Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ki mit tenne ha ilyen életben...

Ki mit tenne ha ilyen életben élne? (hosszú lesz)?

Figyelt kérdés

12éve vagyok férjemmel ebböl 4éve házasok,én 31é ö 43é.3gyermek 13,10,3évesek vannak az idösebb az elözö kapcsolatomból van.

Anyosékhoz kerültem sajnos nehéz körülményekből mert elöbb elköltöztek ittas anyámtól és utánam jött a párom hogy de jöjjek hozzájuk lakni.de amibe csöppentem azthittem szeretet család se telt az idö és bizony mindenki kimutatta fogafehérjét.anyos mindent kritizált beleszólt apos meg az udvaron szidja jó hangosan a szomszédokat meg politikát sokszor trágár szavakkal,és mind gyerekeim elött téve a mai napig.sokszor albérletbe mentünk volna legalábbis én,de párom jaj mi lesz anyuékkal,hát mama pici fia,ha rosz hangnemben válaszoltam akármit,akkor mama felugrott hogy beszélek én a kisfiával,és ez csak a legkisebb dillema,úgy 3éve elkezdtem kinyitni a szám,erre mindenki aszongya kinyillot a csipam.a családom nem látom,se baratnöm se senki,fözök mosok takarítók,ráadást a legkisebb egész napot igényel,a férjem csak a szüleinél lógott egyfolyton ha kellett még aludt is náluk,mindene megvan,BMW,motor,motoros ruha amit akart stb.összeházasodtunk csakhogy többet keressen,de nagyon magára ver hogy azért ö dolgozik stb..ha beszélhetnénk vele én mondom ö pilákol azt elalszik,de mással olyan frappánsan tud beszélgetni hogy csak csuda,velem soha,annyit mond telhetetlen vagyok pedig egy forintot nem ad a pénztárcamba,képes pénz nélkül ithol hagyni a gyerekkel,és ha baj van hogy vigyem gyerekeim mikor az ö számláján van a fizetése?de közben a gyes meg csaladibol kifizetem a tvt internetet meg elöfizetésem meg vettem a tvt a törlesztést vonják,jah meg a bérleteket.ennyi nem marad.évente ha költözni magamra de azt azért mert látja már hogy a bugyim is szakadt,és hozzá füzőm nagyon jól keres,simán albérletbe is élhetnének,söt1,6évig dolgoztam idehaza is cégnél meg 4évet elötte, de sajnos mama nagyon beteg lett hol jobb hol nagyon rászorult a segítségre,igaz sokat segített de mindig hantorgatott és beleszólt mindenbe.parom még lelkesebben odabújt hozzá már napi szinten ez alatt a 1,6év alatt is a baj csak az hogy elötte is ezt tette 11évig de a beteg időbe minket úgy érzem félre lökött teljessen,hisz van 2testvére ök egy héten 2szer kijöttek pár óra azt mentek,a lényeg hogy senki nem kérte erre a párom hogy egyedül ö csináljon mindent,de a párom se mondta egy tesonak se hogy nézd nálatok felnöttek a gyerekek,nekünk még kicsi,kell a figyelem a segítség az én családomnak is,a haragom nagyobb lett mert 3éve született a legkisebb de szinte semmitse segített sose mikor nehéz idöszak volt,5honapig hasfájás volt éje föztem mostam tettem a dolgom,napja fogtam a gyereket ö 8örat dolgozik 24böl de 30percet tölt úgy a gyerekkel hogy tényleg vele,azonkívül semmi.igazaból sosem jártunk sehova,soha nem engedett úgy el hogy figyelt ö a gyerekekre,soha nem beszélgetünk és nemis valaszól mikor mondom mi aggaszt engem,hát kinek mondjam mi bánt.igazaból én mondom ö hallgat.mindig mondtam szeretném külön szülöktől jaj én akkor sajátot fizetek mint albit,apukám felajánlotta a hazát jelzálogba hogy lehessen lakásunk semmitsem tett v tesz.inkább 2millas bmwt vett.persze hitelt vett fel arra is,inkább még ide épített egy szobát konyhát fürdöt,de nem jó mert a külön élet az egészséges nem ez.amugyis 5en vagyunk kb 40nmen élünk 220cm belmagasságal.ráadást vizes penészes a lakás,a szobát fürdőt villany mellegitővel melegítem,a telünk nagyon vizes föleg mikor ruha meg fözés van ugyanis ablak csak a 2szobaba van,a kislányom kicsinek asthmás volt és mostis sokszor köhécselget stb.a ruhák frissen mosva 2 nap múlva dohos szaguak pedig mindig szellöztetek.én értem hogy könnyebb neki így de nekem nem és ha van rá lehetőség mért nem adja meg a jobb körülményt a gyerekeinek és nekem?és mért nem tudom megváltoztatni?mért ilyen makacs?és meddig legyen ez még?csak papa van a férjemnek,de kérdem én most ha ö is rászorul ugyanez lesz?ugyanígy félrelök vagy mi?a legkisebb gyermekem nem beszél egy szót se,leszámoltam mert mikor dolgozni ültem éjjel is a gyerekem pukk fent volt,tettem amit tennem kellett a pici érdekében,úgy a férjem cserben hagyott és úgy érzem ez nem élet,egyszerüen úgy érzem hogy cseléd és pótlék vagyok,bizony gyerekkel lenni sem könnyű föleg úgy hogy a párom máshol segédkezik folyton.ugy gondolom ha van testvére mindegyiknek kötelessége a háznál is ha már örökölt és az apjuk felé is segédkezni,de a baj ökse veszik magukat észre.mikor a gyerekeim azt vágják a fejemhez hogy de apa is ezt csinálja veled sokszor eltávolodva sirvafakadok mert úgy érzem belehalok,az apjuk rajukse szól,nem motiválja öket hogy tanulj,de igen ágyazzd be ágyadat,mosd el a tányért amiböl ettél stb..ezt mind én mondom,de mégse számít senkinek,pedig én tanulók a gyerekekkel én pakolok nekik,én beszélgetek velük én dicsérem öket st,mégis sokszor azt kapom tölük amit az apjuk tesz nem vesznek a gyerekeim se lassan figyelembe se.párom mindig azt csinálta megvette amit akartak azt kész,a nehézségeknél a nevelés nélküli,tanitasnal stb sosincs jelen se szóba se sehogy.a párom anya meg folyton kislányt dumalta hogy te ugye sose hagyod itt a mamát,meg ugye a mamáé finomabb,stb.apos meg hát tanitsák a tanárok normálisan a gyereket nem így,mert az ö idejükbe nem így volt stb.nemtudom mit tegyek annyi harag és bánat van bennem hogy hihetetlen,de ha maradok életem végéig kerülgetnem kell a családját férjemnek még nem jó ez sehogy,már az udvarra se járók mert állandóan ezt hallgatom apostól.de ha megyek akkor nemtudom mennyire ártok a gyerekeimnek,és nem az én szemszögöm akarom nézni,de azis elgondolkodtató hogy minek maradjunk hisz csak látja gyerekeit úgyse tesz többet ha 12évig nem tett akkor már úgyse fog!!??nem?szeretem a férjem de úgy érzem nem ezt érdemeljük,semmi összetartás nincs mert folyton másképp csinál mindent,pedig úgy kellene hogy éreztesse akár egy picit is hogy fontosak vagyunk számára!de ez nem így van!

