Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez csak nekem fura?

Ez csak nekem fura?

Figyelt kérdés

Ugye az anyósomat és apósomat önözöm.

Ami viszont szokatlan, hogy ők is engem.

Eddig a barátnőm szülei esetén vagy kölcsönös tegeződés volt, vagy én önöztem őket, ők pedig tegeztek engem, ez utóbbi meglehetősen idegesített mindig is. :D

Szóval... Ez most annak a jele, hogy tisztelnének?

Mert amúgy tényleg azt érzem, hogy tökéletesen elfogadják a lányuk döntését, hogy velem van és képesek felnőtt ember módjára a saját dolgukkal foglalkozni. Ha tanácsot kérünk tőlük, azt is mindig adnak. Ha úgy érzik, hogy nekem van igazam, akkor is az megvédik az álláspontom és nem a párom mellé állnak.

A párom is ilyen. :)

Ha valamiben úgy érzi, neki van igaza velem szemben, kiáll mellette, ha pedig úgy érzi, nekem, akkor elnézést kér és változtat.

Jó érzés, hogy ebben partner. :)

Szóval csak nekem fura a kölcsönös önözés a szülők részéről?


2017. júl. 18. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Felnőtt férfi vagy, egyelőre "csak" a lányuk barátja, és nem a férje, vagy hosszú ideje élettársa, gondolom, gyereketek sincs. Valójában így az illendő, ha nem tegeződtök, a csendőrpertu nem.:-) Nálunk a felnőtt fiaim barátai között vannak, akikkel tegeződöm (én ajánlottam fel, gyerekkoruk óta járnak hozzánk), a többiekkel, akiket kevésbé ismerek, kölcsönösen magázódunk. Ha lenne lányom, az ő pasiját is magáznám, ha már egyértelmű, hogy komoly, tartós a kapcsolat, akkor letegeződnék vele, de ezt az "ő magáz, én tegezem" típusú felállást nem tartom helyénvalónak felnőtt embereknél.
2017. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Így tartják a távolságot és ezzel közlik, hogy nem vagytok egyenrangúak.

Az apósom régi sztorija az, hogy ő az apósát 15 évig csak magázhatta. Ez csak akkor változott meg, amikor bizonyította hogy igazi férfiember, aki a lányához való. Akkor felajánlotta az öreg a tegeződést, akkoriban annak jelentése volt.

2017. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Csak neked fura, mert ez a normális. Valakik vagy tegeződnek, vagy magázódnak. Szerintem az nagyon fura, amikor az egyik fél magáz, a másik meg tegez. Max. olyan viszonylatban tudom elképzelni, hogy kisebb gyerek és pl. osztálytársa szülei.

De ha felnőttek vagytok, akkor nem tudom, hogy most neked ebben mi a fura. Nem vagy kisgyerek, akit mindenki tegez.

2017. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Már elég hosszú ideje együtt vagyunk. :)

A kedvesem pedig három hónapos. :)

Köszönöm a választ! :)

Akkor minden rendben van. :)

2017. júl. 18. 11:46
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Én ebben semmi furát nem látok.

Felnőtt embernek tartanak, tehát egyoldalúan nem tegeznek (csendőrpertu). Nem véletlenül idegesített ez korábban téged is.

Viszont nem akarják, hogy te tegezd őket, és ezt szintén megértem. Mégiscsak egy generációval fiatalabb vagy.

2017. júl. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
66%
A hivatalos protokoll / illemszabály az h neked az idősebb, illetve "elvileg minden" 18 év feletti nőt és férfit magázni kell, és ha elmúltán 18 akkor neki is téged. Ennek a szóhasználatnak a változtatását az illemszabályok alapján az idősebb személy, vagy a nő, ill. a rangban feletted álló személy kezdeményezheti. Tehát ha szól az öregebb h tegeződjetek akkor jó, letegezheted és ő is téged. De az h esetleg ők téged alapból tegeznek te meg magázod őket, ezzel végül is ők viselkednek 'illetlenül', bár ez ma tul.kép egy olyan elterjedt szóhasználat lett, hogy már fel se tűnik senkinek... Normalizálódott a magyar nyelvben, pedig pl a németben ez egyáltalán nem így van, és sok helyzetben, amikor nem az "anyós meg az após" szól, akkor nem is tűrnénk el. Gondolj bele, ha belépsz egy szórakozó helyre és a pultos nő aki mondjuk öregebb mint te, letegez, akkor ugye ezt te is megteheted v ha az okmányirodában lemagáz a kis 19 éves csajszi a pult másik oldalán, akkor ugye te is automatikusan magázol.
2017. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Nekem fura a mai világban hogy nem engedik a tegeződést. Viszont elvileg ha valaki letegez, te is letegezheted, kivéve ha két generáció különbség van. Én így tanultam. Jó ennek ellenére én sem tehettem le rögtön a párom szüleit. De ez alapján pont az a "helytelen" ha ők kapásból letegeznek, neked meg magáznod kell őket. Én amúgy nem szeretem ha valaki ilyen maradi. Máshogy is meg lehet adni a tiszteletet
2017. júl. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3 hónapos a kedvesed, és te még szabadon vagy? :DDDDDD


(bocsi, ezt nem tudtam kihagyni)

2017. júl. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy generációnál nagyobb különbségnél nem kell erőltetni az egyenranúságot. A lakásom tulaja is tegez engem én meg magázom (pontosabban "tetszikezem"), egy nagyon aranyos idős nagymama az illető. Nem sért a büszkeségemben, hogy tegez.
2017. júl. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm, aki a feleségét is magázza, a feleség is őt, fiatalok mindketten
2017. júl. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!