Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kéne tisztelnem az...

Miért kéne tisztelnem az anyósomat, ha nem érdemli meg?

Figyelt kérdés

Már most több mindent elértem az életben, mint ő. És nem volt egyáltalán könnyű dolgom. Ez önmagában nem gond, de a belső értékei se érnek sokat. Cigizik, iszik, pletykálkodik, csak addig kellünk, amíg segítségre szorul. Semmire nem tartom gyakorlatilag, ezt előtte nem mutatom ki, de nem akarom látni vagy hogy bármi közöm legyen hozzá. A párom elismeri, hogy ilyen, de szerinte tisztelhetném, ha már az anyja.

23N


2017. júl. 10. 13:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%
Ezért tart itt a világ, mert mindenki becsicskul a primitív, nulla embereknek, mert "jahajj ő az ÍÍÍÍÍDÁSANYJA tisztelni köll". Sok fogalmatlan csicska!
2017. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%

A tiszteletet ki kell érdemelni, nem jár alapból. Ilyenért főleg nem jár, a párodat nevelte fel, tisztelje ő.

Ráadásul kölcsönös, mert ha valakinek megadom a tiszteletet, várom is vissza.

2017. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%

"de nem akarom látni vagy hogy bármi közöm legyen hozzá."


Ez nem fog menni, mert a gyerekek nagyanyja lesz.

2017. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
Volt párom nagymamája eléggé gyenge idegrendszerű volt és sajnos mentálisan beteg ( nem egyszer sírva mentem el tőlük). Ennek ellenére "tiszteltem" őt. A tiszteletnek is vannak bizonyos formái, mértékei. Én felfogtam, hogy ő egy idős, beteg ember, emellett a párom nagymamája, akit a párom nagyon szeret ( amellett, hogy őt is rendszeresen kiakasztotta). Én az alapvető tiszteletet megadtam neki, mindig kedves voltam vele, segítettem neki. Ha megbántott, akkor is inkább elindultam hazafele, nem beszéltem vissza. Ez a tisztelet inkább annak szólt, hogy a párom szeretett nagymamája ő, és nem magának az embernek. Ha szereted a férjed, a kedvéért megpróbálod lenyelni a békát.
2017. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%
Anyósomat nem tudtam tisztelni,de elviseltem egy ideig... aztán az bizonyult a lehető legjobb döntésnek,ha inkább szépen elfelejtjük egymást.Férjem a gyerekkel látogatja őt,habár valamiért már egyre ritkábban akar az anyjához menni...gondolom azért mert az még mindig nem fejezte be azt,hogy engem ócsároljon,pedig mióta én nem láttam egy szó nem esett róla itthon és sokkal sokkal nyugodtabb az életünk.
2017. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
37%

"Már most több mindent elértem az életben, mint ő. És nem volt egyáltalán könnyű dolgom." - Na és? Ő pedig fölnevelte a párodat, akit szeretsz. Amúgy alapvető dolog mindenkit emberszámba venni és MINIMÁLISAN tisztelni. Az az ember, aki erre nem képes, az másoktól se várja el a tiszteletet.

"Ez önmagában nem gond, de a belső értékei se érnek sokat. Cigizik, iszik, pletykálkodik, csak addig kellünk, amíg segítségre szorul." - Nagyon sokan cigiznek és rendszeresen alkoholizálnak, de most ezért ne tiszteljem azokat az embereket? Az egyik bátyám cigizik és iszik rendszeresen, sőt füvezik is, de ennek ellenére mégis tisztelem. Nem azért, mert a bátyám, hanem azért, mert az életmódja ellenére dolgozik, tanul és sportol, ráadásul saját magát tartja el. A másik, mit zavar az téged, hogy pletykálkodik? Minden vénasszony szeret pletykálkodni, ez természetes. Nem hiszem el, hogy ezt lehetetlen megszokni? Sőt a nők természetből adódóan olyanok, hogy szeretnek pletykálkodni. Ennyi erőből a nők 95%-át se tiszteld, mert pletykálkodnak.

"Semmire nem tartom gyakorlatilag, ezt előtte nem mutatom ki, de nem akarom látni vagy hogy bármi közöm legyen hozzá." - Ártott neked, vagy szokott cseszegetni? Ha nem, akkor miért kell lenézned? A világ telis-tele van különböző emberekkel és ezt valamennyire el kell fogadni. Amúgy eléggé szánalmas, hogy te csak azokat az embereket veszed emberszámba, akik minél többet tesznek le az asztalra. Az anyósodat lenézed, mert az értékrendje kimondottan egyszerű. Csak szólok, hogy a párod 50%-ban megegyezik az anyjával, azaz az anyósoddal, mivel az ő gyereke. Te pedig pároddal összefekszel, aki egyébként az anyósodtól van. Ergo te az anyósod 50%-ával is kefélsz egyben. Egészségedre!!! További kellemes szexvágyat!

"A párom elismeri, hogy ilyen, de szerinte tisztelhetném, ha már az anyja." - Gondolom a párod az anyját szereti. Még akkor is, ha vannak rossz szokásai, de számára még mindig az anyja, akit szeret. Na ezt neked pedig rohadtul tiszteletben kell tartanod, ha igazán szereted a párodat. Amúgy tapasztalatból mondom, hogy a vérkötelék nagyon erős. Volt egy időszak, mikor utáltam az anyámat, mégis fájt, ha valaki szidta nekem. Egyszerűen rosszul esett. Gondolom a párodnak se esik jól, hogy neki szidod az anyját és nem tiszteled.

Én úgy vagyok vele, hogy azoknak az embereknek is megadom a minimális tiszteletet, akiket nem írok, de ők pedig egyáltalán nem ártottak nekem, mert én úgy vallom, hogy a "hamis béke" jobb a viszálynál.


Amúgy az írásodból következtetve, eléggé egy öntelt, arrogáns, rosszindulatú 3,14csa lehetsz. Lehet, hogy ő egyszerű, de te se vagy különb.

2017. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%

Mit jelent az, hogy nem tiszteled? Mert egy alapvető tisztelet minden embernek jár. Ez alatt azt értem, hogy nem bántjuk, nem piszkáljuk, nem kezeljük le, elfogadjuk a létezését. Szeretni nem kell.

Nekem úgy tűnik, hogy a párod mindössze ennyit vár el, hogy ne legyél bunkó és lenéző az anyjával. Lehet, hogy nem szimpatikus vagy nem értesz egyet a döntéseivel, de amíg nem ártott neked, addig beszélj vele normális hangon, ez bizony jár neki.

Én sem vagyok oda az anyósomért. Nagyon egyszerű ember, nem igényes magára sem kívül, sem belül. De soha nem ártott nekem semmivel sem, ezért bár sosem leszünk egymás bizalmasai, udvarias és kedves vagyok vele.

2017. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
28%
Én egy kivételesen arrogáns és magas lovon ülő ember vagyok, de aki számít a szívemnek, azt soha nem bántanám. Ha a párodnak fontos, hogy ne bánj az anyjával lekezelő módon, akkor akár erőt is vehetnél magadon, mert lehet, hogy sok mindent elértél már életedben, de a személyiségedet elfelejtetted közben fejleszteni.
2017. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!