Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon bunkó voltam?

Nagyon bunkó voltam?

Figyelt kérdés
Hétvégén elutaztunk. Induláskor elmentünk bevásárolni (ott vettünk kaját, amit meg is ettünk), utána a párom szüleinek a tanyájára, mert múltkor ott felejtett valamit, a szülei éppen lementek, így vártak ránk. Előző napon szólt nekik délre érünk oda. Kb. 11 kor indultunk el. Csörgött a telefon, anyuka kérdezi mikor érünk oda. Már ettől kicsit ideges lettem, miért kell hívogatnia, időre megyünk, nem is késünk. Oda értünk, és látom anyós palacsintát készít. Pont akkor kezdte el sütni. Azt akarta maradjunk és együk meg. (tudta hogy nem tudunk maradni). Elmentem a mosdóra, mikor megyek vissza, anyuka kérdezi elvisszük-e a palacsintatésztát, beleteszi üvegbe. Párom is, hogy vigyük el. ( előtte szóltam neki hétvégén ezt szeretnék csinálni). Na ekkor felemeltem a hangom, nekem mind1 már, de megbeszéltük holnapután ezt csinálok, de tudod mit, akkor csomagoljátok be. Mikor ezt mondtam már hátat fordítottam és kimentem. Ja igen, meg hogy miért nem eszek belőle? Előtte fél órával korábban ettem. Aztán anyós, hogy neki nincsen kedve megcsinálni, csak miattunk kezdte el. Meg hogy óh, tudta hogy meg kellett volna kérdezni, nem kell elvinnünk, úgyse lett jó. Végül megkérdezte a férjét, hogy eszik-e belőle. Ő meg kapásból hogy igen, megeszi mindet ha kell. (az elején nem is gondolt arra hogy a férjének esetleg kell-e belőle). Végül nem vittük el, de kicsit felhúzott ezzel, nem ez volt az első ilyen.
2017. szept. 12. 15:42
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%
Hát szerintem nagyon túlreagáltad.
2017. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is.
2017. szept. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
83%
Én nem tudom mit ragozod ezt túl?! Elvihetted volna azt a palacsintát, és akkor neked nem kell csinálni. Vagy annyira szeretsz a tűzhely mellett állni egy órát? Ha meg előtte fél órával ettél, akkor meg megköszönöd és nem kérsz.
2017. szept. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
85%
Igen, nagyon bunkó voltál. Aki a s.ggét is kinyalná a menyének, annak ilyen pitsa jut..megérdemelnél egy kotnyeles, rosszindulatú anyóst, aki csak a véred szívja!
2017. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
3-as. nem volt kész a palacsinta. És igen, szeretek sütni, a saját alapanyagomból.
2017. szept. 12. 15:59
 6/37 anonim ***** válasza:
85%
Bármennyire is a rosszat akarod látni benne, ez egy kedves gesztus volt tőle. Te pedig túlreagáltad az egészet ezzel a teljesen fölösleges jeleneteddel. Legközelebb megmodod, hogy köszönöd szépen nem kérsz most ettél és nincs kedved veszekedni akkor fogod elviszed amit felajánl max kidobod. De egy ilyen jelentéktelen dologból ekkora ügyet csinálni..
2017. szept. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Megköszöntem, először mondtam nem kell, erre erősködtek a fiával, nem értem hol írtam hogy nem. Nagyon félre olvastátok. Kb. 5ször kérdezte hogy biztos nem eszek-e, persze hogy ideges lettem, ha nem fogja fel, hogy ettem előtte.
2017. szept. 12. 16:04
 8/37 A kérdező kommentje:
Arról ne is beszéljünk, csak azért akarta oda adni, mert nem volt kedve sütni, mert sokáig kell várni rá, szó szerint így mondta. Valóban kedves gesztus, de ha valaki ennyire lusta, ne akarja már rám erőltetni.
2017. szept. 12. 16:08
 9/37 anonim ***** válasza:
89%
Ugye tudod, hogy itt nem a palacsintáról van szó, hanem hogy utálod az anyósodat. Márpedig ő a pároddal együtt jár (Extrém típusokat kivéve, de ez nem az). Úgyhogy próbálj meg megbékélni vele, ha az az összes bűne, hogy kaját akar adni nektek.
2017. szept. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 BalladaiHomály válasza:
88%

Most komolyan összevesztél az anyóssal a palacsintatésztán? :D

1 Ideges lettél azon hogy érdeklődtek hogy merre jártok.

Az idősebbek ilyenek, aggódósak, ha idegesít ha nem, saját érdekedben szokd meg.

2 Arra szakítotok időt amire akartok, becsüljétek meg az ősöket amíg vannak, hiányozni fognak mikor már nincsenek! (ez személyes keserű tapasztalat)

3 Párodnak biztosan a gyerekkorát idézi az édesanyja főztje, ha te sütöd meg a végén, az csak erősíti a kapcsolatotokat, tedd félre a büszkeségedet, talán tanulsz valamit az öreglánytól! :-)

4 Most nem teljesen mindegy hogy holnapután, vagy holnap vagy ma esztek palacsintát? Ez tényleg életetek lényeges pontja? Ugye milyen bagatell dolog így leírva?

5 Japánokat bizony vérig sértettél volna egy ilyen húzással hogy nem eszel a főztjükből. Tudom Magyarországon vagyunk, de te egy fordított helyzetben hogyan érezted volna magad?

A végére elvetted az anyós kedvét az egésztől, mondhatni tönkrevágtad a találkozást a gyerekével, nektek csinálta a palacsintát, te meg belerondítottál. Apósod menthette a menthetőt.

Döntsd el te hogy bunkó voltál-e! De én a helyedben legközelebb félrehívnám és pár szóban bocsánatot kérnék, ha nem is a többiek előtt, hogy az egód akkorát ne sérüljön.

2017. szept. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!