Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon mennyi ideig tudom még...

Vajon mennyi ideig tudom még megakadályozni az öngyilkosságomat?

Figyelt kérdés

"Gyönyörű" gyerekkorom volt. Apám ugyan nem volt alkoholista, de szeretett inni, emellett az a tipikus "én vagyok a kenyérkereső, én vagyok az Isten" ember volt, aki részegen még rosszabb volt. Rengetegszer fenyegetőzött válással, többször meg is játszotta, hogy itt hagyott bennünket pár napra. Anyám beteg is volt, balesete is lett, s orvosa is "nagyszerű" volt, aki nyugtatókkal kezdte el tömni. Ennek köszönhetően évekig pánikbetegséggel küzdött, és ágyból is sokszor alig tudott kikelni. Munkája így nem volt. Orvos váltással szerencsére ez megszűnt, de a gyógyszerek jelentősen tönkre tették a szervezetét. Így most annak issza a levét. Munkája semmi, segélyt kap, meg mellette próbál feketén csinálni ezt-azt.


Egy félig kész házunk van a faluban, de jelenleg megyeszékhelyen vagyunk egy nagy családi házban, ahol azért lakhatunk, mert a tulajdonos idős, és rokon híján kellett valaki, aki ápolja.

Voltak itt jelentős veszekedések, verekedések, tinédzserként egyszer már begyógyszereztem magam, éveig vagdostam magam, és dühkitöréseim voltak, ezekről nem tudott senki. Anyám a tipikus mártír, akinek viselkedési problémáira sajnos későn ébredtem rá. Így váltam lelki szemetesládából huszonévesen "biztonsági őré". Tavaly végre pontot tett a házasságának végére, aminek örültem. Viszont egyben beújított egy új kapcsolatot is, aki szintén szeret italozni, de nem az a balhézós fajta. Az már kiderült, hogy lelki sérült, de a mai napon betette a kaput, amikor részegen nekem kezdett el sírni.


Harminc évesen az elköltözés lenne a legjobb és egyetlen megoldás, de sajnos ez nem lehetséges.

Rokonok nincsenek, barátaim sincsenek. Sok ember szeret, és sok ismerősöm van, de mindenkinek hazudtam, és hazudok most is, mert szégyellem, ami velem történik. Mindezek mellett tavaly szinte mindenem tönkrement, viharkár is lett, s biztosítás híján a hitelkeretemből kellett fedeznem majdnem mindent, így még mindig fennáll egy 150 ezres tartozásom a bank felé, ami nehezen csökken, ha a fizetésem több, mint a 80%-a elmegy, mert minden hónapban van valami gebasz.

A munkabérem nem túl magas, mindezek mellett hazudok ott is mindenkinek, mert a munkakörömben nem alkalmazhatnának. Agyi érdaganatom van, ami miatt gyógyszereket kell szednem, s ami miatt folyamatos ellenőrzésekre járok, hogy minden rendben van. Mivel nem vagyok tünetmentes, így sok minden kiesik, mint lehetőség (pl. jogosítvány).

Egy párkapcsolat lehetne lehetőség számomra, ámbár ezen a téren is problémám van, hiszen sajnos meleg vagyok, s a társadalmi normák miatt hatalmas akadályok vannak, ha éppen nem futó kalandot keresek.


Tulajdonképpen egyedül maradtam, s félek attól, ha többek között a szüleimnek beolvasok, s lelépek, akkor abból baj lesz. Anyám többször fenyegetőzött öngyilkossággal, viszont már nehezen tudom elviselni, hogy lelki szemetesláda legyek. Mindezek mellett úgy kezel, mint ha mi ketten örökké együtt maradnánk, meg mint ha minden meg kellene helyettem csinálnia.

Egyedüli gyerekként tulajdonképpen egyedül vagyok, s már többször gondolkoztam, hogy feladom. Színt vallani másoknak a problémámról nem tudok, megoldani őket nem megy, s szépen felemésztenek. Már ott tartok, hogy annak ellenére, hogy nem lenne szabad gyógyszer mellett, de havonta egyszer részegre iszom magam, s bízok benne, hogy másnap nem ébredek fel...


...valaki hasonlót élt meg? Mi mentette meg végül?


30/F


2017. márc. 17. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Nem sokra mész velem, mert sajnos tanácsot nem tudok adni, de így ismeretlenül is sajnálom, hogy ilyen nehéz az életed. Én is voltam már mélyponton, de más körülményeim vannak és most éppen jobbra fordulni látszik minden.