Mit tehetnék,már aztis mondtam akkor elmegyünk,soha semmire semmi reakciója sincs!

Ki mit tenne,egyáltalán minek lenne értelme?


2017. júl. 12. 22:55
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

Kedves 10es és 15ös kommentalók, köszönöm a válaszaitokat,sokan nem értik mert sose voltak ilyen szituációban,nem tudják milyen az mikor egyedül vagy gyermekkel és ahol vagy ottse jó ahová mész hiszed de csak rosszabb lessz.De kippkopora akkorsem indulhatok a 3gyerekkel utnak,sajnos nem így van!!Igen attól tartok elvehetik a gyermekeim tölem,mert nem leszek elég egyedül.Az viszont tény sajnos hogy albérletbe föleg egyedülállóként nem engednek 3gyerekkel a kiadók.Szerintetek nem próbáltam mikor dolgoztam ithonis.a munkahelyem papírt is adott volna hogy igen biztosított foglalkoztató számomra,söt képzeld még segítettek volna a költözködêsbe,a munkahelyem érted?mert mikor ithon dolgoztam ök 2naponta jártak hozzám a kész anyagért és latták tudjátok hogy mi a helyzet ugyanis a lakásokba jártak mivel papirokat aláírni kitölteni kellett stb.

Még kaukcióra is adott volna munkaltatom,de sajnos ez a kiadónak mégsem volt megfelelő,mindenki azt mondta mégis csak 3gyerek megrongalja lakást meg stb..

Ezt egy éven keresztül próbáltam,amint ujjat találtam hívtam,de sajnos mindig reménytelenül.

