Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért szól bele ilyen szinten...

Miért szól bele ilyen szinten anyósom a leendő babánkkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Anyósom kitalálta, hogy majd milyen legyen a születendő kisfiunk szobája fal színe-matricák, szőnyeg, bútorok, minden! Közölte is velem, amire persze hirtelen nem is tudtam reagálni, csak annyit, hogy még van időnk bőven. (külön élünk)

Valójában van saját elképzelésünk a férjemmel, és egyáltalán nem szeretnék mindenből kéket vásárolni. Ráadásul nővéremnek fél éves a kisfia, rengeteg mindent fogok tőlük kapni, nem szívesen költök pénzt feleslegesen.

A segítőszándékot szívesen fogadom, de azt gondolom, hogy ő élje ki a vágyait (én meg nyomjam el magamban első gyermekem körüli izgalmas tervezgetést, önmegvalósítást) mert - idézem : "a mai világban annyi sok szép baba ruha van és ő válogatni akar" az már sok nekem!

Ráadásul imádok kötni-varrni, horgolni, és szeretnék babámnak is sok szépséget elkészíteni. Saját konyhakertem van, sok tyúkom, két kecske, kacsák, szeretnénk mindent magam megoldani, nem a boltban megvásárolni a tejet, sajtot, kenyeret... Anyós szerint ezek mind felesleges időpocsékolás, egyszerűbb mindent megvenni a multiknál. Persze, őneki. Ezt sem nézi "jó szemmel"

Még csak 19.hétben vagyok .

Másik gondom, hogy nem fogadja el a felfogásomat: hiszek a spirituális dolgokban, az alternatív gyógymódokban, sokszor célozgat, hogy a horoszkóp, számmisztika, otthon szülés, hordozás mind - mind a tájékozatlan emberek világa, mert nem tudományos alapokon fekszenek. Sajnos anyósom olyan típus, hogy lehetetlen meggyőzni de végülis nem is szeretném, mert ha ő nem befogadó, akkor nekem nincs jogom ráerőltetni a nézetemet. Más dolog lenne, ha érdeklődne, próbálná megismerni az én felfogásomat (amivel nem vagyok egyedül a világban)

Férjem sokszor rám hagyja, hogy ne foglalkozzak vele. Természetesen kiáll mellettem, ha olyan a szituáció, de azért ha módja van rá, kikerüli a konfliktust az anyjával.

De ezt, hogy majd az ő elképzelése szerint lesz a baba szoba... Ezt nem fogom hagyni. Tanácsot szeretnék kérni, hogy ha legközelebb felhozza már konkrétan az elképzelését, akkor tudjak neki válaszolni. Egyébként semleges kapcsolatunk van, ő sem keresi a társaságom én sem az övét, csak a nagyobb családi ünnepeken találkozunk. Ő szerinte én "másvilág" vagyok.


2017. szept. 22. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

De mit érdekel ez téged?

Mondja csak, úgy se úgy lesz.

2017. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem úgy lesz de minden alkalmat megragad, hogy az életvitelembe, felfogásomba bele kössön és lenézően nyilatkozzon. Ha újra szóba kerül a babaszoba, szeretném leállítani. Mert képes rá, hogy bevásárol bútort meg ruhákat meg mindent.
2017. szept. 22. 22:17
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Ezt mondod: Anyuka, köszönöm, de mi fogunk a saját gyerekünk dolgairól dönteni, ne fárassza magát feleslegesen
2017. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendezzen a sajat hazaban is egy babaszobat, es meg van oldva :) en meg ennyire se engednem h beleszoljanak. Ki szul? Te vagy ő?
2017. szept. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Orulj neki, hogy foglalkozik veletek. "Ráadásul nővéremnek fél éves a kisfia, rengeteg mindent fogok tőlük kapni, nem szívesen költök pénzt feleslegesen. " Ezt en ertem, de anyos uj ruhakat szeretne venni, ami neked NEM FELEL MEG. Szoval, ne legyel mar ennyire ellenseges. Inkabb mondd meg neki, hogy pontosan mire van szukseged. pl.: 80-as kiskabat piros szinben, vagy cipzaros pizsama 56-os meretben. Hidd el. segiteni fog.
2017. szept. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Az első részben teljesen igazad van, ez rátok tartozik. A nagymamának öröm az unoka, de fel kell dolgozniuk, hogy a gyerek nem az övék, sőt, hanem a szülőké. Sajnos a harcokat meg kell vívni, ezen az égövön marha sokan szenvednek, mert a leendő nagyszülők egyszerűen nem bírják ki, hogy ne másszanak a másik életébe...


Viszont ha a menyem horoszkópokban, számmisztikában meg alternatív hülyeségekben hinne, lehet én is kitérnék a hitemből :D "Más felfogás" lol... inkább csak puszta butaság, amit mélyen el kell titkolni.

2017. szept. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

6,

még a horoszkóp hagyján, az nem ártalmas.

Na de az alternatív gyógymódokból majd jön az oltásellenesség meg a homeós hókuszpókusz "oltáskivezetése".

Ez már határozottan ártalmas lesz az unokára.

2017. szept. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell ellenség, ha van egy ilyen anyósod...


Azzal nincs gond, hogy segíteni szeretne, persze, hogy ő is izgatott az unokája érkezése miatt. Viszont, ha már nem először fordul elő, hogy ő akart dönteni a babával kapcsolatos teendőkről, akkor itt az ideje, hogy egy kicsit erélyesebben (persze, udvarias, nyugodt hangnemben) mondd el neki az elképzeléseidet. Mert ezek a te és a férjed elképzelései, a leendő nagymama is ötletelhet veletek, mert lehet, hogy tényleg mond valami jót (bár ha nem igazán keresi a társaságod, akkor ez nem valószínű, hogy gyakran összejön a baba születéséig), de nektek kell ketten eldöntenek, hogy mit szeretnétek. Ne engedd, hogy beleszóljon, ha ennyire zavar, hogy mindent ő szeretne irányítani, akkor mondd el a férjednek is. Az a fontos, hogy lássa az anyósod, hogy mindenben egymás mellett álltok a férjeddel és ketten szeretnétek megteremteni az otthont a babátoknak. A nagyi is segíthet majd, meg lehet őt hallgatni, de ne ő döntsön az alapvető kérdésekben. Azzal meg ne foglalkozz, hogy nem tetszik neki a felfogásod. Ha a férjed elfogad úgy, ahogy vagy, akkor semmi nem számít. Boldog babavárást! :)

2017. szept. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Az semmi nekem anyós a névválasztásba is bele akart szólni. Elöször csak abnyi volt ne adjunk neki újfajta nevet mert ö azt nem jegyzi meg. Ettöl függetlenül Tamás lesz a gyerek neve mondtuk anno erre miért nem péter (párom neve) mert nekünk a tamás tetszik de szerinte a péter sokkal szebb neki az tetszik megmondtam h megbeszéltük az elején,magunkról nem nevezzük el a gyereket. És ezt nem egyszer le kellett játszani vele.
2017. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Másik h állandóan a bébikompot erőlteti. Mondom nem kell majd ha közlekedni akar tanuljon meg szépen járni. Meg humbug vagy nem de elvileg nem egészséges kicsi a lakás is,nem tudna benne közlekedni de csak mondja minden alkalommal. Amelyik olyan akkor se éri meg h ne pofázzon bele a dolgokba ha ezerszermondod is meg neki sajnos
2017. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!