni, hogy sajnos zavarban vagy a témától, mert nálatok otthon ilyeneket nem beszéltetek meg egymással, ezért ha lehet, akkor kerüljétek, mert neked kínos.

Aztán vagy megérti, vagy nem.

2017. máj. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon egyet gondoltunk 1-es! :)
2017. máj. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit képzelhet bele a kapcsolatunkba, ha 7 év után még mindig nem tudja, mikor van a születésnapom, magáznom kell, mikor a párom családjában rajta és a férjén kívül mindenkit tegezek, és a mai napig nem tudja megmondnai, hány éves vagyok pontosan (pedig pont annyi vagyok, mint a másik gyereke).
2017. máj. 17. 10:26
 5/36 anonim ***** válasza:
95%
Ne beszélj vele vagy, mond meg neki hogy nem szeretnél erről beszélni. Vagy mit akarsz, menjek oda és mondjam meg neki én?
2017. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%
A magázás nem akkora probléma, van olyan aki természetesnek veszi hogy magázzák. Van egy barátnőm akinek az anyukáját mindig magáznija kell mindenkinek (gyerekein, vele egykorúakon kivűl) pedig már 16 éve ismerem. Ha téged az intim témák zavarnak szólj neki gondolom örül hogy végre van egy lány akivel lehet ilyenekről beszélni.
2017. máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%
Haláláig magáztam az anyósomat (apósomat is), náluk ez volt a szokás, nem volt ebből problémám. A szülinapokról meg annyit, hogy a saját gyerekeimét biztosan tudom, a szüleimén már egy kicsit gondolkodnom kell, mert apám és tesóm egy hónapban születtek, egyik 13-án, a másik 23-án, mindig keverem, hogy melyik dátum kié. Voltak nálunk barátnők, 4 éves kapcsolat is, fogalmam nincs (akkor se volt, amíg tartott), hogy mikor van a leányzó szülinapja, még megközelítőleg se. A fiamnak kell tudni, nem nekem.:-) Majd ha összeköltözik valakivel, és egyértelműen hosszútávra terveznek, akkor beírom a naptárba, mert megjegyezni úgyse fogom, épp elég fontos dolgot kell fejben tartanom.
2017. máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
11%
Én megértem anyósod! A nemzetünk fennmaradása érdekében érdeklődik hogy jó anya leszel-e meg mindent rendben csinálsz-e! Inkább örülnél hogy ilyen gondoskodó és figyel rád. Ideje szülnöd ha már 7 éve együtt vagytok.
2017. máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
98%
Miért pároddal üzengetsz? Ezzel ugyan olyan kínos helyzetbe kevered őt, mint ahogy te érzed magad, amikor anyós erről beszél.
2017. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
72%
8-as te komolyan gondoltad ezt a baromságot?
2017. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!