Ilyen a világ sajnos,én mindent megpróbáltam de folyton a vége elkeserítő lett,mindig az utolsó vonult vissza,hiába volt minden méghozzá.

Mikor még munkahelyem se volt mert ugye az első 5évbe gyesen voltam akkor még lett volna olyan kiadó 2gyerekkel,csak épp pénzt nem tudtam sehonnan sem keríteni.

Ezért sajnos az élet nem egyszerű!

2017. júl. 13. 13:16
 22/46 anonim ***** válasza:
87%

A kedves 17. kommentáló vagyok. Nem haragszom semmiért.

("Hat neharagudj a telefon megkell mivel meguntam a párom hoz való könyörgést hogy tölcse fel...")



"A másik igen vesz kaját,de nekem ne mondja ma meg senki hogy valaki 450et keres havonta mert a 3gyerek után semmit nem vonnak tőle!azért senki ne mondja már hogy egy évben ennyit megeszünk!"

Semmi ilyesmit nem állítottam, én kérek elnézést, ha az alapján, amit leírtál (olvasd vissza, lassan kész regény lesz belőle) nem feltételeztem, hogy 450 ezer forintos fizetése van a férjednek; az hogy "nagyon jól keres", egy relatív kifejezés, és a "40 nm-es 220 cmes belmagasságú vizes penészes lakásban éltek öten" alapján alacsonyabbra lőttem be fejben, mea culpa.



"az én havi jövedelme volt csak 176000ft mert 6órás voltam.akkor a kettöt összeadod ennyiböl lehetett volna külön élet szülőmentessen."


Teljes mértékben egyetértek veled! Bizony lehetett volna. Az én havi jövedelmem kevesebb, mint a tiéd (ha ez nettó), a páromé is kevesebb, mint a férjedé, és hát jah, tök vígan élünk. Sőt, egyenesen művészet, ha havi fél millás bevételnél is sikerül szakadt bugyiig lerongyolódni, illetve hiteleket felvenni.



"szerinted ő mit fizet,anyoséknak ő 40ezret adott havonta,ennyi nem több,amit ő még fizetett az az autója,meg a hitelei,meg autója,..."

Egyrészt, mint korábban is írtam, a felvázolt életképből más összbevételre asszociáltam a családotoknak. Ezek után persze már világos, mint a nap, hogy vagy gyűjtögeti magának, vagy elkölti valahol amiről fogalmad sincs... és most, hogy ez már számomra egyértelmű, te közelebb jutottál bármilyen megoldáshoz? Ugye, hogy nem.


"jah és talán 3-4naponta fözök" VS "nos azt szokják mondani,azon lépsz amit felprszivozok,felmosok,azt eszed amit fözök,abból eszel amit elmosogatok,azt hordod amit kimosok"


Ez talán segíti a rálátást, miért költ többet kajára a munkahelyén..?



"Nos nemis érdekes,ítélni mindenki tud!

De ha nem tudsz normális hozzá állásal kommentálni,akkor neharagudj de minek olvasod el egyáltalán,minek kattintasz rá?"


A hozzáállásom teljesen normális volt. Azért olvasom el, mert érdekelt; általában akkor kattintok rá, ha a cím felkelti a figyelmem, aztán pláne elolvasom, ha igen részletgazdagon kifejted, mert minél több információt közöl a kérdés feltevője, annál nagyobb eséllyel lehet rá érdemi választ adni (bizonyos kérdéseknél).



"Nos akkor kiis a primitív!!!"


Természetesen én. :)

2017. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
73%
Úristen, valami förtelem ahogy írsz, nem igaz bas..sza meg hogy egy felnőtt nő 3 gyerekkel egy értelmes mondatot nem tud leírni!!! :@ nem szégyelled magad amiért ilyen szinten vagy?? Írni nem tudsz csak gyerekeket potyogtatni egy rossz kapcsolatba meg siránkozni...
2017. júl. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
48%
Mit vársz, 23-as, amikor talán az érettségi helyett, már pottyantotta az elsőt a számai alapján?
2017. júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező - van itt néhány elmeroggyant, akik nemhogy jó tanáccsal nem szolgálnak a részedre, hanem még téged hibáztatnak.

Arról nem is szólva, hogy akik az írásod milyentjét kifogásolják, azok csak igazán a bugrisok.

Ne is törődj ezekkel az erkölcsi nullákkal, legyen tartásod és még válaszra se méltasd őket.

Sok kitartást kívánok és ne menekülj el, hanem harcolj, hogy a gyerekeid minél kevésbé szenvedjék meg a helyzeteteket.