A mélypont elérése után végre lett egy háziállatom, bennem ő tartotta a lelket. Mert ha más miatt nem is akartam élni, de ő érte felelősnek éreztem magam és nem bírtam elviselni a tudatot, hogy rosszul bánjon vele valaki ha engem elföldelnek. Ez lassan négy éve volt és megérte várnom azt hiszem. Meglátjuk.


Lehet nincs igazam, de szerintem jót tenne ha el tudnád magad szeparálni az otthoni légkörtől. Persze könnyű ezt mondani, de számomra olyan volt lelépni, mintha a frontvonalról végre nyugalomba vonultam volna.

2017. márc. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
15%

Nagyon sok jó keresztény weboldal van, ami elmagyarázza, hogy Isten milyen jót akar neked, ő szeret, de közben folyamatosan bűntudatot kelt benned; mert isten szeret, de te elb..szol mindent és ezért f..s az életed, csak magad miatt.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, bármikor írhatsz. Nem voltam még hasonló helyzetben, de ha szükséged van rá, nyugodtan írj ki magadból mindent nekem.

Ui: Amennyiben támadna valamilyen hittérítő, megjegyezném teljesen felesleges.

2017. márc. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
88%
A pchiológus a megoldás. Nekem is volatak komoly problémáim és ő segített nekem. Ha és pcihológushoz nem szégyen járni
2017. márc. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Illusi0n válasza:
15%

Huhh. Nem könnyű élet. Öngyilkos biztos nem leszel, most varrok gombot. De nem irigyellek.

Viszont meg van a válaszom: egy k... Nagy autó baleset, amikor az autód megpördül kétszer, és árokba csapódik. És ebben nem ez a szörnyű. Hanem, hogy túl éled, és végig videóztad az egészet. Hidd el, utána remegő kézzel adsz hálát a sorsnak, vagy akinek akarsz, hogy a kis tyuksz.. Os eleted még megvan. Semmi más nem fog érdekelni.

2017. márc. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Két lehetőséged van. Maradsz és nem változik semmi, vagy mész és új életet kezdesz, saját lábadra állsz. Gondolt át mindkét lehetőséget. Azt válaszd ami jó (jobb)érzés kelt benned. Nekem párszor segített már ez a hozzáállás....az öngyilkosság megfutamodás..és az ivás sem.
2017. márc. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Megoldás..bocs ez lemaradt
2017. márc. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Pedig az egyetlen megoldás az, hogy elköltözöl és magad mögött hagysz mindent. Elképzelhetetlen számodra, hogy fiatalokkal összeköltözz egy lakásban? Nem tudom, hogy hol laksz, de egy másik városban kezdj új életet!Lehet, hogy az elején kuporgatni fogsz, de mindig jobb, mintha ott laknál, ahol most. Vegyél egy nagy levegőt és nagy bátorságot a szívedbe! Meg tudod csinálni, képes vagy rá! Fiatal vagy még előtted az élet! Nagyon sok jó dolog vár még rád az életben. Kezdj új életet! A problémáidat a dühödet ki kell adnod magadból, hogy ne mérgezzenek tovább a felgyülemlett sérelmek. Anyádnak pedig nyugodtan olvass be! Nézd meg mit tett veled! Tudom, hogy szereted, hiszen az anyád, de a saját életéért ő a felelős!! Csak úgy tudsz elszakadni tőle, ha ott hagyod! Majd az élet, vagy sors helyre rázza. Ha elköltözöl tőle, lehet hogy kénytelen lesz lábra állni. Csak saját életedért vagy felelős!
2017. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Tudod lehet ujjal mutogatni bárkire, aki szembe jön, hogy miatta és miatta és miatta jutottam ide, de az igazság az, hogy előre kellene nézni, nem pedig hátra.

Fogd szépen magad és költözz el, oldd meg valahogy, állj a saját lábadra, hiszen te is ezt akarod.

2017. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hasonlóan nőttem fel. Egyedüli gyerekként. Az mentett meg, hogy rájöttem, nem vagyok felelős a szüleimért. Eljöttem otthonról. Bár nem haragszom rájuk, esendő emberek ők is. Pusztítottam magam egy darabig, minden lehetséges eszközzel, de sportba menekültem és most már vigyázok magamra. Mert nem akarok olyan lenni én is. Azóta megtaláltam magam és a lelki békét.

26N

2017. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!