Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hosszú évek után elhatároztam...

Hosszú évek után elhatároztam magam, hogy végre felrakatom azt a fránya fogszabályzót. Mennyi idő lenne?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, az alsó fogsorom nem csúnya, de minekután nem teljesen egyenesek a fogaim, nem lenne bajom az alsó fogsor helyrerakásával sem. A felső fogsoromban egy fog azonban csúnyán nőtt ki(bal felso szemfogam keson esett ki, ez okozta). Körülbelül 0,5 cm-rel hátrébb van, mint maga a fogsor. Annyira, hogyha összezárom a szám, akkor az alsó fogsorom mögött helyezkedik el. Nem nagyon hozták szóba az évek során ismerősök, barátok, de én sokkal magabiztosabb lennék szép fogakkal. Nem vagyok jártas a témában, de hogy mégis valahogy elmondjam: a két felső középső fog mellett egyel balra lévő fogról beszélek. Mennyi idő lenne az egész procedúra? Nyílván mivel nem kis hibáról beszélünk az állandó fogszab. jöhetne szóba. Németországban lenne megcsinálva, ha valaki tud ezzel kapcsolatban extra infóval szolgálni azt is szépen megköszönöm.

2016. júl. 30. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyi féle eljárás van, hogy itt sokat nem tudunk segíteni. Nekem 10 hónap kb. hasonló gonddal, de más eljárással 2 év lett volna. Pénz és orvos függő. Menj el konzultációra ott mindent elmondanak pontosan.
2016. júl. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hogyha legfeljebb két év lenne egy ilyen probléma kijavítása, akkor nem tartok semmitől. Főleg, ha még akár 10 hónapra is lehetne esély, mint nálad. Azért tettem fel itt a kérdést, mert nincs lehetőségem túl sol fogorvos véleményét meghallgatni. Köszönöm egyébként.
2016. júl. 30. 23:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt a fogszabályzós orvosod tudja neked megmondani.

Nekem csúnyán kiálló foggal 2,5 év volt, 17 évesen rakták fel. Abszolút megérte szerintem.

Arra készülj, hogy felnőtt fogazatot már jóval nehezebb szabályozni, szóval keresd fel minél gyorsabban az orvost és akkor talán megúszod rövidebb idővel, főleg ha a németeknél jobb a technológia mint nálunk.

2016. júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!