Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért szól bele ilyen szinten...

Miért szól bele ilyen szinten anyósom a leendő babánkkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Anyósom kitalálta, hogy majd milyen legyen a születendő kisfiunk szobája fal színe-matricák, szőnyeg, bútorok, minden! Közölte is velem, amire persze hirtelen nem is tudtam reagálni, csak annyit, hogy még van időnk bőven. (külön élünk)

Valójában van saját elképzelésünk a férjemmel, és egyáltalán nem szeretnék mindenből kéket vásárolni. Ráadásul nővéremnek fél éves a kisfia, rengeteg mindent fogok tőlük kapni, nem szívesen költök pénzt feleslegesen.

A segítőszándékot szívesen fogadom, de azt gondolom, hogy ő élje ki a vágyait (én meg nyomjam el magamban első gyermekem körüli izgalmas tervezgetést, önmegvalósítást) mert - idézem : "a mai világban annyi sok szép baba ruha van és ő válogatni akar" az már sok nekem!

Ráadásul imádok kötni-varrni, horgolni, és szeretnék babámnak is sok szépséget elkészíteni. Saját konyhakertem van, sok tyúkom, két kecske, kacsák, szeretnénk mindent magam megoldani, nem a boltban megvásárolni a tejet, sajtot, kenyeret... Anyós szerint ezek mind felesleges időpocsékolás, egyszerűbb mindent megvenni a multiknál. Persze, őneki. Ezt sem nézi "jó szemmel"

Még csak 19.hétben vagyok .

Másik gondom, hogy nem fogadja el a felfogásomat: hiszek a spirituális dolgokban, az alternatív gyógymódokban, sokszor célozgat, hogy a horoszkóp, számmisztika, otthon szülés, hordozás mind - mind a tájékozatlan emberek világa, mert nem tudományos alapokon fekszenek. Sajnos anyósom olyan típus, hogy lehetetlen meggyőzni de végülis nem is szeretném, mert ha ő nem befogadó, akkor nekem nincs jogom ráerőltetni a nézetemet. Más dolog lenne, ha érdeklődne, próbálná megismerni az én felfogásomat (amivel nem vagyok egyedül a világban)

Férjem sokszor rám hagyja, hogy ne foglalkozzak vele. Természetesen kiáll mellettem, ha olyan a szituáció, de azért ha módja van rá, kikerüli a konfliktust az anyjával.

De ezt, hogy majd az ő elképzelése szerint lesz a baba szoba... Ezt nem fogom hagyni. Tanácsot szeretnék kérni, hogy ha legközelebb felhozza már konkrétan az elképzelését, akkor tudjak neki válaszolni. Egyébként semleges kapcsolatunk van, ő sem keresi a társaságom én sem az övét, csak a nagyobb családi ünnepeken találkozunk. Ő szerinte én "másvilág" vagyok.


2017. szept. 22. 22:09
1 2
 11/12 omba ***** válasza:
86%

Ő már túl van ezen, volt kisbabája, és nem hiszem, hogy valaki is beleszólt volna, hogy mit hogyan - ha mégis, hát hiba volt, ha hagyta.

A gyerek a ti gyereketek, ti döntitek el a nevét, a szobáját, az öltöztetését, meg mindent.

Nehogy már kifúrjon a saját anyaságodból!

2017. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
78%

"Anyuka,értékelem a segítőkészségét,de nagyon más a felfogásunk és kérem,hagyja,hogy mi döntsünk a fiával,hogy legyenek a dolgok."

Valami ilyesmit válaszolnék,ha legközelebb felhozza.

2017. szept. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!