Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ki mit tenne ha ilyen életben...

Ki mit tenne ha ilyen életben élne? (hosszú lesz)?

Figyelt kérdés

12éve vagyok férjemmel ebböl 4éve házasok,én 31é ö 43é.3gyermek 13,10,3évesek vannak az idösebb az elözö kapcsolatomból van.

Anyosékhoz kerültem sajnos nehéz körülményekből mert elöbb elköltöztek ittas anyámtól és utánam jött a párom hogy de jöjjek hozzájuk lakni.de amibe csöppentem azthittem szeretet család se telt az idö és bizony mindenki kimutatta fogafehérjét.anyos mindent kritizált beleszólt apos meg az udvaron szidja jó hangosan a szomszédokat meg politikát sokszor trágár szavakkal,és mind gyerekeim elött téve a mai napig.sokszor albérletbe mentünk volna legalábbis én,de párom jaj mi lesz anyuékkal,hát mama pici fia,ha rosz hangnemben válaszoltam akármit,akkor mama felugrott hogy beszélek én a kisfiával,és ez csak a legkisebb dillema,úgy 3éve elkezdtem kinyitni a szám,erre mindenki aszongya kinyillot a csipam.a családom nem látom,se baratnöm se senki,fözök mosok takarítók,ráadást a legkisebb egész napot igényel,a férjem csak a szüleinél lógott egyfolyton ha kellett még aludt is náluk,mindene megvan,BMW,motor,motoros ruha amit akart stb.összeházasodtunk csakhogy többet keressen,de nagyon magára ver hogy azért ö dolgozik stb..ha beszélhetnénk vele én mondom ö pilákol azt elalszik,de mással olyan frappánsan tud beszélgetni hogy csak csuda,velem soha,annyit mond telhetetlen vagyok pedig egy forintot nem ad a pénztárcamba,képes pénz nélkül ithol hagyni a gyerekkel,és ha baj van hogy vigyem gyerekeim mikor az ö számláján van a fizetése?de közben a gyes meg csaladibol kifizetem a tvt internetet meg elöfizetésem meg vettem a tvt a törlesztést vonják,jah meg a bérleteket.ennyi nem marad.évente ha költözni magamra de azt azért mert látja már hogy a bugyim is szakadt,és hozzá füzőm nagyon jól keres,simán albérletbe is élhetnének,söt1,6évig dolgoztam idehaza is cégnél meg 4évet elötte, de sajnos mama nagyon beteg lett hol jobb hol nagyon rászorult a segítségre,igaz sokat segített de mindig hantorgatott és beleszólt mindenbe.parom még lelkesebben odabújt hozzá már napi szinten ez alatt a 1,6év alatt is a baj csak az hogy elötte is ezt tette 11évig de a beteg időbe minket úgy érzem félre lökött teljessen,hisz van 2testvére ök egy héten 2szer kijöttek pár óra azt mentek,a lényeg hogy senki nem kérte erre a párom hogy egyedül ö csináljon mindent,de a párom se mondta egy tesonak se hogy nézd nálatok felnöttek a gyerekek,nekünk még kicsi,kell a figyelem a segítség az én családomnak is,a haragom nagyobb lett mert 3éve született a legkisebb de szinte semmitse segített sose mikor nehéz idöszak volt,5honapig hasfájás volt éje föztem mostam tettem a dolgom,napja fogtam a gyereket ö 8örat dolgozik 24böl de 30percet tölt úgy a gyerekkel hogy tényleg vele,azonkívül semmi.igazaból sosem jártunk sehova,soha nem engedett úgy el hogy figyelt ö a gyerekekre,soha nem beszélgetünk és nemis valaszól mikor mondom mi aggaszt engem,hát