Egyáltalán nem kilátástalan a helyzetetek.

2017. júl. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

Igen mindenkinél van alapvető igazság a válaszokban,és igen a férjem érdeke is az ha segít nekem és nekiis könnyebb lett volna,

De ez nem összetartás,sokáig főztem a szüleire hogy mama lerobbant,minden 2 naponta halom kaja,de sose volt jelen hogy segítsen legalább a legkisebbre figyelni,miközben teszem a dolgom, hisz ö is úgy dolgozik figyelek a gyerekeinkre,tehát érthető a kiakadásaim!És az tény én mindenhónapban levettem az automataról a teljes összeget 0ig,de ö meg kártyával fizet inkább mindent,a hiteleit is úgy vonatja le,de ö a mégis ha marad pár ezer forinton aztis kiveszi a tárcámból,mondván hogy ő nem is szól,mikor meg hazaér azt mondom akkor aszongya neki nincs,hát persze mert nem veszel le,mert könnyebb tölem elvenni!És igen úgy gondolom az adókedvezményt amit sokat kap nem hiszem hogy a hitelesítés kellene elkölteni mindenhónapban,az a gyerekeket illeti nem engem nem öt.Ezt mindenképp levonják a bérből,ezt csak az állam adja amiért neveli a gyerekeket,bár inkább csak a pénzüket!Nem kell itt kombinálni,mi hol merre, mert az tény hogy sajnos ahol összetartás nincs ott élet sincs!Sajnos későn vettem én is ezeket figyelembe,egy gyermek még könnyebb de a 3gyerek meg mindent csináljak,bizony ekkor nyílt ki jobban a szemem,hogy a férjem melyik felemre áll,hol nyújtja a kezét,és sajna ez lett a csalódás,mert sajnos sehol nem tette mellettünk,nem fogta egyikünk kezét sem.

Igen az a primitív aki elöbb nem kérdez hanem ítél,hisz ide mégse fér ki a 13év minden egyes napjaim eltelése!!De kérdezel szívesen válaszolok!Nincs ebbe semmi,azért jöttem erre az oldalra,hogy igen kíváncsi vagyok így kell e,meg azért egy kis bizakodás számomra,ha már ennyire elsülyedtem.

És elnézést a nem összefüggő mondatok ért,mint mondtam tanulatlan ember vagyok,ugyanis engem csak az iskola nevelt, köszönöm!

De azért kilehet ezt gobozni!

Szép napot mindenkinek!

2017. júl. 13. 18:18
 27/46 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon nem izgat,milyen csúnya módon sértenek én nagyon türelmes ember vagyok,igen jól mondod érettségim nincs,csak 8 álltalánosom,legyen így jobb neked ha már itélkezel.most jól esik boldogabb lettél tőle,akik ezt csinálják mint hogy az írást kritizálják,szerintem figyelem zavarban szenvednek,hogy vegye valaki észre őket,ez a válaszokban is észlelhető.De még mindig itt vagy a soraim közt,akkor minek!vegyél elő egy könyvet azt azt olvasd meg kritizáld!

Köszönöm

2017. júl. 13. 18:32
 28/46 anonim ***** válasza:
25%
Persze, ha zavarja az embert hogy valaki regényt ír tele hibával és összefüggéstelen mondatokkal, az csakis figyelem hiányos lehet. Amúgy az iskola épp írni tanít, meg ilyenekre, te mit csináltál iskola helyett? jaaa, purdét gyártottál :D
2017. júl. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
71%
Tökjó ez a kérdés, ha valaha lányom lesz, megmutatom neki, elrettentő példaként, hogy mi vár rá, ha nem figyel az iskolában..
2017. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
68%

Nade hogy segítsek is!:)


Kérdező, te egy ún. tenyészkoca vagy. Haszonállatnak vagy tartva. Szülhettél, hogy meg legyen kötve a nyakad.


Lehet felháborodni meg lepontozni, a pasid ennek tart téged, kihasznál, ahogy tud.


Márpedig tud, amint írod. Hogy miért csinálja? Valószínűleg okosabb, talpraesettebb nálad. Meg persze nincs sok lelkiismerete, mely szerint a gyengébbet nem zsákmányoljuk ki.


Elszedi a pénzed? Főzöl-mosol-takarítasz és hónap végéig alig jössz ki a pénzedből, miközben neki BMW meg motor meg minden van?:)


Amúgy nincs egy húgod? Az se baj, ha szintén buta. De mondjuk gyereke se legyen még plusz legyen sovány, mert a hozzád hasonlóak általában a kajálásba menekülnek.

2017. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!