Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyi idős kortól engedtétek...

Mennyi idős kortól engedtétek ott aludni a gyermeketeket a nagyszülőknél?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy mennyi idős korától engedtétek ott aludni a gyermeketeket a nagyszülőknél? (A kérdés azért ebben a kategóriában van, mert férjem szüleiről van szó, és pár hasznos gondolatot várok, mert szerintem saját szülőkkel teljesen máshogy viszonyul az ember. Most nem elfogultságra gondolok hanem stílus, szóhasználat stb..)

Röviden annyi hogy anyósomék elakarják vinni a 6 hónapos kisfiunkat magukhoz egy napra és éjszakára, vagy pedig egy egész napra legalább. Természetesen nincs tiltva senkitől, rokonok jönnek, mi is megyünk mindenki vigyázott már rá pár órát, nem félős, én sem tartom üvegbúrában. De úgy gondolom hogy egy ennyi idős gyereket másik városba vinni ilyen hosszú időre nem jó ötlet. Anyósomék szoktak jönni,hetente akár 2x is, tehát elég gyakran láthatják. Természetesen nagyobb korában ott aludhatok mindegyik nagyszülőnél..mielőtt még szó éri a ház elejét. Szóval ki mennyi időt tart reálisnak? Minden véleményt szívesen fogadok mert ezt mindenki maga dönti el, csak kíváncsi vagyok.



2017. szept. 30. 23:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó a viszonyom anyósommal. 120 km-re lakik, szóval nem napi szinten találkozunk, de szoros a kapcsolat.

Amikor hazajöttünk a kórházból akkor 1 hétig nálunk volt (aminek nagyon örültem).

És én is mentem többször hozzájuk a fiammal, amikor Férjem sokat dolgozott.

De így is 1,5 éves volt a fiam, amikor elvitte anyósom, és akkor is csak azért, mert ajtót ablakot cseréltünk a nappalin, szóval rengeteg por és kosz volt itthon. Apóssal 3-an hamar végeztünk, és mentünk is le, hoztuk haza a fiunkat.


Azóta is náluk van nyaranta 1-2 hetet (4,5 éves). De én maximálisan bízom anyósban, amit megbeszéltünk, az úgy is van. Az idei nyaralás után kérte a fiam, hogy karácsonykor is maradhasson. Szóval ő is jól érzi magát ott.


De 6 hónaposan még nem adtam volna, pedig sokak szerint elég laza vagyok ebben a témában, és anyósomat is szeretem...

2017. szept. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen én is kicsinek érzem még. Úgy gondolom hogy ilyenkor még sokszor lehet szüksége rám akár napközben is.
2017. okt. 1. 00:07
 3/18 A kérdező kommentje:
A lényeg kimaradt, bár kezdjük a hozzátáplálást már apránként de még anyatejes.
2017. okt. 1. 00:09
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem engedném.

Talán 3-4 évesen. De egy fél éves, anyatejes kicsit semmiképp.

2017. okt. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, a kérdés kiírása előtt kelt fel pont. Ezért gondolkodtam el hogy ennyi ideig az etetés nem megoldható. Egyébként én is óvodás korra gondoltam vagy legalábbis amikor már beszél, hogyha esetleg valami gond van ő is eltudja mondani. Örülök hogy nem csak én gondolom így, remélem a nemleges válaszom miatt nem én leszek a rossz. :)
2017. okt. 1. 05:49
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én se engedtem el a 2 éves fiamat az anyukámhoz, bár ő messze lakik... de nem! majd ha jól beszél, el tudja mondani mi a baj, mi történt vele, akkor elmehet.

ha rossz is leszel, ne törődj vele!!!!

2017. okt. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

2 éves a kisebbik lányom, még mindig elég anyás (annak ellenére, hogy bölcsis). Ő még nem aludt a nagyszülőknél. De már mindkét nagyi vigyàzott rá több órán át is akár.

Fél évesen semmiképp nem engedném.

2017. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én először azt hiszem 2-3 éves korom körül nyaraltam mamámnál, mert anyuék nem kaptak sok szabit, főleg nem nyárra. Egyik nyáron voltam ilyen integrált nyári bölcsi/ ovi cuccban, de nem szerettem, úgyhogy maradtam mamámnál 16 éves koromig( míg papám élt, illetve utána nyáron már dolgoztam, egyetem, stb.)

Még nincs ugyan gyerekem, de ha lesz, szinten ilyen kora körül adnám oda a saját szüleimnek is, feltéve ha az egészségi és szellemi állapotuk engedi! Ha nem, vagy pici még a gyerek, majd átjönnek hozzánk és látják amíg meg nem unják, de egyiküket sem szeretném veszélyeztetni.

Szóval szerintem abszolút igazad van:)

2017. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egy teljes nap merőben más mint egy egész nap, plusz egy éjszaka. Most már előjött ez is hogy reggel viszik este hozzák. De ha meglehetne oldani az etetést tápszerrel még akkor se tartanám jó ötletnek. Olyan változékony a hangulata, vannak napok amikor csak velem van el, csak rajtam alszik el..és ezeket előre nem lehet kiszámolni. Természetesen ha valami nagyon fontos intézni valónk volt akkor figyeltek rá de szerintem eddig max 4-5 óra volt ez és azt ki lehet bekkelni egy evéssel...csak ugye ilyenkor jön hogy undok vagyok meg hogy az én szüleimnek biztos odaadnám. Emlékeim szerint én iskolás voltam mikor először a nagyszüleim él nyaraltam, és egyáltalán nem okozott gondot. Sőt haza se akartam menni. Csak mert sokan mondják hogy minél kisebb annál jobban megszokja.
2017. okt. 1. 09:13
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Kb 1,5 évesen tartom elfogadhatónak, ha elviszik egy teéjes napra.

De egész nap, éjszaka, majd 2 éves kora körül.

Ráadásul szinte teljesen anyatejes babánál ezt h képzelik?

Viszik a cicidet? És nem maga a tápéálkozás a gond, hanem h a 6 hós szopizó babának biztonság érzetet ad ha szophat. Megnyugtatja stb....

Nagyon korainak tartom.

Nyilván más ha rá lennél kényszerülve ( pl kórházba kerülsz) de így!

Apuka mit szól ehhez?

2017. okt. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!