kinek mondjam mi bánt.igazaból én mondom ö hallgat.mindig mondtam szeretném külön szülöktől jaj én akkor sajátot fizetek mint albit,apukám felajánlotta a hazát jelzálogba hogy lehessen lakásunk semmitsem tett v tesz.inkább 2millas bmwt vett.persze hitelt vett fel arra is,inkább még ide épített egy szobát konyhát fürdöt,de nem jó mert a külön élet az egészséges nem ez.amugyis 5en vagyunk kb 40nmen élünk 220cm belmagasságal.ráadást vizes penészes a lakás,a szobát fürdőt villany mellegitővel melegítem,a telünk nagyon vizes föleg mikor ruha meg fözés van ugyanis ablak csak a 2szobaba van,a kislányom kicsinek asthmás volt és mostis sokszor köhécselget stb.a ruhák frissen mosva 2 nap múlva dohos szaguak pedig mindig szellöztetek.én értem hogy könnyebb neki így de nekem nem és ha van rá lehetőség mért nem adja meg a jobb körülményt a gyerekeinek és nekem?és mért nem tudom megváltoztatni?mért ilyen makacs?és meddig legyen ez még?csak papa van a férjemnek,de kérdem én most ha ö is rászorul ugyanez lesz?ugyanígy félrelök vagy mi?a legkisebb gyermekem nem beszél egy szót se,leszámoltam mert mikor dolgozni ültem éjjel is a gyerekem pukk fent volt,tettem amit tennem kellett a pici érdekében,úgy a férjem cserben hagyott és úgy érzem ez nem élet,egyszerüen úgy érzem hogy cseléd és pótlék vagyok,bizony gyerekkel lenni sem könnyű föleg úgy hogy a párom máshol segédkezik folyton.ugy gondolom ha van testvére mindegyiknek kötelessége a háznál is ha már örökölt és az apjuk felé is segédkezni,de a baj ökse veszik magukat észre.mikor a gyerekeim azt vágják a fejemhez hogy de apa is ezt csinálja veled sokszor eltávolodva sirvafakadok mert úgy érzem belehalok,az apjuk rajukse szól,nem motiválja öket hogy tanulj,de igen ágyazzd be ágyadat,mosd el a tányért amiböl ettél stb..ezt mind én mondom,de mégse számít senkinek,pedig én tanulók a gyerekekkel én pakolok nekik,én beszélgetek velük én dicsérem öket st,mégis sokszor azt kapom tölük amit az apjuk tesz nem vesznek a gyerekeim se lassan figyelembe se.párom mindig azt csinálta megvette amit akartak azt kész,a nehézségeknél a nevelés nélküli,tanitasnal stb sosincs jelen se szóba se sehogy.a párom anya meg folyton kislányt dumalta hogy te ugye sose hagyod itt a mamát,meg ugye a mamáé finomabb,stb.apos meg hát tanitsák a tanárok normálisan a gyereket nem így,mert az ö idejükbe nem így volt stb.nemtudom mit tegyek annyi harag és bánat van bennem hogy hihetetlen,de ha maradok életem végéig kerülgetnem kell a családját férjemnek még nem jó ez sehogy,már az udvarra se járók mert állandóan ezt hallgatom apostól.de ha megyek akkor nemtudom mennyire ártok a gyerekeimnek,és nem az én szemszögöm akarom nézni,de azis elgondolkodtató hogy minek maradjunk hisz csak látja gyerekeit úgyse tesz többet ha 12évig nem tett akkor már úgyse fog!!??nem?szeretem a férjem de úgy érzem nem ezt érdemeljük,semmi összetartás nincs mert folyton másképp csinál mindent,pedig úgy kellene hogy éreztesse akár egy picit is hogy fontosak vagyunk számára!de ez nem így van!

