Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljem ezeket az...

Hogyan kezeljem ezeket az elvárásokat?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt, 31-33 évesek (én vagyok a nő). 3 éve együtt is élünk. A párom szülei elváltak, de ugyazon a településen élnek, ahol mi. Az én édesanyám az ország másik végében. Apukám már nem él, testvérem nincs (a páromnak van).


Problémák: 1. A szülei utálják egymást, a válás óta nem is találkoztak. Mindkét fél elvárja a páromtól, hogy rendszeresen látogassuk őket. Viszont ha az anyukája rájön, hogy voltunk az édesapjánál, folyamatosan szid bennünket, és őt is. Egyszerűen nem tudja elviselni, hogy a párom tartja a kapcsolatot az apukájával. (iszonyúan gyűlölik egymást még mindig, és ennek sajnos mi is isszuk a levét.)


2. Én 2. éve egyetemre járok munka mellett. Nem én akartam menni, hanem a munkáltató küldött. Ha nem járnék, kirúgnának. Lett egy másod állásom is, amit kötelező volt elfogadnom, de jól is jön a plusz pénz. Ez azt jelenti, hogy minden hétvégén tanulnom kell, és/ vagy dolgoznom (a másodállásból adódóan is). Szabadidőm szinte nulla. Ami van kevés, vagy a párommal töltöm (hétvégén 1-2 óra), vagy haza utazom a saját édesanyámhoz. A párom szülei viszont sorozatban bombáznak azzal (fél napos, vagy egész napos hétvégi program ötletek), hol egyik, hol másik, hogy milyen programra menjünk velük. De nem tudok, mert akkor a saját dolgom nincs meg. Egyszerűen nem értik meg, mi az, hogy nekem nem szabadok a hétvégéim. Apukája már vérig is sértődött rám emiatt. (Mi az, hogy én minden hétvégén beadandókat írok, vagy dolgozok - nem, mintha lenne más választásom.)


3. Anyukám messze él tőlünk, egyedül (szülei, férje nem élnek, testvérem nincs.) Táppénzen van majdnem egy éve egy rosszul sikerült műtét után. Tehát sajnos beteg is. Karácsony mindig futkosás volt, kinél legyünk éppen. Az eddigi 5 évben mindig a párom anyukájánál volt a 24. Utána mentünk az én anyukámhoz. De akkor még élt a nagymamám, így anyu sem volt egyedül 24-én. Most viszont szeretném, ha az én anyukámnál lennénk 24-én (nem akarom, hogy egyedül legyen, de más okból is). Párom anyukáját előtte, 23.-ra akartuk meghívni ünnepelni. Ő ezen akadt ki. Hogy ő bizony nem jön, mert az előtte egy nappal még nem ünnep, és megérdemli, hogy vele legyünk, hozzánk mehetünk 25-én is. Ezzel én úgy vagyok, hogy 1. felnőtt emberek vagyunk, mindenki oda megy, ahova akar. 2. szerintem az se lenne baj, ha 24-én csak a párommal ketten lennénk. 3. ha 5 évig nála voltunk, most az is korrekt lenne, ha ezt megfordítanánk. 4. anyu egyedül van, a párom anyukájának viszont itt van a lánya is, és az édesanyja. Én biztosan haza utazom most 24.-re, és a párom is velem fog jönni. Már előre tudom, hogy anyukája ezért hatalmas cirkuszt fog rendezni.


Kérdés: hogy lehetne ezt kezelni, hogy a saját határaimat is meg tudjam tartani, és a párom családja se balhézzon folyton?


2017. okt. 15. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Azt sehogy, hogy a párod családja ne balhézzon. Ignoráld őket, és kész.

Pároddal megvan az egyetértés köztetek? 1. Ha igen, a többi nem érdekes, majd lenyugszik, aki épp hisztizett. 2. Ha nem, akkor nektek kettőtöknek kell kompromisszumra, egyetértésre jutnotok - ha ez sikerül, onnantól lásd első pont. :)

2017. okt. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A párommal nagyon jó a kapcsolatunk, és, megértjük egymást. Ő megérti, mi az, ha tanulnom, vagy dolgoznom kell, mert ő is volt már ilyen helyzetben. Illetve, azt sem várná, hogy mindig az ő családjánál legyünk Karácsonykor. Nem is tervezem kerülni a konfliktust, vagyis inkább olyat csinálni, amire nincs időm, vagy nagyon nem akarom. Engem alapból abszolút nem is érdekel, ha a családja kiakad, viszont őt ez fel szokta zaklatni, mert végül is rajta csattan az ostor.
2017. okt. 15. 16:22
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

2-es!

