Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti leszidnátok a...

Szülők! Ti leszidnátok a gyermeketeket, ha az alábbiakat csinálja? Jogos? 15/L

Figyelt kérdés

Veszekedtünk anyámmal, és mindig teljesen nem oda illő dolgokat hoz fel.

Úgy döntöttem, nem nagyon fogok vele beszélgetni olyan témákról, amiről egy anya a lányával beszélget.

Ha kérdez, akkor felületesen és a mindennapos dolgokról.

De ez lényegtelen.


Mivel egy veszekedés során minden hibámat felhányja, úgy gondoltam, akkor nem lesznek ilyesfajta hibáim. Gondolok itt a rendre a szobámban stb.


Mindig fel kerül az is, hogy ő gondoskodik rólam, ő mossa a ruháimat...etc.


Ezeket is én akarom mostmár végezni, hogy ne tudja megint felhozni nekem.

Bevásárolok majd, kimosom a ruháimat, főzök magamra(ez talán kicsit később, a nyárikonyhánk egyszerűen gusztustalan, én nem bírok oda kijárni.).

Nem kérek majd a segítségéből.


Viszont!

Ezeket mind csak magamnak csinálnám meg, vegyük pl. a főzést. Ha magamnak csinálom, akkor olyat csinálok, amit én szeretek ebből úgysem kérnének, hiszen ők nem szeretik.

Ezzel nincs is baj, de nem fognak beleszólni, hogy csak magam szennyesét mosom? Csak azt mosogatom el, amiből én ettem, én főztem? Csak a saját szobámat takarítom?


Persze elmosogathatnám a többit is, viszont kint van a konyhában, anyám felhalmozza, nem egyből mosogatja. Nekem ehhez nincsen gyomrom.


(A vasalást az egész családnak csinálnám,(ha kell) azzal nincsen gond.)

Ez elég segítség egy háztartásban, vagy tényleg én vagyok a gyökér?



2017. aug. 9. 13:01
 1/10 anonim válasza:
91%
Ez elég.
2017. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Miért kellene más koszos ruháit kimosnod, vagy más tányérját elmosogatnod?

Ez bőven elég amit megcsinálsz.

2017. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
92%
Az én anyám is ilyen . Amikor megcsináltam mindent akkor is talált valamit amiért kötekedjen. mondjuk ő ilyen tisztaság mániás :D
2017. aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem kérd meg őt, hogy ezentúl ne mossa ki a ruháidat, mert nem kérted meg rá. Meg minden dologgal legyen így, hiszen független erős önálló nő vagy 😊👌
2017. aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha a fejedhez vágja, hogy ő gondoskodik rólad, akkor mondd meg neki, hogy nem te akartál megszületni, hanem ő vállalt. És vállalta, hogy legalább nagykorúságodig eltart, és gondoskodik rólad. De ha ez fáj neki, akkor bírjon még ki 3 évet, és nem kell rólad többet gondoskodnia...


Hidd el, meglepődik majd. És lehet, elgondolkodik. SZörnyű, amikor egy anya azzal zsarolja a kiskorú gyerekét, hogy ő gondoskodik róla. Hát persze, hogy ő, ki más tenné??? Ő a szülőanya. Azért szülte, mert szeretett volna gyereket. És vállalta minden kötelezettségét is ezzel.

2017. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Mindegy mit csinálsz. Úgy is talál rajtad fogást. Én iskoláztatlak, én fizetem a rezsit stb. Ha beléd akar kötni beléd is fog
2017. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Mindegy, ez a ha van, ha nincs sapka, minden baj-tipikus esete.


Hidd el, mindig fog találni fogást rajtad, ha mást nem, addig nézi a padlót, míg leszólhat egy porcica miatt.


Próbáld ignorálni, sajna mást nem tehetsz. :(

2017. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Akkor meg azért fog szólni, hogy miért használod a konyhát vagy a mosógépet, amikor ő is akarja, vagy hogy miért használtad el a tejet/lisztet/tojást, ami kellett volna neki (vagy minden alapanyagot külön veszel majd?) A lényeg, hogy valamit úgyis talál majd, ami zavarja.
2017. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Rossz oldalról közelíted meg a dolgot. Nem el kell kerülni a veszekedést, mert nem lehet. Ha valaki veszekedni akar, az talál rajtad fogást, akármennyire teszel is ellene. Azt kell megtanulnod, hogyan zárj rövidre egy veszekedést úgy, hogy lehetőleg te gyere ki belőle jól.
2017. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Mindez bőven elég, de mindent a saját pénzedből oldj meg. Úgy fer.
2017. aug. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!