Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ennyire nem vesznek minket...

Ennyire nem vesznek minket felnőtt számba párom szülei? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Férjem és én 5 éve vagyunk együtt. Két éve volt az eljegyzésünk, és idén pedig az esküvőnk. Útban van a gyerek, jelenleg 35. hetes terhes vagyok.


Már így a baba születésének közeledtével sikerült mindent beszereznünk, amiről tájékoztattuk a két szülői csapatot is. Sőt folyamatosan tájékoztattuk őket hogy hogyan állunk, most ezt vettük most azt vettük még ezt kell megvennünk még azt kell megvennünk, már csak ez hiányzik vagy az. Saját házban lakunk. Mindent saját pénzből vettünk, plusz amit esküvőnkön kaptam a két testvéremtől pénzt azt is a babára félre raktuk, így mindent meg tudtunk venni saját erőből.

De most kapja párom a telefonhívást édesanyjától, hogy mi az hogy már régóta nem voltak nálunk, ők még nem is látták a babának vásárolt cuccokat, így nem tudják hogy mire van szükség mire nem. Itt kifejteném hogy mikor korábban voltak már nálunk, akkor is a kötözködés ment, hogy ez miért így van a házban, az miért úgy, a kertet miért nem tartjuk rendben, olyan szép kis kertet lehetne csinálni pedig, igenis tegyük rendbe a kertet! Egy kb 3-4 négyzetméteres kis részről van szó, és se én se párom nem vagyunk a kertészkedés megszállottai, semmit nem akarunk azzal a kis kerttel csinálni, nekünk úgy jó ahogy van.

Ezek után pláne nem szívesen hívjuk meg magunkhoz őket, hisz mindenbe bele akarják ütni az orrukat, az semmi nem jó ahogy mi csináljuk, és alapvetően ha valaki arra kíváncsi hogy a babának sikerült-e mindent beszerezni, akkor miért nem elsősorban a baba szüleit (engem vagy páromat) kérdezik meg erről? Kérdés soha nem hangzik el tőlük. Csak kijelentés. Mintha még mindig holmi taknyos pulyák lennénk a szemükben. És úgyis mindent el fogunk rontani, ők már leéltek x évet, felneveltek egy gyereket, és ezért alap hogy mindent jobban tudnak. Párom dolgozik, én is dolgoztam, most táppénzen vagyok. Saját házban lakunk, mi magunk fizetünk minden számlát.


(A telefonhívásnál egyébként az is kibukott anyós száján hogy a fia ezzel a gyerekkel egy életre megnyomorította magát....tervezett gyerek volt...most vagyok 25 éves, párom 26..tudatosan álltam le a gyógyszer szedésével, párommal közös megegyezés alapján...nem a háta mögött...és az elején nagyon örültek is a babának...egy fillérjük nincs jelenleg ebben a babában, semmit nem kellett fizetniük, egy fűszálat nem kellett odébb tenniük, mindent magunk intéztünk el...akkor nem értem hogy mondhat ilyet..)


Mi kell még ahhoz, hogy valakit a szülei felnőttként tekintsen könyörgöm? Nagyon nem szeretem ha valaki ennyire erősködik és nyomul, és hogy alapvetően így kezdte az egészet, hogy mi az hogy ő nem LÁTHATJA hogy mi van a gyereknek és mi nincs, így már nem is szívesen mutatom meg neki. Úgyis tudom hogy csak revizorkodni akar felettünk, és majd mondja a saját véleményét hogy nem ezt kellett volna megvenni hanem azt. Nem ezt a pelenkázót, hanem egy másikat. Felnőtt emberek vagyunk, ha valami hiányzik, és nem tudjuk beszerezni, akkor van szánk kinyitjuk és szólunk. De még a kérdés sem hangzott el tőlük egyszer sem, hogy "Mire van még szükségünk?". Nem. Nem kérdez, csak kijelent. Pl hogy ő akar venni valami csüngős játékot a kiságyra, meg valami mást a pelenkázóra, és ő azt meg akarja nézni hogy mit lehetne oda venni, elfér-e rajta vagy sem. Hahó! Itt vagyunk a gyerek szülei, miért nem kérdez meg először is minket hogy kell-e nekünk olyan? Nem. Mintha saját házban a saját babájának a dolgait intézné.

