Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnám rávenni a páromat,...

Hogy tudnám rávenni a páromat, hogy minél előbb menjünk külön?

Figyelt kérdés
Na szóval 11 hónapja vagyunk együtt a párommal és itt élünk a szüleinél nagy bánatomra. Én viszont szeretnék minél előbb elmenni innen közös életet kezdeni vele a szülei nélkül de nagyon nehéz lesz ezt megvalósítani. Mivel a páromat a szülei a befolyásuk alatt tartják én ezt vettem észre. Múltkor beszéltem az apjával erről a dologról,hogy szeretnék külön menni a fiával nekem ez a vágyam stb. És mondanom se kell,hogy nem tetszett apukának azt mondta,hogy a fia minek menne külön amikor itt van a háza a felső szint vagyis a tetőtér az direkt azért lett így kialakítva,hogy ha majd az egyik gyerekük itt marad akkor neki legyen külön rész ahol lakhat a barátnőjével. És hát mit ad isten mit nem pont az én párom lesz az aki itt fog maradni a szüleinél. De én meg ezt nem akarom egy bizonyos ideig elmegy,hogy itt lakunk de évekig nem szeretnék. Jelenleg még a párom öccse is itt lakik de ő viszont nemsokára megy el albérletbe a barátnőjével. Ennyi erővel mi is elmehetnénk albérletbe de a párom azt ellenzi. Ő oda nem akar menni azt mondta inkább majd ha lesz pénze akkor vesz egy házat. Engem is azzal hiteget,hogy keressek egy jól fizető munkahelyet és akkor tudunk gyűjteni hogy majd külön tudjunk menni. De szerintem ez csak hitegetés és duma mert ő soha nem fogja itthagyni a szüleit. A saját apja megmondta,hogy ő nem akarja,hogy elmenjen a fia meg azt is bevallotta,hogy ő a kedvenc gyerekük mivel az első szülött fiú. Szerintem azért nem akarják elengedni mert ügyes mindent szépen megcsinál és ha itthagyja a szüleit akkor mi lesz szegényekkel. Az öccsét azt nem szeretik annyira mint őt ez elég nyilvánvaló. Én nem tudom mi lesz így ezzel a kapcsolattal de ez hosszabb távon nem lesz jó. Nem akarok örökké a szüleinél élni. Hogy tudnám rábeszélni,hogy jöjjön el velem? Nem akarom,hogy a szülei beleszóljanak az életébe. Mert attól tartok,hogy azt csinálják és sose fogják elengedni őt. Ez így örökké akkor sem mehet. Ti mit tennétek a helyembe? Csak értelmes válaszokat kérek szépen ha lehet. És most az egyszer ne bunkóskodjatok.
2017. szept. 8. 15:39
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
90%
Örülj, hogy a párod egyáltalán elvisel! Ilyen viselkedéssel, stílussal normális ember nem akarna veled élni. A párodnak is azt mondod, hogy dögöljön meg?
2017. szept. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
87%

Az én fizetésemnek a negyedét, a férjem fizetésének a hetedét keresed. Tavaly voltunk egy két szobás panel albérletben Pesten, de még mi is megéreztük ezt a kiadást (rezsivel volt 150e, és még nem kajáltunk), mert közben a saját lakásunk felújítása vitte a pénzünket.


Jelenleg nektek nem sok esélyetek van így lakásra gyűjteni egy albiban. Mi évekig kuporogtunk egy szobában, az sem sokkal jobb, mint ez a helyzet, amiben most vagy. Várj egy jobb munkára, és maradjatok ott egy ideig, mert így az albival se juttok soha előrébb.


A válaszolókat meg nem szép így elküldeni melegebb éghajlatra, nem írtak olyan nagyon valótlan dolgokat, csak persze neked nem tetszenek, de ez nem az ő hibájuk.

2017. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
2017. szept. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
86%
Nincs pénzed? Örülj, hogy van hol laknod, bakter, és NE a párod pénzén akarj elköltözni, mert kissé pofátlanság.
2017. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
87%

Itt veled van a legnagyobb probléma, nem a többiekkel. Ilyen fizetés mellett örülj, hogy van hol laknod. Ennyiből még 1 szobát se tudnál kivenni, mert éhen halnál mellette. Inkább keress valami normális munkát.

"Szerinted 70 ezer forint az semmi? " Igen, ez semmi.

2017. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
97%

Ahha,te albérletet akarsz,bulizni akarsz,de a 30 éved alatt semmit nem tudsz felmutatni! Mit csináltál eddig "jójány"?

Örülj,hogy a párod dolgozik rád és ingyen lakás van a valagad alatt! Igényeid lennének,de más teremtse meg,ugye? Elvagy te varázsolva.

2017. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
35%
Az nagyon tiszteletre méltó, hogy a párod jól megvan a szüleivel és az is érthető, hogy a szülei nagyobb biztonságban érzik magukat öregkoruk küszöbén, ha az egyik gyerekük velük marad a ház külön szintjén. Te, kérdező egészen pontosan és jól látod a helyzetet "mert ő soha nem fogja itthagyni a szüleit". Márpedig Te csak rosszat tennél vele is, ha őt akarata ellenére olyanra akarnád rávenni, amit se teste, se lelke nem kíván, ennek végül a Ti kapcsolatotok inná meg a levét. Ugyanakkor érthető, hogy Te teljesen önálló életet szeretnél a pároddal. Elvben lehetséges lenne egy olyan megoldás, hogy külön bejárat a házba, sőt az utcáról a kertbe, nem tudom, hogy ezt a gyakorlatban mennyire lehetséges megvalósítani ill. ez számodra megnyugtató lenne-e. Ha nem, akkor fel kell készülnöd a kapcsolatotok megszakadására, ami addig egyszerű, amíg nem vagytok férj-feleség.
2017. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
97%
Most komolyan, itt állsz 30 évesen, 29 éves korodig anyádon lógtál és nem tudsz felmutatni semmit. Igényei annak legyenek, aki le is rakott érte valamit az asztalra.
2017. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
2017. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
97%

"Az egyik ismerősöm nevében szeretnék most kérdezni a legjobb barátnőmről van szó. Van egy pasija lassan 10 hónapja már,hogy együtt vannak és a barátnőm mindig panaszkodik,hogy a párja nem költ rá. Ne értsétek félre nem nagyravágyó lányról van szó mert ismerem. Ő egy nagyon aranyos és értékes lány aki már sokat szenvedett a pasik miatt. És nem azt várja,hogy pénzeljék meg eltartsák csak szeretné ha egy kicsit többet költene rá a pasija de ő valami miatt nem teszi. Ha mennek pl valahova akkor a srác a kaját meg az italt mindig állja azt nem kell megvennie a barátnőmnek de viszont ha szeretne magának egy új nadrágot felsőt vagy valami ilyesmit azt már a saját pénzéből kell megvennie mert a párja abban már nem segít neki. Nagyon sumák egy pasiról van szó főleg pénz dolgába. Miért lehet az,hogy ennyire sajnálja rá a pénzt? Nekem most szerencsére ilyen gondjaim nincsenek mivel jelenleg egyedülálló vagyok de jobb is így nekem csak szegény barátnőmet sajnálom. Tőlem kér tanácsot mindig. Elhagyni meg nem akarja mert ennek ellenére szereti. Csak sok minden van amit nem tud elviselni a párjában. Minden pasi amúgy ilyen,hogy nem költ a barátnőjére?"


Mekkora pénzéhes kamugép vagy :D :D :D

2017. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!