Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, Ti mikor hagytátok...

Anyukák, Ti mikor hagytátok ott legelőször gyermeketeket több napra a nagyszülőknél? Hány éves volt?

Figyelt kérdés

Kisfiam 14 hónapos , és az egyik nagymama felajánlotta, hogy hagyjuk nála 1 hétig, így a férjem is jobban tudna készülni a vizsgáira, és én is tudok készülni a kreszre.

Nem tudom mit tegyek, mert az első reakcióm az volt, hogy még olyan picike, aztán kiderült, hogy a férjem is alig volt 1, amikor már napokra, 1 hétre is nyaralt a mamájánál.

Biztosan nem lenne semmi baj, mert anyósom dada volt egy bölcsiben, odafigyel stb...Igazából nem tudom mitől tartok, lehet nekem volna furcsa, és hiányozna a Törpe:)

Hirtelen sok lenne a szabadidő is:)

Ti mit tennétek?Köszönöm!


2011. máj. 15. 13:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy 130km a távolság köztünk.Mondjuk, ha baj van, vagy nagyon hiányol, akkor haza tudunk menni bármikor.
2011. máj. 15. 13:36
 2/13 anonim ***** válasza:

Én 14 hónaposan úgy hagytam nagyszülőknél, hogy reggeli utántól vacsora előttig volt nélkülem.

A fiam jobban bírta mint én, de mindig bepótolja a kimaradt napi 'anya-adagot' olyankor mindig tovább tart az esti éneklés, ringatás, babusgatás.

Én 1 hetet elsőre soknak érzek, próbáljátok mondjuk egy hosszú hétvégével, és ha nincs gond, legközelebb mehet több napra is.

2011. máj. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én anyósom nem altatta még sosem és félnék, hogy botrány lenne, meg nekem akkor is borzasztóan hiányzik, ha mondjuk egyedül megyek dokihoz, minden karonülőről a kisfiam jut az eszembe :) De csak ezért nem hagyom ott sose a nagyinál.


Kreszhez szerezd be a programot, azzal kb 15x könnyebb tanulni ;) én egy napig gyakoroltam és 4 hibapontos lett a vizsga.

2011. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Egy-egy éjszakára már pár (6-7) hetes koruk óta (ilyenkor kikapcsolódtunk apával), konkrétan több napra 1-1,5 éves koruk körül mentek. Nem bánom, hogy ilyen hamar kezdtük, mert nagyon szeretik a nagyikat, és ma sem okoz gondot nekik, ha elvisszük őket, örömmel mennek.
2011. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Ja utolsó vagyok, ha úgy érzed jó lenne, nyugodtan hagyd ott, ha minden dolgot el tud látni körülötte akkor nem lehet gond :)
2011. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, az mondjuk végképp ne befolyásoljon, hogy a férjed 30 évvel ezelőtt mikor hol volt...

Az én férjemet 6 hónapos korától reggel 6-ra vitték bölcsibe, eszem ágában sincs így tenni a fiammal.

2011. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Altatni szerencsére nem kell, mert szépen elalszik, nem kell ringatni vagy ilyesmi.Én is először csak 2-3 napra gondoltam, az egy hét elsőnek nekem is soknak tűnik.

A kreszhez van programom:)Igazából napi 2 óránál többet nem is szánok rá, itt inkább az a lényeg szerintem, hogy a nagyi végre kettesben akar unokázni:)

2011. máj. 15. 13:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Az enyém 9 hónapos volt, még szoptattam de a nagy kórházba került és én vele mentem. Nem volt gond azon a héten. Viszont a gyerek érzi pontosan szükséghelyzet vagy csak úgy ott hagyod. Mert csakúgy nem marad ott, sír, hisztizik. De sajnos a naggyal gyakran megyünk kórházba és akkor napokig elalszik ott szó nélkül.

De önmagában nem látok benne kivetnivalót, miért ne tölthetne el a nagyinál akár egy hetet is?

2011. máj. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az enyém 10 hónapos volt, amikor először maradt ott egy éjszakát. Semmi gond nem volt.

1 éves korában már aludt ott 2-3 éjszakát.

Azóta kb. 4 havonta alszik ott 4-5 napokat. Nem szokott baj lenni. Amikor ott hagyjuk, sír, de hamar abbahagyja - állítólag. :)

2011. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

17 hónapos, még nem aludt másnál.

olyan volt már, hogy egész nap anyóséknál volt és csak vacsora után hozták haza 14 hós kora óta. de aludni ha nem muszáj nem engedném még el másnál, majd télre tervezzük az első ilyet, akkor 2 éves lesz

2011. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!