Előre félek, mi lesz itt, ha megszületik a baba.



2017. júl. 12. 14:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az ilyen egyik fülemen be a másikon ki ,aztán ha nagyon felhúz sarkon fordulok és otthagyom...beszélje meg saját magával a gondjait
2017. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk amikor meglett a gyerek,csak rosszabb lett. Mindent jobban tud, mindent szarul csinálok mert nem úgy csinálom ahogy ő akarja. Soha nem tekintett rám a gyerek anyjaként. Úgy éreztem kb mintha csak gazdatest lettem volna, egyébként meg ami a fia " tulajdona", az az övé. Tehát a gyerekkel is azt csinál amit akar, levegő vagyok. Csak nálunk van még egy nővér is, aki életképtelen ( nem túlzok) mégis szarba se néz.
2017. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha az én anyósom azt mondta volna hogy én 'megnyomorítom' a kisfiúnkkal a férjemet soha többé nem álltam volna szóba vele.
2017. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
Nyugi az még egy dolog hogy ezt azt akarnak neki venni de mikor anyós a te pénztárcádból akar gazdálkodni. Nekem a gyerek 2hónapos! kora óta a bébikompot hajtogatja h vegyek neki én mert az kell. Mondom addig amég nem ül nem használná a másik meg hogy kicsi a hely a szobába ahhoz h értelme legyen beleültetni. A harmadik hogy mostanság nem is ajánlják az ortopédusok mert a gyerek állandóan lábujjhegyen van benne. Na ezeket hiába mobdtam el neki már nem egyszer minden egyes alkalommal okoskodik hogy vegyek neki mert az kell. A megoldás a hogy ritkán találkozok vele,amennyire csak lehet. Mert az ilyen emberek oké hogy felbeveltek x gyereket de az 20-30 éve volt és a sajátomnak had tudjam már én hogy mi a jó és mit akarok a saját pénzemen venni neki,merthogy egyszer sem ajánlotta fel hogy megveszi neki,bár akkor se kellene.
2017. júl. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%
Mi a gyerek előtt letudtuk a dolgot. Ő is okoskodott, meg mondott rám dolgokat. Hát a férjem elkezdte nem hívni, nem írni, nem menni, sose hívtuk el stb. stb. Egy ideig emiatt is rám tett megjegyzéseket, na akkor a férjem lecseszte és még annyit se kommunikált vele. Egy évben maximum egyszer találkoztunk velük, én akkor normális voltam, meg sokszor én mondtam a férjemnek, hogy ne siessünk, maradhatunk még egy kicsit stb. Aztán így szépen rájött, hogy úgyse tud mit csinálni, be vagyok betonozva, nem én csinálom, hogy nem keresi, nem jön, nem marad stb. és neki kell változtatni, mert egyre távolabb kerülünk. Na azóta semmibe se szól bele, ha mégis valamit mond szerencsétlen 2x elnézést kér előtte is meg utána is, hogy ne is törődjünk vele, meg csak mondja, de nem kell semmit úgy csinálni, csak van egy ötlete neki is hátha, soha semmi rosszat nem mond, mindig csak jót stb. Mostmár tök jó. :D
2017. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

" mégis próbáltam "pitizni" évekig, és mélyebb kapcsolatot kiépíteni velük,"- ez kedve volt tőled, de hiábavaló, Etzentúl már ne foglalkozz velük.

Az esküvő óta ti egy másik, új csal

d lettetek, a gyerekkel még inkább- ők meg nézzenek, aminek akarnak, csak lehetőleg távolról.


Ha megszületik a baba, akkor, ahogy fent tanácsolták kezdjétek szépen alkalmazni a "NEM" szót.

Az a ti gyereketek, ti felelősségetek. Ja, és a ti otthonotok.

2017. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
87%
Azért látom egy-két agresszív anyós-após magára ismert és itt is megy az ész osztás.
2017. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!