Mit tehetnék,már aztis mondtam akkor elmegyünk,soha semmire semmi reakciója sincs!

Ki mit tenne,egyáltalán minek lenne értelme?


2017. júl. 12. 22:55
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Mindenki nem lehet egyforma,nem lehet ügyes ugyan abban mint a másik!

Akkoris gusztustalan volt egy pár válasz comment!

Bár igaz ami igaz nekemis megmondták ne foglalkozak az ilyenekkel!

Köszönöm azoknak akik biztatóan válaszoltak!

2017. júl. 14. 20:38
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Én válaszoltam kultúrált mondatokban, leírtam, amint lesz lehetőséged, lépj le a gyerekekkel együtt.


A helyesírásodról meg csak annyit, hogy nekem se sokkal több végzettségem van mint neked, de középiskolában sorra nyertem a nyelvtan versenyeket, helyesírási versenyen országos második helyezett lettem 2002-ben.

Szóval diploma nem kell ahhoz, hogy írni tudj.

2017. júl. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem olvastam el az osszes valaszt, ugyhogy lehet ezt mar irtak elottem; Mar megtortent a "baj", 3 gyerekkel egy boldogtalan hazassagban elsz anyosekkal egyutt, kar azon ragodni, hogy nem igy kellett volna csinalni, mar megtortent. Ennek ellenere gondolom a gyerekeket nem bantad meg (legalabbis ez jott le az irasodbol). Mas megoldas nincs, a sarkadra kell allni. Ha ferjed nem ad penzt kajara, tisztalkodo szerre, gyerekek ruhaztatasara, akkor te meg nem fozol, nem mosol es nem vasarolsz ra. Ha kerdore vin, megmondod hogy neked 3 gyereket es magadat kell ellatnod 1 fizetesbol/gyesbol/gyedbol. Tudom, ez nem egy hosszu tavu megoldas, de talan raeszmel hogy igazad van. Anyossal meg nemhiszem hogy tudsz csinalni valamit is, hiszen naluk laktod, de ez nem jelenti azt hogy hagynod kell magad. Ha beszol, szolj vissza, de csak finoman ha a gyerekek is ott vannak. Ne hagyd hogy azt hidje hogy labtorlonek hasznalhat.

Sajnos jobb otletem nincs.

Eleg nehez volt kigobozbi az irasodbol hogy mi is a helyzet, de latom nagyon magad alatt vagy. Nem vagy egyedul ezzel, en a helyedben itt irnek egy par olyan kerdezonek akik hasonlo helyzetben vannak. Ha masra nem is, de arra legalabb jo lenne hogy kibeszeld magadbol a problemakat. Talan meg erot is merithetnetek egymasbol.

Remelem sikerul egy kicsit jobba tenned a te es gyerekeid eletet. Sok sikert

2017. júl. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Nem olvastam végig az összes kommentet, mert nem volt annyi időm.

Van az a bizonyos mondás, hogy ,, amíg az én kenyeremet eszed...,, nos így van ez azzal is, amíg nálam laksz.

Szerintem először szedd szét a problémáidat, mert egyben eltemetnek maguk alá.. Könnyű mondani, hogy költözz... főleg olyannak, akinek van otthona..

1) Nem tetszik a férjed viselkedése a gyerekekkel.

2) Nem tetszik a férjed hozzáállása hozzád

....

Miután ezeket felírtad, nézd meg min tudnál változtatni és min nem. Amin tudsz, azon változtass..

Pl.: Azért megy minden nap az anyjához, mert otthon egyből nekiugrassz.. vagy mert ott örülnek neki..


Ha gondolod lehet tudok segíteni, tanácsot adni..

2017. júl. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Kedves 39es válaszoló!

Ez a ház volt csak egy szoba,a hozzáêpítés a konyha,elötér,plusz szoba,fürdő,ez a házasság után lett hozzaépítve!

A kocsi nem lízingelt autó,de nemis saját pénze,hanem elment maga bankba és felvett hítelt így készpénzre vette.Igen nincs közös számlának hálisten!

Mert volt olyan idöszak mikor én munkahelyére jártam dolgozni akkoris az ő számlájára utaltattam a fizetésem és még mellette a 2gyerek családipotlékát,ugye akkor még nem volt 3.gyermekem.

Sajnos ittsem adta oda az összeget,így elmentem mindenhová és nyitottam külön énis az OTP nél egy számlát, onnantól arra kértem mindent a mai napig!

Igen keresnem kell mindenképpen valakit aki elmondja mit lehet,ezt már ajánlották sokan hogy úgy jobb és akkor tudom.

Igazából sem a háza se semmilye nem érdekel,de ha jár esetleg akkor igen,mert a gyerekeimnek megy és rájuk nézve nem fogok hagyni semmitse,hogy ahogy jöttem úgy megyek,hisz a férjem is úgy volt,hogy egyikünknek se volt semmilye.Bár nekem most sincs a háztartáson kívül semmim.Tehat hogy saját értékem vagy vagyonom nincs.Ez mind közös használat,kivéve amit saját magának vett ugye a kocsi,motor stb,mert nekem jogaim nincsen.

Igen azis lessz minél hamarabb keresek valakit!


Az meg hogy elehiszik vagy sem én nem vitatom,igaz mindenki azt mond amit akar!


Egy kérdést próbáltam kérdezni zavarodott állapotomban!

Ennyi

Azért köszönöm mindenkinek!

2017. júl. 17. 00:49
 46/46 A kérdező kommentje:

Kedves 44es válaszoló!


Hidd el mindent megpróbáltam már minden téren.

Még pártherapiát is mondtam férjemnek annó is meg most is.

Ö nem megy ilyen hülyeségre.


Ha tényleg tudnál tanácsot adni meghallgatnám szívessen.

Hogyan tudnánk esetleg az oldalon kívül kommunikálni?

2017. júl. 17. 02:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!