Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányok, van köztetek olyan,...

Lányok, van köztetek olyan, akit az anyja kevésbé szeret mint a fiát, azaz a ti bátyátokat, hosszú éveken keresztül? Hogyan tovább igy az életben?

Figyelt kérdés

Folyton összehasonlit vele, a te ötleteid semmire se jók a bátyáéddal szemben, s ahelyett, hogy büszke lenne rád a komoly eredményeidért az életben, folyton csak kritizál és gúnyol.

Elköltözésed (sok lelki szenvedést követve) után is, annak ellenére, hogy minden hétvégén hazamész és picit besegitsz a háztartásba nemhogy büszke lenne rád, hanem drámát állit fel belőled a rokonok előtt, hogy te otthagytad a családot és te vagy a rossz-már megint.



2013. aug. 11. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Én egész 23 éves koromig úgy éreztem (most 29 vagyok), hogy anyám nem szeret, vagy csak alig. Öcsémet agyon kényeztette, fő bizalmasa volt, velem viszont nehezen találta a hangot, mert míg ő meg öcsém harsányabbak, "szereplősebbek" voltak, én csöndesebb, visszahúzódóbb voltam (vagyok).

Az iskolai eredményeimért büszke volt ugyan, de sokszor gúnyolt a spirituális érdeklődésem miatt, ami hamar kijött (ő és öcsém abszolút materialisták).


Ez az egész akkor változott meg, mikor az alkoholista apám elől menekülés-szerűen én és anyám elköltöztünk együtt albérletbe, és ott egyfajta szövetségesek lettünk.

Akkor ő is kezdett megváltozni, nyitni felém, és ahogy kikerült a "zavaró tényező" (apám) a képből, anyám is sokkal nyugodtabb, toleránsabb lett.


Azóta talált magának egy sokkal jobb férjet magának, és azóta sokkal jobb a viszonyunk.

Teljesen felhőtlennek most nem mondanám, mert vannak tabu-témák, amiket nem lehet érinteni, mert akkor előjön a régi gúnyos, agresszív arca, de összességében normalizálódott a helyzet. Sokat tudunk beszélgetni.


Lehet, hogy a te anyukádnak is van "zavaró tényezője" az életében, ami miatt boldogtalannak érzi magát, és ezt rajtad vezeti le...

Vagy az is lehet, mint egy barátnőm nagyija, aki szeretett volna tanulni fiatal korában, de nem lehetett, mert dolgoznia kellett, ezért utál mindenkit, aki nő, és tanulhat meg karriere van...


Egyébként meg anyukámat meg kifejezetten utálja a saját anyja, mert ő is boldogtalan, mert nagyon rossz volt a házassága nagypapámmal, és ezt anyukám hibájának érzi, mert anyukám nem született fiúnak, pedig papám azt szeretett volna...

Szóval sok ilyesmi motívum van szerte a családokban.


Nem ismerem a te anyukád körülményeit, csak ötletelek, de hátha valamelyik motívum ráillik.

2013. aug. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
51%
Olvasd el a; ,,Normalis ha ennyire utal a mostohaanyam?" kerdest. En irtam, es az en batyaimat is jobban szereti mint engem. Tudom, nem a verszerinti anyam, de azert ez nem fair.
2013. aug. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon értékes válaszok. Megfontolom őket, utána is olvasok.
2013. aug. 11. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!