Azért, nő létére ne növesszen golyókat, mert lehet, hogy a párja nem örülne!:D


Kérdező!

"Apukája már vérig is sértődött rám emiatt."

Örülj neki, máris egy emberrel kevesebbhez kell menned és az anyós is megnyugszik.

24-én számomra evidens lenne, hogy anyukámhoz megyek, mert ő van egyedül.

Ha az anyós is megharagszik, akkor máris nyertél!:)

(anyós vagyok!)

2017. okt. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Anyukájának vannak inkább durva dolgai, és abszolút nem képes a másik fél nézőpontját figyelembe venni. Amikor mi össze jöttünk évekkel ezelőtt, azon volt vérig sértődve, mi az, hogy mi ketten megyünk el nyaralni, vagy csak ketten együtt szabadságra, és nem pedig vele együtt... azért érzem ezt érzékeny pontnak, mert sokszor a határát súroljuk már annak, hogy megszakadjon vele a kapcsolat teljesen. Pont az ilyen, és hasonló dolgai miatt.
2017. okt. 15. 16:31
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de nekem úgy jött le, hogy mindkettő unintelligens bugris, csak egyik többé, a másik kevésbé.

A bevezetéstől rengeteg függ, hidd el!

Elmondod szépen udvariasan a szempontjaidat és további erőszakoskodásnak helye nincs, csinálod ahogy neked a legjobb.

Ha megharagszanak rád ezek után, akkor az az ő problémájuk, egy percet ne izgasd magad miatta.

Vagy függsz tőlük valamiben?

Én nem vagyok híve a sok felfújt anyósgyűlöletnek, de a te esetedben indokolt lenne NEKED haragudni.

Ne hagyd magad!

2017. okt. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Nyugodt hangnemben mondd el nekik azt, amit ide leírtál nekünk, ha nem értik meg/nem fogadják el, az ő bajuk, ne emészd magad ezen, épp van elég dolgod, amivel foglalkoznod kell. Azt hozzátehetnéd, hogy ha kevesebb lenne a konfliktus, szívesebben mennél, mert eléggé stresszes így is az életed, de azt mindenképp mondd el, hogy nem szándékosan vagy lustaságból nem mész, hanem mert tényleg nagyon elfoglalt vagy.


Megkérdezhetem, hogy mit dolgozol, ha nem titok?

2017. okt. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Azt csináld, ami neked és a párodnak jó, és kész.Balhés anyóssal, apóssal nem kell foglalkozni.

Az én volt anyósom is Ugyanilyen tapadós pióca és önző volt.1x igazítottam megfelelő irányba, azóta sem láttam.Nincs is szükségem rá.Ahogyan az exemtől Hallottam, mostanában a macskáján kívül senki sem hajlandó elviselni.Már ő sem beszélt vele jó ideje.A fiát is elűzte maga mellől.

2017. okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Tenném, amit helyesnek tartok/tartunk a párommal, az érzelmi játszmáknak, zsarolásnak meg nem engednék.
2017. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Probléma 1: ez van, egyik az anyja, másik az apja. Ezt így megmondja, ha felfogja, jó, ha nem, akkor meg tojni rá.

Prob2: Megmondod, hogy nem érsz rá.

Prob3: ki nem sz--rja le?


anyukát állítsátok le a túróba,érzelmi zsarolás a felsőfokon! nem is mennék oda pár hónapig és kész.

2017. okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segített. Amúgy pályatanácsadó tanár a végzettségem. Az az igazság, hogy egyébként sem szoktam menni túl gyakran a párom édesanyjához, csak ha "muszáj" valami miatt. Pont azért, mert a világon mindenbe beleszól, de ebbe most nem mennék jobban bele. A Karácsonyra az volt az érve, megérdemli,hogy vele legyünk. Viszont ugyanúgy az én édesanyám is megérdemli, hogy vele legyek, és ne egyedül kuksoljon. Én ugyanúgy megérdemlem, hogy ott legyek, ahol lenni akarok. Azt sem gondolom, hogy mindig nekem kellene követnem, másvalaki játékszabályait, amikben ráadásul abszolút nem kompromisszum kész. Így végül eldöntöttem, hogy Karácsonykor én most otthon leszek. Csak azt sajnálom ebben az egészben, hogy a párom fogja hallgatni utána a sok-sok mérgező megjegyzését, és gyűlölködését. De ezt most úgy érzem, nem lehet kikerülni.
2017. okt. 16. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!