Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vajon mit gondolt anyos?

Vajon mit gondolt anyos?

Figyelt kérdés

Mikor megtudta, hogy terhes vagyok es a kovetkezokeppen reagalt. (Ez pont utana volt, hogy bunkon viselkedett velem (akkor mar terhes voltam, de nem tudta), amiert kesobb bocsanatot is kert)

"Haaat, ha terveztetek, akkor orulok." Es ezt igy adta tovabb masoknak is.



2017. okt. 6. 01:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Arra, hogy nem is szoltatok neki arrol, hogy babat terveztek.


Ha megis terveztetek, akkor orul.

2017. okt. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
szerintem arra hogy ha nem tervezett volt akkor még el lehetne vetetni
2017. okt. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Az anyósod nem tudott arról, hogy gyereket terveztek, ezért azt hitte, hogy csak "becsúszott". De ha tényleg akartátok, akkor belenyugszik.

Nem biztos, hogy a ti hibátok, hogy ő nem tudott előre semmit. Egyrészt van, aki nem veri nagydobra, hogy rajta van a témán. Manapság már nem ritka, hogy a párok évekig próbálkoznak, mire valami összejön és egy kotnyeles leendő nagyszülő csodákra képes. Mondjuk bejelented januárban, hogy babát terveztek és ha február végén még nem gömbölyödik láthatóan az asszonyka pocakja, akkor rögtön jön a siránkozás, hogy "jajj, hát a kis menyem, hát annak valami baja van, annak mán sose lesz gyereke, jajj, hogy fogok én onokázni". Pedig van az úgy, hogy elsőre nem sikerül minden.

Aztán olyan is van, aki nem tud következtetni. Hiába házasodik össze az ifjú pár, hiába utalnak a szüleiknek arra, hogy készüljenek a nagyszülőségre, azok piszokul meglepődnek, mikor jön az örömhír. Nem hitték volna, hogy ezek a fiatalok még izélni is szoktak...

Úgyhogy nincs itt semmi gond, anyósod csak kicsit kombinált. Hagyni kell, hadd adja elő így a kollégáknak, barátoknak, aztán majd mikor ringathatja a cseppséget, megnyugszik. De csak azért, hogy az ellenségeskedés újabb szakasza (mekkora ez a gyerek, miért ekkora, mivel eteted, hogyan pelenkázod, kitörik a lába, hülye vagy, fiam, nem való neked gyerek) elkezdődhessen.

2017. okt. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Igaza van, sajnos túl sokan potyogtatnak felelőtlenül, szülők nyakára.


Én sem örülnék, ha a menyemlányom bejelentené, hog teherbe esett xy-tól, de igazából nem is akarnak gyereket.

2017. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

"és így adja tovább másoknak is" - ezt könnyen meg lehet előzni ha megmondjátok neki. Nem értem ez miért ekkora tabu még családon belül is. Igen anyuka terveztük. NEm anyuka nem terveztük, dde nagyon örülünk neki. Ennyi.

Nagyon sok felesleges kört, bosszúságot, veszekedést meg lehetne előzni egy kis őszinteséggel.

2017. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Azért a menyem jó esetben a fiamtól fog teherbe esni, és nem xy-tól. :D :D :D

Az, hogy valaki nem tervezi még a gyereket, nem jelenti, hogy nem tudják vállalni. Sokkal többször csúszik be, mint ahányszor tervezetten sikerül. Sokan meg akkor sem lesznek jó szülők vagy okosak, ha anyagilag jól állnak és 3 évig dolgoznak egy babán.

Nem értem, miért ne lehetne örülni a gyereknek, csak azért, mert nem tervezték. Az a legkínosabb, mikor bejelentik az egész családnak, hogy gyereket akarnak, és minden családi ebéden az a téma, hogy most éppen milyen módszereket próbáltak ki és pont holnap lesz peteérés, úgyhogy mennek is gyorsan szexelni egyet.

2017. okt. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Én onnan közelíteném meg a kérdést, hogy milyen a kérdező és anyósának viszonya? Ha anyósa bunkón viselkedett a kérdezővel, akkor szerintem nem jó. Az anyós valószínűleg arra vágyik, hogy mihamarabb elváljon a fia a kérdezőtől.

Namost, ha a menye teherbe esett, akkor ez a közeljövőben aligha fog megtörténni. Nagyon úgy néz ki, hogy az anyósnak meg kell barátkoznia a jelenlegi felállással. Azzal súlyosbítva, hogy ha nagyon ki lesz ásva a csatabárd, akkor a menye (a kérdező) az unokát majd nagyon ritkán engedi neki látni.

Tehát anyós csöppet sem örül a baba érkezésének, mert ez a kérdező helyzetét stabilnak mutatja ebben a párkapcsolatban, anyós meg annak örült volna, ha elválnának.

2017. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gondolom azt, hogy felelőtlennek lát titeket még a gyerekneveléshez, de persze, ha így határoztatok, akkor nem szól egy rossz szót sem.
2017. okt. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Anyósnak alapvetően csak tudomásulvételi joga van. A gyermek "létrehozása" és a felnevelése is a ti dolgotok. Ja, amúgy normális esetben anyósok repesni szoktak a boldogságtól, hogy unokájuk lesz.
2017. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Izé... szerintem csak arra gondolt, hogy ha terveztétek, akkor királyság van és örül. Ennyi.

Sok a becsúszott baba, akiknek ilyen-olykból nem annyira örülnek a szülők sem, hiszen csak becsúszott. Túl fiatalok, nincs meg az anyagi háttér, a kismama még tanul, anyóshoz kell költözni, különben éhenhalnak a gyerekkel, stb...

Nekem is volt olyan pár az ismeretségi körömben, akiknek hirtelen nem tudtam, mit mondjak, hiszen ha kiderült volna, hogy ők nem igazán örvendeznek, akkor elég ciki lenne gratulálni, meg "örömkönnyeket hullajtani". (3 hónapja voltak együtt, a pasi külföldön dolgozott, a nő meg épp munkanélküli volt). De ha tervezett = akarták és örülnek neki, akkor nyilvánvalóan gratulálok és örülök a boldogságuknak.

Izé bocsi, de nem tudom tovább magyarázni, szerintem totál egyértelmű.

2017. okt. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!