Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetne megakadályozni,...

Hogyan lehetne megakadályozni, hogy a szülei ránk telepedjenek?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve élünk együtt a párommal. Fél éve a szülei eladták itt a városban a lakásukat,vettek egy másikat a Dunántúlon. Ameddig voltak még elintéznivalóik,nálunk laktak,hogy ne kelljen mindig az ország másik feléből szaladgálni. (Ezzel semmi gond nincs,természetes,hogy segítünk,ez majdnem 3 hét volt.)

Miután elintézték az ügyeiket,elmentek az új lakásukba.

Azóta kb 2 hetente váratlanul betoppannak hozzánk,3-4 napokat itt töltenek,ami kezd mostmár nagyon zavaró lenni. Másfél szobás lakásban lakunk,ígyis kicsi a hely,akkor meg főleg,amikor ők is becuccolnak.

Nem egyszer mentem arra haza,hogy totál át van rendezve a lakás,semmit nem találtam utána,anyósom pakol a szekrényünkben,áthúzza az ágyneműt,átrendezi a cuccainkat mindenhol.

Dolgozunk a párommal mindketten,korán indulunk,késő délután érünk haza,én elkezdtem nemrégen egy iskolát is,ahová szombatonként kell bejárnom.Tehát ami nyugis nap (lenne) nálunk az a vasárnap.

Sajnos teljesen azt látom,hogy elkezdtek a szülei ránk telepedni.

Senki nem kéri tőlük,hogy segítsenek,amit tudunk megcsináljuk mi magunk munka után.

Apósommal nagyon jóban vagyok,anyósom viszont kezdettől fogva nem szeret (nem is neki kell szeretni). Megjegyzéseket tesz,lejárat mások előtt,megpróbálja beleütni az orrát az anyagi dolginkba...Hallottam ismerőstől vissza,hogy nem elég neki otthon takarítani,nálunk is csak dolgozni kell.... ez az eset volt amit már szóvá tettem.

Nyilván a páromra való tekintettel nem küldtem még el...... de ha nem fog változni,annak is eljön egyszer az ideje.

Az ő szülei,szétszakítani nem akarom őket,hiszen természetes,hogy néha meglátogatjuk egymást,de ez túlzás.


Most hétvégén jönnek megint (legalább már tudtuk előre),de már ideges vagyok az egésztől előre.


Hogyan lehetne ezen változtatni,hogy a "családi béke" is megmaradjon,és hogy vegye is magát egy észre?


2017. szept. 8. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Zárcsere, és beb...szni a féket: nem szabad beengedni őket, hanem határozottan (FŐLEG A PÁRODNAK!!!!!!) elküldeni őket.
2017. szept. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Őszinte beszélgetés pároddal, az ő szülei, beszéljen velük ő.
2017. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Neked hogy lehetne? Sehogy.

A párodnak kellene féken tartania a családját, neki kellene lépnie, és megmondani szépen a szüleinek, hogy a saját életeteket szeretnétek élni, őket szívesen látjátok, de nem ilyen sűrűn, nem ennyi időre, és nem bejelentés nélkül.

2017. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Párodnak kellene velük beszélni, ki-ki saját szüleit "rendezi" ha szükséges.


Ha ez nem megy, akkor te is szólhatsz kedvesen de határozottan, pl. Erzsi néni, legyen olyan kedves, ne húzza át az ágyneműt, ne pakolásszon NÁLUNK. Talán észhez tér ennyitől.

2017. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a megerősítéseket. Én is így gondolom....


Ezek szerint nem én vagyok a gonosz feleség,aki háborúban van az anyóssal....

2017. szept. 8. 10:29
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A férjed beszéljen velük, de ezt te is megteheted, ha úgysem szeret anyós, már nem mindegy? ;)


Egyébként zárcsere és nem beengedni őket - vagy elmenni hétévégére aztn akkor jöhetnek.

2017. szept. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem egyszer mentem arra haza,hogy totál át van rendezve a lakás,semmit nem találtam utána,anyósom pakol a szekrényünkben,áthúzza az ágyneműt,átrendezi a cuccainkat mindenhol.

Hallottam ismerőstől vissza,hogy nem elég neki otthon takarítani,nálunk is csak dolgozni kell"


Ajj tipikus mártír a néni...Senki nem kéri rá, de ő megcsinálja, mert ez a dóga a zasszonynak.

Tényleg párodon múlik ez, fura, hogy őt ez ennyire nem zavarja.

2017. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Zárcsere, és, ha rosszkor jöttek, akkor nem engeditek be.
2017. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Miért kellene zárcsere?

Csak nincs kulcsuk a lakásotokhoz?

Ti adtatok nekik kulcsot?

Miért?

Vagy ez az ő lakásuk?

Bár akkor is parasztság csak úgy bemenni és rendezkedni, de sokat nem tehetsz, ha ilyen mentalitásúak.

Lehet velük erről beszélni, a férjednek egyedül, vagy négyesben, de ebből így is, úgy is harag lesz.

Ha az ő lakásuk, akkor iparkodjatok saját lakást keríteni és ott ti szabjátok a házirendet!

2017. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Ez nagyon durva. A parodnak kene leallitani oket. O hogy reagal erre?
2017. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!